Antelope Audio Zen Go Synergy Core

Müzik dünyasından haberler bu bölümde...


Cevapla
Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Mesajlar: 1071
Kayıt: Cmt Oca 07, 2012 12:04 pm
Has thanked: 9 time
Been thanked: 18 time

Antelope Audio Zen Go Synergy Core

Mesaj gönderen Tanerongunyzb »

  • Selam arkadaşlar ; Malumunuz corona virus nedeniyle NAMN 2021 bu sene yapılamadı. Her sene sabırsızlıkla beklediğim müzik dünyasındaki yeni gelişmelerin sergilendiği fuarın bu sene yapılamaması çok üzücü. Fakat firmalar bu geleneği bozmayarak yine NAMN fuarının düzenlediği tarihlerde yeni ürünlerini tanıtıyor.

   Benim en çok dikkatini çeken ürün ise başlıktada belirttiğim Antelope Audio Zen Go ses kartı oldu. Bu kart Antelope Audio Zen Tour ile aynı özelliklere sahip. Sadece giriş çıkış sayısı azaltılmış versiyonu olduğunu düşünüyorum. Sanırım kart hakkında Barış Bey bizi yakın zamanda daha geniş bilgilendirecektir. Kurun bu kadar arttığı bir dönemde Zen Tour gönlümden geçmesine rağmen maalesef alamamıştım.Bence firma çok doğru bir strateji uyguladı. Çoğu ev kullanıcısı için yeterli miktarda giriş ve çıkış sayısı yaparak maliyetleri düşürmüş, bize daha uygun maliyetlerde kaliteden ödün vermeden alınabilecek bir ses kartı yaratmış.Aslında diğer firmalarda bu süreçte böyle bir politika izlemeye başlamışlardı. Apogee, Universal Audio benzer ürünler çıkarmıştı, bunu Antelope Audio firmasının da yapmasına çok sevindim. Fiyatı yabancı sitelerde 500 Dolar olarak geçiyor ama yeni olduğu için tam net değil.

   Bu konuda Antelope Audio firmasının distrubutörü olan BL Müzik yakın zamanda sanırım tanıtıcı bilgiler paylaşacaktır.

   Benim öncelikle merak ettiğim Zen Tour ile Zen Go arasında bir mukayese çizelgesi olması. Özellikle dynamic range, kullanılan teknoloji, DAW kullanırken her ikisinde de ekleyebileceğimiz Synergy Core teknolojisi ile plug in sayısı (İşlemciyi yormadan ) ve yanında gelen hediye plug inler.


   Umarım Barış Bey bu konunun uzmanı olarak yakın zamanda bilgilendirir. Belki biraz erken bu soruların cevapları için ama uzun süredir takip ettiğim bir ürünün yeni versiyonunu görünce insan heyecanlanıyor ister istemez.

   Herkese önce sağlıklı, sonra mutlu ve huzurlu günler diliyorum.


Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Mesajlar: 2560
Kayıt: Sal Mar 25, 2014 12:05 am
Has thanked: 82 time
Been thanked: 39 time

Re: Antelope Audio Zen Go Synergy Core

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

Dün konuya ilişkin olarak bir grupta yaptığım yorumu burada da paylaşıyorum :

" Güzel alet. Fiyat / kalite oranı müthiş. Özellikle UAD Apollo TwinX'cileri ziyadesi ile etkileyecektir. Nitekim gördüğüm kadarıyla yurt dışındaki bir kısım TwinX kullanıcıları Zen Go'ya yavaş yavaş geçmeye başladılar bile. Bu arada mic-pre ve konvertör kalitesinin yanı sıra ; bilhassa gitaristler için yanında free olarak gelen ampli ve kabin fx'leri ( toplam 22 adet ) nedeniyle çok cezbedici bir cihaz olacağını sanıyorum. Zira Amplitube , Bias fx vs. gibi yazılımlarla muhtemelen ayrıca uğraşmalarına gerek kalmayacaktır. "


Kullanıcı avatarı
Barış Büyük
V.I.P
V.I.P
Mesajlar: 82
Kayıt: Cmt Ağu 02, 2014 5:37 pm
DAW: Protools Ultimate HD. Logic Pro X.
Şehir: İstanbul
Has thanked: 30 time
Been thanked: 110 time
İletişim:

Re: Antelope Audio Zen Go Synergy Core

Mesaj gönderen Barış Büyük »

İyi akşamlar. Yakında Zen Go'lar BL Müzik stoklarında olacak. Ürün olarak tüm dünyada olay yarattı ve yok satıyor. Bize çok sınırlı sayıda ve daha ancak verebildiler. Gelecek olanların da bir kısmı satılmış durumda.

Ürünle ilgili detaylı karşılaştırma bilgisini bir ara sizlerle paylaşırım. Ancak, kendi fiyat aralığında rakibi olmadığı kesin (tüm özellikleri ve ücretsiz ürünle beraber gelen plugin'leri de düşüldüğünde). Ben de şahsen kendime 1 adet almayı düşünüyorum :)


Cevapla

“Haberler” sayfasına dön