Audio Technica m40x Studio Kulaklik

sadrap

Mesaj gönderen sadrap »

Merhaba.Bu kulakligi almis bulunmaktayim. Aramizda kullanan var mi,yorumlarini almak isterim.Daha yeni oldugu icin performansindan pek birsey anlayamadim sanirim.Bas-tiz dengesi iyi gibi.rap muzik icin kullanmaktayim. Ayrica bu kapali kulakliklarin sesi disariya vermemesi gerekmiyor mu, bu kulakliktan actigim muzigi diger odadan duyuyorum ? Kulakligi taktigimdada ses cok fazla siziyor.Bu nasil kapaliymis acaba :) Özellikleri ve kullanimi ile ilgili bilgi verecek forumdaslara tesekkurler

Rode nt2a - Yamaha hs5 - Rme Babyface - Hp Laptop - Akg k77 - Hp Laptop - Studio One / Cubase EasyMod :cool:
Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 8 time
Been thanked: 19 time

Mesaj gönderen Tanerongunyzb »

Ben 50 olan modelini kullanıyorum, kesinlikle çok iyi bir kulaklıktır. Tek eksi tarafı çok konforlu bir kulaklık değildir. Uzun süreli kullanımlarda benim kulaklarımı çok hafif acıtıyor. Ama mix için müthiş doğru ses verirler. O dışarı ses verme olayını ben yaşamadım açıkçası. Birde senin kullandığın modelin çıkış gücü ve frekans aralığı daha küçük. Eğer yan odadan da duyabiliyorsan bir problem olabilir. Ama memnun olacağına eminim, hayırlı olsun dostum.

sadrap

Mesaj gönderen sadrap »

Ses inanilmaz net ve basslar cok harika geliyor.yani muzik dinleme acisindan sevdim. Buarada sag ve solu birlestirince hic ses sizmasi olmuyor onuda belirtmek isterim.Cok agir ve rahat kullanimi yok.Bence 89 Euroya bu kulaklik mukemmel diyebilirim.Trap muziklerin sizmasinida normal karsilamam gerektigini anladim.Adamlar bangir bangir bass eklemis :D

Rode nt2a - Yamaha hs5 - Rme Babyface - Hp Laptop - Akg k77 - Hp Laptop - Studio One / Cubase EasyMod :cool:
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Mesaj gönderen ugur86 »

kulaklık kapalı ama siz açıp dışardan dinlerseniz açık arka gibi olur :) başkası taksın öyle dinleyin bence. ben m50x'i denedim V gibi eq eğrisi var, tiz ve basslar vitaminli midler biraz aşağıda, dj kulaklığı daha çok. m40x daha dengeli, ama yine tizler bi miktar fazla, 8-12k arası çıtır çıtır, sibiliant ve özellikle telli çalgılarda sertliklere neden olduğundan sattım. şimdi dt770'in yanına bir tane m20x denk geldi aldım, 40 ve 50'den daha güzel geldi bana, tizleri sakin, altları zayıf değil dolu dolu ama abartılı da değil. tek sorun biraz uzun süreli kullanımda kulağı acıtması. dt770'i bi süre sonra kulağımda unutuyorum, ama ath'ler öyle değil, pad'leri daha küçük, kepçelere basıyor biraz. m20x'i özellikle bağlama, akustik gitar kaydeden, voakli sibiliantlı olan arkadaşlara tavsiye ederim, bana göre en natural kulaklığı ath'nin :)

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

sadrap

Mesaj gönderen sadrap »

[QUOTE=ugur86;47253]kulaklık kapalı ama siz açıp dışardan dinlerseniz açık arka gibi olur :) başkası taksın öyle dinleyin bence. ben m50x'i denedim V gibi eq eğrisi var, tiz ve basslar vitaminli midler biraz aşağıda, dj kulaklığı daha çok. m40x daha dengeli, ama yine tizler bi miktar fazla, 8-12k arası çıtır çıtır, sibiliant ve özellikle telli çalgılarda sertliklere neden olduğundan sattım. şimdi dt770'in yanına bir tane m20x denk geldi aldım, 40 ve 50'den daha güzel geldi bana, tizleri sakin, altları zayıf değil dolu dolu ama abartılı da değil. tek sorun biraz uzun süreli kullanımda kulağı acıtması. dt770'i bi süre sonra kulağımda unutuyorum, ama ath'ler öyle değil, pad'leri daha küçük, kepçelere basıyor biraz. m20x'i özellikle bağlama, akustik gitar kaydeden, voakli sibiliantlı olan arkadaşlara tavsiye ederim, bana göre en natural kulaklığı ath'nin :)[/QUOTE]

Abi yaklasik 3.gunumdeyim ve kulakliga gun gectikce alisiyorum.Kendi tarzim icin konusmam gerekirse cok iyi bir tercih yaptigimi dusunuyorum.Keyif alarak muzik dinliyor ve kendi capimda mix masteringle ugrasiyorum.Sevdim bunu. Evet bir sure sonra inanilmaz kulaklarimda agirlik hissediyorum bu dayanilmaz oluyor.Rahat bir kulaklik degil ve inanilmaz agir geliyor bana.Ses sizmasi icinde evet denedim ufakta olsa sizma var artik okadarida olsun :) Aslinda Dt serisi düsünüyordum ama kulaklik amfisine ayri para vermemek icin boyle bir tercihte bulundum.Hayirlisi artik.

tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Mesaj gönderen tezcankoray »

[QUOTE=ugur86;47253] tiz ve basslar vitaminli midler biraz aşağıda, dj kulaklığı daha çok. tek sorun biraz uzun süreli kullanımda kulağı acıtması. dt770'i bi süre sonra kulağımda unutuyorum, ama ath'ler öyle değil, pad'leri daha küçük, kepçelere basıyor biraz. m20x'i özellikle bağlama, akustik gitar kaydeden, voakli sibiliantlı olan arkadaşlara tavsiye ederim, bana göre en natural kulaklığı ath'nin :)[/QUOTE]

Uğur Hocam Selamlar,

m50x kullanıyorum ben de. Bas'lar vitaminli evet. Ama aynısını tizler için söyleyemeyeceğim. Mehmet abi de aynısını söylemişti bana ama, ben m50x ile mix yaptığımda genelde tizler yüksek kalıyor. Yani yüksek tiz verse benim onları kısmam gerekir ama m50x ile bitirdiğim miksi başka bir kulaklıkla dinlediğimde "aaa tizler ne kadar yüksek kalmış diyorum" :)

Kulağı acıtma konusunda ben de baya rahatsızım. Çalışırken farketmiyor insan da, çıkarınca kulaktaki acı hissi anlatılmaz, yaşanır diyorum :D

Şu DT 770'i bi deneyemedik yahu :) Artık kurdan dolayı onu da alamayız ya, neyse :)

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

[QUOTE=sadrap;47256]Abi yaklasik 3.gunumdeyim ve kulakliga gun gectikce alisiyorum.Kendi tarzim icin konusmam gerekirse cok iyi bir tercih yaptigimi dusunuyorum.Keyif alarak muzik dinliyor ve kendi capimda mix masteringle ugrasiyorum.Sevdim bunu. Evet bir sure sonra inanilmaz kulaklarimda agirlik hissediyorum bu dayanilmaz oluyor.Rahat bir kulaklik degil ve inanilmaz agir geliyor bana.Ses sizmasi icinde evet denedim ufakta olsa sizma var artik okadarida olsun :) Aslinda Dt serisi düsünüyordum ama kulaklik amfisine ayri para vermemek icin boyle bir tercihte bulundum.Hayirlisi artik.[/QUOTE]

Hayırlı olsun. Sizi uzun süre götürür merak etmeyin. Referans kulaklık olmasının yanında, müzik dinlerken ben de kullanıyorum bazen ve gayet lezzetli buluyorum çıkan sesi.

m50x kullanıyorum ve hiçbir kaydımda ses sızması problemi yaşamadım. Hatta vokal kaydı alırken, çıplak sesimi de bir kulaktan duymak için bir kulağımı dışarda bırakıyorum. Ona rağmen vokal kayıtlarımda hiç sızma olmadı.

Saygılar,
Tezcan

sadrap

Mesaj gönderen sadrap »

[QUOTE=tezcankoray;47258]Hayırlı olsun. Sizi uzun süre götürür merak etmeyin. Referans kulaklık olmasının yanında, müzik dinlerken ben de kullanıyorum bazen ve gayet lezzetli buluyorum çıkan sesi.

m50x kullanıyorum ve hiçbir kaydımda ses sızması problemi yaşamadım. Hatta vokal kaydı alırken, çıplak sesimi de bir kulaktan duymak için bir kulağımı dışarda bırakıyorum. Ona rağmen vokal kayıtlarımda hiç sızma olmadı.

Saygılar,
Tezcan[/QUOTE]
Tesekkur ederim.

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=sadrap;47256]Abi yaklasik 3.gunumdeyim ve kulakliga gun gectikce alisiyorum.Kendi tarzim icin konusmam gerekirse cok iyi bir tercih yaptigimi dusunuyorum.Keyif alarak muzik dinliyor ve kendi capimda mix masteringle ugrasiyorum.Sevdim bunu. Evet bir sure sonra inanilmaz kulaklarimda agirlik hissediyorum bu dayanilmaz oluyor.Rahat bir kulaklik degil ve inanilmaz agir geliyor bana.Ses sizmasi icinde evet denedim ufakta olsa sizma var artik okadarida olsun :) Aslinda Dt serisi düsünüyordum ama kulaklik amfisine ayri para vermemek icin boyle bir tercihte bulundum.Hayirlisi artik.[/QUOTE]

80 ohm dt770'le ath'ler arasında ciddi bir sürüm zorluğu farkı yok dostum. ben hemen hemen aynı gain ayarında kullanıyorum. 250'lik belki bi nebze düşük kalabilir ama 80'lik iyi. Ben ath'yi kayıt esnasında kullanıyorum, çünkü sahnesi çok geniş değil, mono kaynaklar yani solo enstruman ya da vokal kaydında ses dağılmadan net bir şekilde geliyor. İlk defa bi kulaklıkta bağlamayı monitördeki netliğinde duydum desem yeridir.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=tezcankoray;47258]Hayırlı olsun. Sizi uzun süre götürür merak etmeyin. Referans kulaklık olmasının yanında, müzik dinlerken ben de kullanıyorum bazen ve gayet lezzetli buluyorum çıkan sesi.

Saygılar,
Tezcan[/QUOTE]

onu yapma hocam, iki kulağı da tamamen kapatıp kulaklığa alışmaya çalış, dış dünya ile bağlantın kesilsin :) istanbul strings'e falan kayıt gönderiyoruz çalsınlar diye, onlarda da var o alışkanlık, alt yapı metronom ne varsa kayıtta, araları editlemekten canım çıkıyor. ath 40 ve 50'deki tizlik çıtırtı tarzında hocam, sert bir tiz cevabını kastetmiyorum, akg k77'de de var o tizlik mesela, tarif etmem zor, ama m20x'te yok aynı çıtırlık, sesler çok organik geliyor, 40 ve 50'de sentetik bi sound var :)

tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

[QUOTE=ugur86;47261]onu yapma hocam, iki kulağı da tamamen kapatıp kulaklığa alışmaya çalış, dış dünya ile bağlantın kesilsin :) istanbul strings'e falan kayıt gönderiyoruz çalsınlar diye, onlarda da var o alışkanlık, alt yapı metronom ne varsa kayıtta, araları editlemekten canım çıkıyor. ath 40 ve 50'deki tizlik çıtırtı tarzında hocam, sert bir tiz cevabını kastetmiyorum, akg k77'de de var o tizlik mesela, tarif etmem zor, ama m20x'te yok aynı çıtırlık, sesler çok organik geliyor, 40 ve 50'de sentetik bi sound var :)[/QUOTE]Valla yapamıyorum Uğur hocam, çok denedim olmuyor. Ses boğuk geliyor kulağıma, iç rezonans kaynaklı sesi kulaklıktan alamayınca vokal yapamıyorum. Mecburen açıyorum bir kulağı :)
O kadar sızma olmaması lazım aslında ya mikrofonun çok mu yakınına giriyorlar acaba kayıt alırken :) ben hiç yaşamadım, ya da yaşadıysam da etkileyen bir durum olmadı desem daha doğru :)

Doğru olan senin söylediğin gibi tabi ki :)

TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

“Kulaklık ve Amplifikatörleri” sayfasına dön