Studyo one 3 ses sorunu

rizas

Studyo one 3 ses sorunu

Mesaj gönderen rizas »

Herkese merhabalar,

Öncelikle böyle bir forum kuran arkadaşlara çok teşekkürler, çok güzel ve yerinde bir site olmuş..

Ben bu kayıt teknolojileri alanında yeniyim henüz emekleme aşamasındayım diyebilirim .

Geçen gün presonus audioboxusb96 ses kartı aldım ve bunun yanında studyo one 3 artist yazılımı geliyor .

Ses kartını driverlerini indirip kurdum , studyo one da kurdum

1- Şimdi şöyle bir durum var : Windows ortamında (Windows 8.1) studyo one açık değilken ses alıyorum gayet güzel , fakat studyo one a girince gene windows ortamındaki ses aynen geliyor hiç bir değişikliğe uğramıyor.
Fakat ilginç olan studyo one da sesin volum göstergelerinde sesin olduğu görülüyor yani yazılım sesi algılıyor ama dediğim gibi windows ortamındaki ses bu hiç bir değişikliğe uğramıyor , efekt ayarlarını comprasör falan açıyorum onlarda da gene volüm seviye göstergelerinde ses var fakat sesde hiç bir değişiklik olmuyor.

2- İkinci sorum ise studyo one da davul loopları nerede vardır acaba ? bende tüm davul parçaları tek tek var, kick snare vs .

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Studyo one 3 ses sorunu

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

[QUOTE=rizas;45946]Herkese merhabalar,

Öncelikle böyle bir forum kuran arkadaşlara çok teşekkürler, çok güzel ve yerinde bir site olmuş..

Ben bu kayıt teknolojileri alanında yeniyim henüz emekleme aşamasındayım diyebilirim .

Geçen gün presonus audioboxusb96 ses kartı aldım ve bunun yanında studyo one 3 artist yazılımı geliyor .

Ses kartını driverlerini indirip kurdum , studyo one da kurdum

1- Şimdi şöyle bir durum var : Windows ortamında (Windows 8.1) studyo one açık değilken ses alıyorum gayet güzel , fakat studyo one a girince gene windows ortamındaki ses aynen geliyor hiç bir değişikliğe uğramıyor.
Fakat ilginç olan studyo one da sesin volum göstergelerinde sesin olduğu görülüyor yani yazılım sesi algılıyor ama dediğim gibi windows ortamındaki ses bu hiç bir değişikliğe uğramıyor , efekt ayarlarını comprasör falan açıyorum onlarda da gene volüm seviye göstergelerinde ses var fakat sesde hiç bir değişiklik olmuyor.

2- İkinci sorum ise studyo one da davul loopları nerede vardır acaba ? bende tüm davul parçaları tek tek var, kick snare vs .

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler..[/QUOTE]

Selam foruma hoşgeldin...
Sorunun için; Studio One ayarlarına girin -> Advanced kısmını seçip Audio tabına tıkladıktan sonra "release audio device when ın background" seçeneğini işaretleyip OK düğmesine basın. Böylelikle Studio Öne açık olsa bile arka planda aktif olmadığı zaman Ses kartını serbest bırakacaktır...
Loop davul meselesini bilmiyorum, studio one 3 kullanıyorum ama studioone stock vst paketlerini kurmadım, genelde mastering için kullanıyorum...
İyi çalışmalar...

Ch.

rizas

Studyo one 3 ses sorunu

Mesaj gönderen rizas »

Çok teşekkürler ..

“Studio One” sayfasına dön