Studio One 5 çıkmış.

Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 13 time
Been thanked: 21 time

Studio One 5 çıkmış.

Mesaj gönderen Seyit ÖZTÜRK »

Yeni özellikler.

Kullanıcı avatarı
Barış Büyük
V.I.P
V.I.P
DAW: Protools Ultimate HD. Logic Pro X.
Has thanked: 28 time
Been thanked: 117 time
İletişim:

Re: Studio One 5 çıkmış.

Mesaj gönderen Barış Büyük »

Evet. Ve hatta baya bi öven, yeniliklerini anlatan birkaç kişiye sürekli denk geliyorum özellikle de Facebook'da. Ancak, yine bu kişiler bu versiyondaki sorunlardan nedendir bilinmez 1 kelime bile bahsetmiyorlar! Bu da bana enteresan geliyor bir Protools kullanıcısı olarak. Ben mesela kendi adıma Protools'da bir problem olduğu zaman bunu rahatlıkla insanlardan da bilgi almak amacı ile paylaşıyorum. Çok kez başıma geldi tarihimde ve yardımcı olan birçok arkadaş da oldu sağolsun. Fakat böyle sürekli ve ısrarla bir DAW övülüp, peşine de yenisi çıktı diye bangır bangır reklamı yapılıp, kullanılıyor olmasına rağmen de sorunlarından bahsedilmeyince insanın aklına binbir türlü soru geliveriyor :)

(Seyit Öztürk, sizi dışında tutarak yazıyorum bunları, yanlış anlamayın lütfen).

Bu arada şu da bu işlerin doğasında var; Yeni bir versiyon çıktığı zaman sorunlar olabilir ve yolda düzeltilir. Yani benim bu yazım "sorun çıkması" ile ilgili değil, normaldir, her programda yeni versiyon çıkınca olabilir ve düzeltilir... Benim anlam veremediğim başka bir şey ve takipte olanlar eminim demek istediklerimi anlıyordur :)

Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 13 time
Been thanked: 21 time

Re: Studio One 5 çıkmış.

Mesaj gönderen Seyit ÖZTÜRK »

20 yıldan fazladır aranjede Cubase ve Nuendo kullanırım. Logic, Studio One...vs de denedim kullandım. Örneğin Logic harika olmasına rağmen Cubase ve Nuendo kullanmayı bırakmadım, bırakamadım. Bu yüzden eleştiri aldığım oldu.Şiddetle başka DAW lara geçmem için yoğun telkinler aldım. Şunu fark ettim, ısrar ne kadar fazla olursa o kadar geri tepiyor. Belki de kimse telkinde bulunmasa kendiliğimden başka DAW a geçebilirdim.Bilemiyorum. Benim için Protools ve Samplitude her zaman audio programları oldu.Aranje de ana DAW olarak kullanmayı denedim olmadı. Bütün bunları yazdıktan sonra şöyle bağlamak isterim. İnsanların seçimlerine, hayat görüşüne farklı görüşte olsan bile, saygı duyacak sın ki, aynı saygıyı sende bekleyesin. Sen muzlu süt seviyorsun diye herkes sevmek zorunda değil. Hele en iyisi muzlu süt, çilekli ve çikolatalı süt kötü, ne gerek var ki diye iyice ısrar edersen, antipati yaratabilir. Hatta firmanın CEO su musu ki diye düşünürler. Ürün satanlar için abes olmaz. İşin doğasında vardır. İlle belli bir markanın fanboyu olup, insanlara sözde doğru yolu gösteren büyük abi rolüyle yapılması da enteresan oluyor. Bu insanlara da saygı duyuyorum. Sadece farklı düşünüyorum.

“Studio One” sayfasına dön