Harrison Mixbus 2

gitarist1975
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Harrison Mixbus 2

Mesaj gönderen gitarist1975 »

turkrock forum da bi UC vardı 2100 tl istiyordu yanılmıyorsam bi baksın

Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
Desktop i7 2600k-32gb ram
Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Harrison Mixbus 2

Mesaj gönderen Bestematik »

Bütçeyi 3000 e çıkarabilse Motu HD192 var PCI kartı ile birlikte ikinci el..Yenisinin fiyatı 7600 TL ve mükemmel bir ekipman ama çıkamıyor işte..Ben 3000 liralık bir bütçe ayırsam başka hiçbirşeye bakmam..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Harrison Mixbus 2

Mesaj gönderen ugur86 »

Abi UC eyvallah güzel kart ama, birincisi eski teknoloji, ikincisi dsp yok, üçüncüsü en az 3 adet preamp katı olan ses kartı lazım bu arkadaşa, o zaman ya yine eski teknoloji ff800 alcak ya da ff802 alacak 4 preamp'lı. ya da uc veya crimson alıp ucuz yollu bi preamp ekleyip 3. giriş olan line'dan girecek.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Harrison Mixbus 2

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=Xtansion;16422]Bütçeyi 3000 e çıkarabilse Motu HD192 var PCI kartı ile birlikte ikinci el..Yenisinin fiyatı 7600 TL ve mükemmel bir ekipman ama çıkamıyor işte..Ben 3000 liralık bir bütçe ayırsam başka hiçbirşeye bakmam..[/QUOTE]

Madem MOTU bi ihtimal düşünülüyor 4pre de alabilir hocam güzel kart o da...2 mic + 2 hi-z giriş var işte tam aranılan cihaz.
4pre - MOTU - Hybrid - AKALIN MÜZİK ELEKTRONİK - Profesyonel Müzik Yazılım, Donanım ve Stüdyo Ekipmanları, Stüdyo Monitorler, MIDI ***board ve Ses Kartları
Resim

En son ugur86 tarafından 26 Eyl 2014, 17:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Harrison Mixbus 2

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

Uğur hocam gerçi arkadaşın tüm gitarları mikrofonla kayıt edip etmeyeceğini bilmiyoruz.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Harrison Mixbus 2

Ya elektro gitar mikrofonlanmasa da olmaz mı..Yani direk line dan girip guitar rig veya amplitube ile kullanılsa..Şimdiye kadar hiç canlı elektro gitar veya bas gitar kaydı yapmadığım için bilmiyorum..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Harrison Mixbus 2

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=Xtansion;16426]Ya elektro gitar mikrofonlanmasa da olmaz mı..Yani direk line dan girip guitar rig veya amplitube ile kullanılsa..Şimdiye kadar hiç canlı elektro gitar veya bas gitar kaydı yapmadığım için bilmiyorum..[/QUOTE]

hocam genelde amfi önü sm57 ile yapılıyor o tip kayıtlar, motu 4pre ' yi mutlaka düşünün derim , üstünde hem 4 preamp varken, ikisi normal line ikisi hi-z kabul ediyo, yani amfi önü değil DI girse de bu kart her türlü işini görür bence, MOTU da güzel kartlar yapıyo ama bizde pek yaygın değil nedense.

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Harrison Mixbus 2

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

[QUOTE=Xtansion;16426]Ya elektro gitar mikrofonlanmasa da olmaz mı..Yani direk line dan girip guitar rig veya amplitube ile kullanılsa..Şimdiye kadar hiç canlı elektro gitar veya bas gitar kaydı yapmadığım için bilmiyorum..[/QUOTE]

Olabilir tabi. Nitekim benim oğlanın Crimson'la yaptığı ve benim Forum'a astığım kayıtlar senin

dediğin şekilde yapılmış kayıtlar.

Ama ampli mikrofonlayarak doğru yapılmış gitar kayıtlarının hali de başka oluyor.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Harrison Mixbus 2

[QUOTE=ugur86;16427]hocam genelde amfi önü sm57 ile yapılıyor o tip kayıtlar, motu 4pre ' yi mutlaka düşünün derim , üstünde hem 4 preamp varken, ikisi normal line ikisi hi-z kabul ediyo, yani amfi önü değil DI girse de bu kart her türlü işini görür bence, MOTU da güzel kartlar yapıyo ama bizde pek yaygın değil nedense.[/QUOTE]

Hocam ben motu yu çok seviyorum..Kendisinede söyledim ısrarla motu al diye..Hatta BL Müzikte ikinci el var bir tane MK3 fiyatıda uygun ama nedense bir rme dir gidiyor..Tamam bütçen varsa rme derim ama yoksa ikinci sırada motu vardır bu piyasada her zaman..Tabi Prism ve Lynx leri dışarda bırakıyorum..İzlediğim videolarda hep motu ses kartı kullandıklarını görüyorum yabancıların..E vardır mutlaka bir sebebi..

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Harrison Mixbus 2

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=Xtansion;16429]Hocam ben motu yu çok seviyorum..Kendisinede söyledim ısrarla motu al diye..Hatta BL Müzikte ikinci el var bir tane MK3 fiyatıda uygun ama nedense bir rme dir gidiyor..Tamam bütçen varsa rme derim ama yoksa ikinci sırada motu vardır bu piyasada her zaman..Tabi Prism ve Lynx leri dışarda bırakıyorum..İzlediğim videolarda hep motu ses kartı kullandıklarını görüyorum yabancıların..E vardır mutlaka bir sebebi..[/QUOTE]
Hocam RME'nin çeviriciler konusunda haklı bir otoritesi var, bu sebeple studyo işlerinde bir endüstri standartı kabul ediliyor, ben de alıp kullanmadan önce şehir efsanesi tabular olarak görürdüm ama deneyimleyince işin rengi değişiyor :) Ama bu demek değildir ki Motu'yla Apogee'yle iş yapılmaz, tabiki yapılır hem de bal gibi yapılır :) MOTU'nun soundunu biliyorum, bi arkadaşım bana örnek kayıtlar atmıştı, soundlar çok temiz, gürültüsüz ve yumuşacık çeviricilerden geçtiği belli ediyordu kendini... Motu 4pre tam arkadaşınızın ihtiyaçlarını uygun bütçede karşılayan kart, Crimson ya da Babyface ilave preamp'sız 4 preamplı giriş vermiyor, buna dikkat etmenizi istedim sadece. RME ' de ısrar ederse en az 802 alması gerekecek 4 preamp için, o da bütçenizi baya aşıyor sanırım :)

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Harrison Mixbus 2

Evet Uğur hocam Babyface ile olacak iş değil..Bu arkadaş ve grubu hep canlı kayıt alıyorlar..Bu nedenle min 4 preamp şart gibi görünüyor..

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Harrison Mixbus 2

Birde şu durum var ve ben hayret ediyorum...Rme stüdyo standartı..Artık bu kabul görmüş bir durum..Ama abartmadan söylüyorum..Şimdiye kadar gezdiğim en az 30-35 stüdyonun birinde bile rme olmazmı abicim ya..Hiçbirinde yok..Hepside 100 bin eurolara varan ekipmanlara sahip stüdyolar..Hep mytek benchmark dönüştürücüler ve Üst düzey preamplar ile çalışıyorlar..Biraz önce Türkiye deki büyük stüdyoların ekipman listelerine baktım yine hiçbirinde rme yok..Keza yurtdışındaki 10-15 stüdyonunda listelerine baktım yine rme yok..Hep dönüştürücü+preamp veya Pro Tools HD sistemlerle çalışıyorlar..Bu durumda RME nasıl standart oluyor halen anlamış değilim

gitarist1975
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Harrison Mixbus 2

Mesaj gönderen gitarist1975 »

[QUOTE=Xtansion;16422]Bütçeyi 3000 e çıkarabilse Motu HD192 var PCI kartı ile birlikte ikinci el..Yenisinin fiyatı 7600 TL ve mükemmel bir ekipman ama çıkamıyor işte..Ben 3000 liralık bir bütçe ayırsam başka hiçbirşeye bakmam..[/QUOTE]

motu hd 192 ses kartı mı acaba ? üzerinde line girişi kulaklık girişi yok yada ben göremedim..acaba sadece mixer lemi kullanılıyor ?

Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
Desktop i7 2600k-32gb ram
Kerem Çelik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Harrison Mixbus 2

Mesaj gönderen Kerem Çelik »

[QUOTE=gitarist1975;16436]motu hd 192 ses kartı mı acaba ? üzerinde line girişi kulaklık girişi yok yada ben göremedim..acaba sadece mixer lemi kullanılıyor ?[/QUOTE]

Çoğu müzik ekipmanlara satan sitede PCI ses kartı diye geçiyor ama converter.

Ses Mühendisi / Eğitmen Resim / ibrahimkeremcelik@gmail.com
Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Harrison Mixbus 2

[QUOTE=gitarist1975;16436]motu hd 192 ses kartı mı acaba ? üzerinde line girişi kulaklık girişi yok yada ben göremedim..acaba sadece mixer lemi kullanılıyor ?[/QUOTE]

Motu HD192 aslında AD/DA dönüştürücü, yanındaki PCI kart ile birlikte kullanılınca ses kartı olarak işlev görüyor, tabi ekstra bir preamp olması kaydıyla..Ve emin olun mytek ve benchmark ile rahat rahat kapışacak bir dönüştürücü..Bizzat 6 - 7 ay kadar bulunduğu stüdyoda kullanmışlığım var..

Aşağıdaki resimdeki stüdyo çok yakın bir arkadaşımın stüdyosu..Kendisi MOTU HD192 kullanıyor..Ayrıca ekstradan Mytek Mastering DAC da var...Orada gördüğünüz Virus ün olduğu yerde şu anda SPL in çok üst düzey iki ekipmanı ve yine Manley in bir ekipmanı var..Bu resim biraz eski..Hep soruyorum neden RME vs gibi bir kart kullanmıyorsun diye..Ne işim olur kardeşim RME ile falan diyor..Kendisi Kıraç ve daha birçok sanatçının işlerini yapan ayrıca birçok sanatçının arkasında Klavye çalan okullu bir arkadaştır..Bir şöyle masamız olmadı :)

Resim

“Diğer Yazılımlar” sayfasına dön