Digital Performer 9

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Digital Performer 9

Mesaj gönderen Bestematik »

Motu da karanlık temaya dönmüş. Belki 10 defa DP kurdum sildim. Bir türlü ısınamadım. Çok karmaşık geliyor bana. Aslında iyi daw ama karmasadan kurtulması lazım. Belki bu sürümünde duzletmıslerdır. Tema güzel görünüyor. Umarım kullanılabilirlikte öyledir.

Q10 cihazımdan gönderildi

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 13 time
Been thanked: 21 time

Digital Performer 9

Mesaj gönderen Seyit ÖZTÜRK »

Dp zor değil, sadece öğrenmek için biraz zaman ayırmak gerekli.Hakkı yenmiş programlardan.Bunun da sebebi var.Senelerdir 8 sürümüne kadar OS X te logic gölgesinde kaldı.Bu süre zarfında üst düzey producer lar tarafından kullanıldı.Hatta bu insanlar logic varken bunu tercih etti.Özellikle film müziği ve projesinde tercih edilmiş bir program.
Hızlı freeze özelliğinin olmaması ilk dikkatimi çeken şeydi.Mixer arayüzü güzel ve kullanışlı.Efekt paketi çok iyi.
Senelerin verdiği alışkanlıktan dolayı Cubase kullanıyorum.Bu yüzden Cubase 8 aldım.Logic çok iyi ve basit bir şekilde alışmama rağmen yine Cubase döndüm.Alışkanlık mevzusu tamamen.

Dp 9 açısından şöyle bir durum söz konusu;
Programın senelerdir kırılmışı yoktu.8 sürümü ile pc de boy gösterdi.Cubase,sonar gibi senelerdir kırık versiyonları olmadığından ve Studio One gibi basit olmadığından millet alışamadı.
Oysa ki alışanın bir daha vazgeçemeyeceği bir program.

Demosunu indirdim.Denemek için.8 sürümü hem 32 hem de 64 bit tabanına destek veriyordu.9 sürümü tamamen 64 bit olsa daha iyi olur gibime geliyor.Daha kurmadım.

“Diğer Yazılımlar” sayfasına dön