Lindell Audio 500 Series

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Lindell Audio 500 Series

Mesaj gönderen Bestematik »

[QUOTE=G3production;15933]Uğur86, Toneboosters'ın pluginlerine bakabilirsin bence çok kaliteli. Aynı zamanda klanghelm'in de compressorleri çok başarılı ve çoğu compressor plugininden çok daha fazla parametlereye sahip. En büyük özelliği ise curve'ları değiştirebiliyorsun. Buda çok büyük bir esneklik getiriyor. 3-4 farklı compressor plugin'in yapacağını tek pluginden yapabiliyorsun. Demosunu denemeni öneririm.

Xtansion evet küçük oda olduğu için en iyisi 5 likler. Uğur86'nın dediği monitörleri hiç dinlemedim oyüzden yorum yapamam ama bence PMC DB1S alırsan bir daha monitör değiştirmezsin. Bende bir üst modeli pmc tb2 ler var passive bryston ile kullanıyorum ve gerçekten bu kadar detaylı ve en küçük hatayı dahi duyurabilecek o fiyat skalası içerisinde monitör duymadım şimdiye kadar. Nedeniyse çok basit. Çoğu marka port sistemini kullandığı için ne yazıkki bass frekanslarında yanlış duyulmalar ve monitör'ün dinlediğin ses seviyesine göre basslarında değişimler oluşması. Yani kısıkken daha az bass duyulurken sesi açtığında daha fazla bass duyuluyor. Buda ev de çalışırken sürekli yüksek volume de çalışamayacağın için problem oluşturur. Pmc'lerde ise transmission line teknolojisi vardır. Bu teknoloji uygulaması zor ve pahallı olduğu için genellikle çok daha pahallı sistemlerde uygulanır. Fakat bu teknoloji sayesinde her ses aralığında aynı dengeyi bulursun. Basslar ses seviyesini açıp kısmana göre değişmez. Aynı zamanda daha yumuşak, daha detaylı bir sound alırsın ( aynı zamanda uyarıyorum bir kez bunları kullanınca başka bir monitörde müzik dinleyemez oluyorsun :D ) Tabiki diğerlerine göre biraz pahallı ama eğer 1 kez alıyım bir daha değiştirmiyim diyorsan aradığın monitör bence bu. Senin yerinde olsam bir günümü ayırır ve bir kaç monitör'ü dinlemeye giderdim. Ne dersek diyelim dinlemeden, denemeden bence monitör alma.[/QUOTE]

Hocam bu monitör thomann da bile yok ki Türkiye de nerede bulacağız..Ayrıca anladığım kadarı ile bu pasif buna bir de amfi gerekecek..Sen nereden aldın..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Lindell Audio 500 Series

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

İthalatçısı BL Müzik. Yalnız fiyatlar biraz kallavidir PMC'de. Ama çok üst düzey monitör.

Pmc | BL Müzik | Pro & Hifi Audio'da En iyi seçenekler

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Lindell Audio 500 Series

[QUOTE=Mehmet Uzunosmanoğlu;15935]İthalatçısı BL Müzik. Yalnız fiyatlar biraz kallavidir PMC'de. Ama çok üst düzey monitör.

Pmc | BL Müzik | Pro & Hifi Audio'da En iyi seçenekler[/QUOTE]

Baktım oraya da sadece ismi var abi..PMC nin hiç bir monitörü yok şu anda stoklarında..Bu monitörler hi-fi olarak geçiyor..Can hi-fi de var..Ama yurtdışı fiyatı 1750 TL bizim burada 5000 TL...Yuh diyorum..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
G3production
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Lindell Audio 500 Series

Mesaj gönderen G3production »

İngiltere bazlı bir firma. Bl müzik'ile iletişime geçersen hem fiyat hemde bilgi alabilirsin. Çok güzel de bir dinleme odaları var. Orda dinlediğinde zaten evet bu diyeceksin :) Hem hifi hemde pro audio ürünleri üreten bir firma. Oyüzden kafan karışmasın. Söylediğim modelin active'ide var. Yani harici amfi almana gerek yok. Passive alıcaksanda bryston dışında bir amfiyle sakın kullanmayı düşünme.

Ben nasıl daha iyi bir setup kurabilirim diye düşünüyordum. Artık öyle bir noktaya geldimki her aldığım ürünün hi-end olmadıkça almamaya karar verdim. Fakat çok fazla paramda olmadığı için bir monitöre bir anda 6000-7000 veremiyordum. Bir gün sahibindende ilan gördüm passive'ini ikinci elini satılıyordu. Çok iyi bir fiyata satın aldım :) 1 yıl kadar kötü bir amfiyle kullandıktan sonra para biriktirip 2. el bir bryston alınca bir daha gülümsemem hiç eksilmedi :)

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Lindell Audio 500 Series

[QUOTE=Xtansion;15936]Baktım oraya da sadece ismi var abi..PMC nin hiç bir monitörü yok şu anda stoklarında..Bu monitörler hi-fi olarak geçiyor..Can hi-fi de var..Ama yurtdışı fiyatı 1750 TL bizim burada 5000 TL...Yuh diyorum..[/QUOTE]

Senin bu lafın üzerine yurt dışı fiyatlarını check ettim. Buradaki fiyatı yurt dışı fiyatından %18

daha yüksek o kadar.

Eğer bütçeni uydurabiliyorsan bence de bu monitörü düşünmeden al. Ayrıcalıklı bir adam

olursun.:)

Ama bu monitör sana çok iddialı olacaksa , Quested'leri de denemen de fayda var. Ben 1,5 yıl

önce dinlemiş ve gayet başarılı bulmuştum. Fiyatı da daha ekonomik.

Quested - Quested S6R | BL Müzik | Pro & Hifi Audio'da En iyi seçenekler

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Lindell Audio 500 Series

[QUOTE=Mehmet Uzunosmanoğlu;15939]Senin bu lafın üzerine yurt dışı fiyatlarını check ettim. Buradaki fiyatı yurt dışı fiyatından %18

daha yüksek o kadar.

Eğer bütçeni uydurabiliyorsan bence de bu monitörü düşünmeden al. Ayrıcalıklı bir adam

Ama bu monitör sana çok iddialı olacaksa , Quested'leri de denemen de fayda var. Ben 1,5 yıl

Quested - Quested S6R | BL Müzik | Pro & Hifi Audio'da En iyi seçenekler[/QUOTE]

Yanlışın olmasın abi 3 yerden fiyat baktım..1546 euro yurtdışı fiyatı...Yani 4300 TL civarında..Bizde 7300 TL..Hani 5300 -5500 falan olsa anlaşılabilir bir fark diyeceğimde..Arada rme ucx kadar bir fark var abi ya :)...Yoksa ben bl müzikteki arkadaşlara karşı acaip sempati duyuyorum, çok yardımcı oluyorlar sağolsunlar..Ama bir yerde bütçeyide düşünmek lazım..
Ama şuna inandım 5000 TL ye focal veya dynaudio alacağıma bunları tercih ederim..Yorumlar olağanüstü..SOS incelmesinde dinlemeden anlamanız imkansız, mutlaka denemelisiniz falan yazıyor..

G3production
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Lindell Audio 500 Series

[QUOTE=Mehmet Uzunosmanoğlu;15939]Senin bu lafın üzerine yurt dışı fiyatlarını check ettim. Buradaki fiyatı yurt dışı fiyatından %18

daha yüksek o kadar.

Quested - Quested S6R | BL Müzik | Pro & Hifi Audio'da En iyi seçenekler[/QUOTE]

Mehmet bey Ben hem pmc'ler ile hemde quested'lar ile çalışıyorum. s8r'ler var. Farklı işler için yapılmışlar. Quested'lar biraz fazla renkli ve detaysız. Elektronik müzik için mükemmel olmasına karşın akustik öğelerin bulunduğu müziklerde yetersiz. Blmüzik'le konuşmamda onlarda prodüksiyon için olduğunu mix için fazla detaysız olduğunu söylemişlerdi. Electronic music içinse gerçekten çok başarılı.

Xtansion yaptığın hesaplamada bir yanlışlık var. Ben en son sorduğumda tb2a passive'ler bile 1800 dolardı. 2000 dolarda anfiye versen 7.600 tl ediyor. Ki bu daha pahallı bir çözüm. Blmüzik'e mail atarsan en iyi fiyatı onlardan alırsın. Aynı zamanda ben ne zaman onlardan alışveriş yapsam herzaman yüzde 5 ile 10 hatta 15 arasında indirim yapıyolardı. Yani son fiyatı orda konuşarak belirleyebilirsin.5000-6000 cıvarına active'ini alabilirsin. Oyüzden sanmıyorumki okadar pahallıya denk gelsin.

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Lindell Audio 500 Series

[QUOTE=G3production;15943]Mehmet bey Ben hem pmc'ler ile hemde quested'lar ile çalışıyorum. s8r'ler var. Farklı işler için yapılmışlar. Quested'lar biraz fazla renkli ve detaysız. Elektronik müzik için mükemmel olmasına karşın akustik öğelerin bulunduğu müziklerde yetersiz. Blmüzik'le konuşmamda onlarda prodüksiyon için olduğunu mix için fazla detaysız olduğunu söylemişlerdi. Electronic music içinse gerçekten çok başarılı.

Xtansion yaptığın hesaplamada bir yanlışlık var. Ben en son sorduğumda tb2a passive'ler bile 1800 dolardı. 2000 dolarda anfiye versen 7.600 tl ediyor. Ki bu daha pahallı bir çözüm. Blmüzik'e mail atarsan en iyi fiyatı onlardan alırsın. Aynı zamanda ben ne zaman onlardan alışveriş yapsam herzaman yüzde 5 ile 10 hatta 15 arasında indirim yapıyolardı. Yani son fiyatı orda konuşarak belirleyebilirsin.5000-6000 cıvarına active'ini alabilirsin. Oyüzden sanmıyorumki okadar pahallıya denk gelsin.[/QUOTE]

Valla ben kendi sitelerinden liste fiyatlarına baktım 7 bin küsür idi..Daha önce Bl müzikten 2 defa alışveriş yaptım % 20 indirim aldım..Muhtemelen 5500 civarında bir fiyatada alabilirim..Ben yarın bir konuşayım ayrıntılı olarak ama sorun yine stok olmamasında..Ellerinde yok..Daha önce bir arkadaşım ellerinde olmayan spl in bir ürününü sipariş etmişti 61 günde geldi..Onların elinde değil mutlaka gümrük mevzuatları vs vardır ama o kadar bekleyince insan soğuyor be hocam

G3production
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Lindell Audio 500 Series

Ben bu monitörlerden verim almak için 1 yıl bekledim :) Aynı şeyi öneririm. Çünkü gerçekten bence 5. olarak daha iyi bir monitör yok.7. olarak bile bu fiyat aralığında yanına yaklaşacak monitör bence yok. Daha büyük bir odaya geçmedikçe hayatın boyunca değiştirmek zorunda kalmayacağın bir monitör. Oyüzden sabırsızlıkla yanlış seçim yapma. Şimdi bende girdim baktımda ben en son bakalı kurlar baya değişmiş :D

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Lindell Audio 500 Series

[QUOTE=G3production;15946]Ben bu monitörlerden verim almak için 1 yıl bekledim :) Aynı şeyi öneririm. Çünkü gerçekten bence 5. olarak daha iyi bir monitör yok.7. olarak bile bu fiyat aralığında yanına yaklaşacak monitör bence yok. Daha büyük bir odaya geçmedikçe hayatın boyunca değiştirmek zorunda kalmayacağın bir monitör. Oyüzden sabırsızlıkla yanlış seçim yapma. Şimdi bende girdim baktımda ben en son bakalı kurlar baya değişmiş :D[/QUOTE]

Hocam sen 17 aralık soygunundan öncede kalmışsın :)...O zaman elbette çok daha uyguna alırdık..17 Aralık bizide vurdu :)

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Lindell Audio 500 Series

[QUOTE=Xtansion;15945]Valla ben kendi sitelerinden liste fiyatlarına baktım 7 bin küsür idi..Daha önce Bl müzikten 2 defa alışveriş yaptım % 20 indirim aldım..Muhtemelen 5500 civarında bir fiyatada alabilirim..Ben yarın bir konuşayım ayrıntılı olarak ama sorun yine stok olmamasında..Ellerinde yok..Daha önce bir arkadaşım ellerinde olmayan spl in bir ürününü sipariş etmişti 61 günde geldi..Onların elinde değil mutlaka gümrük mevzuatları vs vardır ama o kadar bekleyince insan soğuyor be hocam[/QUOTE]

Musiktech'de fiyatı 1825 pound olarak görünüyordu. BL fiyatı 1800 pound +KDV.

Esasında konuşsan belki sana münhasıran 1 çift getirtebilirler. Ama o durumda da sana çok

pahallıya patlar bu çözüm.

Zira böyle olması halinde Türk gümrüğündeki tüm fix cost'ları senin monitörlere yansıtmak

zorunda kalırlar. Fiyatta alır başını gider. Dolayısıyla en akılcı çözüm beklemek olur senin için.

Esasında teslim süresi konusunda yarın bir Emre Bey ile konuş bence. Belki yakınlarda bir

sevkiyatları vardır.

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Lindell Audio 500 Series

Mesaj gönderen ugur86 »

Net'te dolaşırken bi resime denk geldim hem güldürdü hem düşündürdü;

Dosya ekleri
6107_399584430125234_705278875_n.jpg
6107_399584430125234_705278875_n.jpg (40 Byte) 2737 kere görüntülendi

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Lindell Audio 500 Series

:)...% 100 doğru bir resim..Adam stüdyosuna 100 bin euroluk yatırım yapmış, hala sahnede gecede 300 TL ye abudik gubudik adamların arkasında çalıyor..Ayda yılda biri bir şarkı getirirse onu yapıyor..Çoğunlukla stüdyosunu saatliği 75 TL den kiraya veriyor..Oda ayda 8-10 saat..Ama hala uslanmamış, her yeni ekipman çıktımı diğerini satıp onu alıyor..Bu da bağımlılık sanırım..Ama sonuç olarak birkaç dolarlık bir kulaklıkla dinlenen bir olay çıkıyor ortaya..

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Lindell Audio 500 Series

[QUOTE=ugur86;15954]Net'te dolaşırken bi resime denk geldim hem güldürdü hem düşündürdü;[/QUOTE]

Uğur hocam, ben de bunu 1-2 sene önce görmüştüm. Bu esasında bir kara mizah .....

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Lindell Audio 500 Series

[QUOTE=Xtansion;15851][align=center]Lindell Audio 500 Series

Tesadüfen thomann da dolaşırken rastladım bu ekipmana..Baktım fiyatları oldukça uygun..Net üzerinden baya bir araştırma yaptım..Hep olumlu yorumlar yazılmış..Hatta Sound On Sound incelemesinde ekipmanın artıları konusunda sıra sıra yazılmış, cihazın eksileri konusunda aynen şu ifade var.. Bu bir şaka sanırım, bu fiyata bu kalite..Bu yorumun cihazın eksilerinde yazılmış olması ve yorumu yapanın SOS olması artık beni bu ekipmanlara doğru gitmeye yönlendirdi..

Bu firmanın ekipmanları 500 series türünde..
Ekipmanları şu şekilde

Preamp : Lindell Audio 6X-500
Compressor : Lindell Audio 7X-500
EQ : Lindell Audio PEX-500

Lunchbox : Lindell Audio 503 Power

Bu 3 ekipmanı alıp bu kutunu içine koyduğunuz zaman hemen hemen mix i bitirebileceğiniz bir analog setup a sahip oluyorsunuz..
Toplam 4 ünün fiyatı : 1200 Euro..Yani 3420 TL..Peki nasıl 2500 TL ye sahip olacağız bu analog setup a..

Thomann da bu ürünlerin tamamı için tek bir satış oluşturulmuş..

Lindell Audio Channel X

Lunchbox ın içine bütün lindell audio ekipmanları yerleştirip bir çeşit kampanya yapılmış ve bu kutuyu 1250 Euro yerine 850 Euro ya alma imkanı verilmiş..İşte bizim ilgilenmemiz gerekende bu kampanya..Keşke bu tür uygun fiyatlı ve fazla bilinmeyen ama kaliteli ürünleri Türkiye deki firmalarda getirseler..Ev kullanıcıları için müthiş olurdu..

Lindell Audio 6X-500

Resim

Lindell Audio 7X-500

Resim

Lindell Audio PEX-500

Resim

Lindell Audio Channel X

Resim[/align][/QUOTE]

Ben bunlara taktım kafayı..Hala aynı fiyat Thomann da..3 ü birden full paket 2500 TL ye geliyor..Biraz önce Zen Pro Audio da demo videolarını izledim..Sound gerçekten çok iyi geliyor..
Zaten SOS in yayınladığı review de daha öncede söylediğim gibi..Bu fiyata şaka gibi yazmış adamlar..

ZenProAudio Video inceleme

7X-500 Compressor

[video=youtube;SuIPr6XUDus]http://www.youtube.com/watch?v=SuIPr6XUDus[/video]

Pex-500 EQ

[video=youtube;PXbihmMCoFc]http://www.youtube.com/watch?v=PXbihmMCoFc[/video]

6X-500 Preamp-EQ

[video=youtube;sIxUYhbOfVM]http://www.youtube.com/watch?v=sIxUYhbOfVM[/video]

Bana göre müthiş bir bundle ve müthiş bir agresif fiyat politikası..Home stüdyolar ve bu analog mix e yeni başlayanlar için 10 numara bir paket..Ben hemen kendime bir kaynak yaratmalıyım bunu alabilmek için...Çok acil...

Yanlız işi bilen bir arkadaştan yardım istiyorum..Bu cihazın arka tarafı bu şekilde..Bu giriş çıkışların hepsini birbirine bağlıyoruz en son birinden ses kartınamı giriyoruz..Yoksa tüm giriş çıkışlardan ayrı ayrı kablolayıp teker teker mi ses kartına giriyoruz..Eğer teker teker giriyorsak bu işim yatar çünkü bu kadar giriş çıkış yok ses kartımda..

Resim

En son Bestematik tarafından 20 Ara 2014, 15:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

“Kompresör - Limiter” sayfasına dön