Mackie Control Universal Pro Controller

Vbaran
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Vbaran »

Öncelikle şu linki şuraya koyayım;

http://www.zzounds.com/item--MACMCUPRO

Dostlar bu cihazla ilgili bilgisi olan var mıdır. Bir kaç stüdyoda DAW Controller olarak kullanıldığını gördüm.
Kolaylığı iştahımı kabarttı. Almayı düşünüyorum. Ama Türkiye'de fiyatı nedir bilmiyorum. (kahrolsun kapitalizm)
Bilgiyle dolsun bu başlık haydi :)

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X - Zoom UAC-8 - Rode M3 Condencer - Vovox - Yamaha HS5 - Nektar İmpact LX88+
Vbaran
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Vbaran »

musicstore'da 4000 lira. Oradan getirtmek daha mantıklı tabi ki.

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X - Zoom UAC-8 - Rode M3 Condencer - Vovox - Yamaha HS5 - Nektar İmpact LX88+
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=Vbaran;33692]musicstore'da 4000 lira. Oradan getirtmek daha mantıklı tabi ki.[/QUOTE]

illaki pratiktir, ama öncelik meselesi, 4bin nakitim olsa ona sıra pek gelmeyebilir :) steinberg'in cc121'i güzel ama, bi ara almaya niyetlenmiştim. dediğim gibi controller lüxe giriyor biraz hocam. mikrofonunu en babasından alırsın, ses kartın ve monitörlerin de iyidir, hadi üstüne bi de tatlı ısmarlayım kendine dersen controller alırsın, ama ana yemek değil benim için, logitech mouse'la idare ediyorum ben :)

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

yavuzy
Moderator
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen yavuzy »

Valla bende sadece transport kontrolleri için kullandığım bir Alpha track var, otomasyonu da faderla değil mouse'la yazmayı seviyorum.
Controller olarak bu Mackie cihazı uzun yıllardır mevcut, oldukça da popüler. Logic kullanıcı isen kullanım kolaylığı açısından Euphonix'e de bakmanı öneririm. Hangisi eline daha rahat gelirse.
Sonuçta controller, sesi etkileyen bir durum yok, tamamen pratiklik ve kişisel beğeni ön planda.

Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 8 time
Been thanked: 19 time

Mesaj gönderen Tanerongunyzb »

Bi ara bu controller işine epey bir kafa takmıştım, fiyatları Pahalı diye vazgeçtim, yaptığım araştırma ve kullanıcı tavsiyeleri doğrultusunda sana icon markasının yaklaşık 2000 TL fiyatı olan qcon pro ismi sanırım modelini tavsiye ederim. Tabiki mackie daha iyidir ama sonuçta bu ses veren bir cihaz olmadığı için mackie aynı özelliklerine sahip ve yar yarıya ucuz, bir incele derim, ayrıca bu konuda behringer firmasınında çok iyi bir ürünü var, her ikisini de tavsiye ederim.

“Kontrol Yüzeyleri” sayfasına dön