TC Helicon Voiceworks Plus

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Bestematik »

[align=center][CENTER]TC HELICON VOICEWORKS PLUS

Arkadaşlar elimdeki Euphonix MC Mix ile TC Helicon Voiceworks Plus isimli Efekt Proccessor ünü takas ettim kafa kafaya..
Sadece vokal kaydı aldığım için, böyle bir cihazın işime yarayacağını düşündüm..Compel fiyatına baktım 3000 TL yazıyor..Biraz araştırdım, video izledim hoşuma gitti bende değiştim..Volkan Konak ın tonmaister inden aldım..Volkan kOnak ın son albümü dahil vocal ve enstruman efektlerinde bu cihaz kullanılmış..Hatta adamda 2 tane daha var..Onlarıda satıyor..

Her neyse..TC Helicon un digital in ve out larından RME nin Digital in out larına giriş yaptım..Studio One da birkaç track yazdırdım..
Cambridge nt sitesinden bir vocal kaydı indirdim..Onun üzerinde 2 farklı efekt uygulayarak print aldım..
Efektleri rastgele hazır preset larından seçtim..Özel bir ayar yapmadım...

Cihazın üzerinde hem harmony-reverb-delay ( tc electronic in muhteşem efektleri var üzerinde ), Correction gibi olaylar var..
Detone düzeltiyor, 3 lüler, 5 liler artı bayan vocal i bile ekliyor..nasıl oluyor diyeceksiniz ( bende şaşırdım ama aşağıdaki kayıtlarda var )

Harmony model olayı mükemmel çalışıyor..Yüzlerce hazır preset var..Bunun dışında üzerindeki meşhur tc electronic reverb ve delay preset larıda bir o kadar güzel..Bunun dışında herşeyi en ince detayına kadar kurcalayabiliyor ve farklı sesler, farklı efectler üretebiliyorsunuz..

Birkaç örnek kayıt aldım..Buyrun..

Original Vocal Track
https://app.box.com/s/45jzf235v3sqd14a4vl9ywzspy99n742

Preset 1
https://app.box.com/s/i12hf1h8qa7ubyc530yhltxobuov4hdn

Bayan Back Vocal
https://app.box.com/s/7khw3kb71bzt2havht34t38maozeeqgh

Resim[/align][/CENTER]

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

Yeni evladın hayırlı olsun Berk.

Volkan Konak bu tip prosesörleri ; hem albüm kayıtlarında hem de canlıda sürekli kullanıyor. Dolayısıyla elinde 3-5 tane olması normal. :)

Arkadaş ; şu imzandaki ekipman listeni güncelle de , seni bu açıdan takip etmek biraz kolaylaşsın. :cool:

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

[QUOTE=Mehmet Uzunosmanoğlu;29423]Yeni evladın hayırlı olsun Berk.

Volkan Konak bu tip prosesörleri ; hem albüm kayıtlarında hem de canlıda sürekli kullanıyor. Dolayısıyla elinde 3-5 tane olması normal. :)

Arkadaş ; şu imzandaki ekipman listeni güncelle de , seni bu açıdan takip etmek biraz kolaylaşsın. :cool:[/QUOTE]

Teşekkür ederim abi :)...Evet ya ekipman listemi güncellemem gerekiyor..Ama devamlı gelenler gidenler olduğu için artık bende usandım değiştirmekten..Neyse en son halini yazayım..
Bu alet işimi çok kolaylaştıracak..Onu hissettim..Vocal kayıtlarında mükemmel bir olay bu..Volkan Konak Amerika dan gelirken bunun farklı bir modelinden 2 tane almış..O yüzden bunları satıyorlarmış..Bendeki alette onların işine yarayınca değişmiş olduk..
Sevdim bu aleti..Benim kızda deli oldu..Sesini kaydettim..Değiştirip duruyorum..Nasıl şaşırıyor, nasıl eğleniyor görmeniz lazım :)

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Tamam senin kıza oyuncak çıktı işte. Neyse , böyle böyle bir ucundan o da şimdiden aşina olur bu işlere. :)

Yalnız 3. linkinde back vocal , vocal'e o kadar yapışık söylüyor ki , iş orada biraz fire veriyor. Yani olay orada biraz gerçekliğini kaybetmiş. Bu tarz prosesörlerin problemi de bu zaten. Onun için dikkatli ve dozunda kullanmak lazım.

Volkan Konak bu işi iyi beceriyor. Dikkat edersen sesinin düşeceği noktalarda , tonmaister hemen prosesörü devreye sokuyor. Seyirci/dinleyici de hiç bir şeye uyanmıyor. :)

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

[QUOTE=Mehmet Uzunosmanoğlu;29426]Tamam senin kıza oyuncak çıktı işte. Neyse , böyle böyle bir ucundan o da şimdiden aşina olur bu işlere. :)

Yalnız 3. linkinde back vocal , vocal'e o kadar yapışık söylüyor ki , iş orada biraz fire veriyor. Yani olay orada biraz gerçekliğini kaybetmiş. Bu tarz prosesörlerin problemi de bu zaten. Onun için dikkatli ve dozunda kullanmak lazım.

Volkan Konak bu işi iyi beceriyor. Dikkat edersen sesinin düşeceği noktalarda , tonmaister hemen prosesörü devreye sokuyor. Seyirci/dinleyici de hiç bir şeye uyanmıyor. :)[/QUOTE]

Abi yok onların ayarı var..Mesela oradaki bayan vocal emülasyonunun sesini kısıp açabiliyorsun, yada içiçe geçirebiliyorsun..O kadar çok seçenek var ki..Yani ben direk preset dan seçtiğim gibi koydum..

Biraz önce kendi sesimi kaydettim, o bayan vocal olayını yaptım..Kaydettim hanıma whatsapp dan yolladım..Not olarakta yukardaki komşu kız geldi müzik sesini duymuş..Kendiside şarkı söylüyormuş..Deneyebilirmiyiz dedi..Bende onla beraber söyledim dedim..
Ciddiye aldı..Bir sürü bağırdı çağırdı..Ne işi varmış yanlız kızın benim evimde, ne diye benle şarkı söylüyormuş..Akşam gelince bu konuyu konuşacakmışsız..Bir daha olursa o kıza o mikrofonu yedirirmiş :)..

Hayır işin enteresan tarafı şaka yaptım dedim..Şimdide inanmıyor...Bir alet nasıl bunu yapar diyor..Sen benle kafamı buluyorsun diyor..Kim o kız gelince bende görüşeceğim diyor..
Şaka yapalım dedim, kaka oldu..:)

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Sana hayırlı işler.

Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

[QUOTE=Xtansion;29428]Abi yok onların ayarı var..Mesela oradaki bayan vocal emülasyonunun sesini kısıp açabiliyorsun, yada içiçe geçirebiliyorsun..O kadar çok seçenek var ki..Yani ben direk preset dan seçtiğim gibi koydum..

Biraz önce kendi sesimi kaydettim, o bayan vocal olayını yaptım..Kaydettim hanıma whatsapp dan yolladım..Not olarakta yukardaki komşu kız geldi müzik sesini duymuş..Kendiside şarkı söylüyormuş..Deneyebilirmiyiz dedi..Bende onla beraber söyledim dedim..
Ciddiye aldı..Bir sürü bağırdı çağırdı..Ne işi varmış yanlız kızın benim evimde, ne diye benle şarkı söylüyormuş..Akşam gelince bu konuyu konuşacakmışsız..Bir daha olursa o kıza o mikrofonu yedirirmiş :)..

Hayır işin enteresan tarafı şaka yaptım dedim..Şimdide inanmıyor...Bir alet nasıl bunu yapar diyor..Sen benle kafamı buluyorsun diyor..Kim o kız gelince bende görüşeceğim diyor..
Şaka yapalım dedim, kaka oldu..:)[/QUOTE]

Cami duvarına işemişsin Hocam...:dont::cool:

EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Cubase Elements 9
Has thanked: 14 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

[QUOTE=Mehmet Uzunosmanoğlu;29423] Volkan Konak bu tip prosesörleri ; hem albüm kayıtlarında hem de canlıda sürekli kullanıyor. Dolayısıyla elinde 3-5 tane olması normal :cool:[/QUOTE]

Abi Bu Tonmaister kimdir, nasıl ulaşabilirim acaba? Helicon a TON yazdırmak için yardımcı olacak birine ihtiyacım var.

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
...----Herşeyin bir Sebebi Var----...
Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye

[QUOTE=EsbaB;47225]Abi Bu Tonmaister kimdir, nasıl ulaşabilirim acaba? Helicon a TON yazdırmak için yardımcı olacak birine ihtiyacım var.[/QUOTE]

Abdulcelil inan bilmiyorum.

EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

Forum içi fiyatı SPDIF kablolarıyla beraber 1750 TL.

Yok mu bunu alıp beni org sahibi yapacak? :)

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Bu Teklif kaçırılmasın İsterim

Mesaj gönderen EsbaB »

[align=left]Bir süreliğine kabloları satışa dahil olmaktan çıkarıp Aşağıdaki ürünleri kredi kartına taksitle alana cihazı gönderecem. Maliyet çok çok uyguna gelecek.

1. Hotone Verb-1 Rewerb Link

2. Hotone Harmony ( Basit algortimsı ve kullanımından dolayı seçtim ) Link

Taksitle 1239 TL ye mal olacak.
Bu arada Forum dışında 1200 teklif verilmiş yok demiştim...
Org almaya niyetlenirken bu teklif gelse forum partizanlığını kenara bırakır kabul ederdim :) Hatta Org alana kadar forumdan Nakit 1000 TL verene cihaz Anasının sütü gibi Helal olsun.[/align]

En son EsbaB tarafından 01 Kas 2018, 19:47 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

“Efekt / DSP” sayfasına dön