muzikborsasi

EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Cubase Elements 9
Has thanked: 14 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

muzikborsasi

Mesaj gönderen EsbaB »

Merhaba arkadaşlar. Belkide fazla araştırmadığımdandır ebay fiyatına göre yurtdışıyla uğraşmaya değmeyecek kadar uygun fiyat gördüm. Deneyen alışveriş yapan varmı veya AKg almak isteyenler neder diye konu açtım. Yer yanlışsa adminlere iş çıkarmış olacam:(

Akg C214 Condenser Mikrofon - Müzik Borsası

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
...----Herşeyin bir Sebebi Var----...
tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

muzikborsasi

Mesaj gönderen tezcankoray »

[QUOTE=ESBAB;16888]Merhaba arkadaşlar. Belkide fazla araştırmadığımdandır ebay fiyatına göre yurtdışıyla uğraşmaya değmeyecek kadar uygun fiyat gördüm. Deneyen alışveriş yapan varmı veya AKg almak isteyenler neder diye konu açtım. Yer yanlışsa adminlere iş çıkarmış olacam:(

Akg C214 Condenser Mikrofon - Müzik Borsası[/QUOTE]

Güvenli bir sitedir hocam, rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz.

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

muzikborsasi

Mesaj gönderen Bestematik »

Bende birkaç alışveriş yaptım aynı gün kargo yaptılar..Sıkıntısız..
Ama benim için iyi mağaza güzel indirim yapan mağazadır :)...

Bu arada hangi mağazadan ne kadar indirim aldığınızıda yazabilirmisiniz ?..

Mesela ben BL Müzikten : % 30 a yakın indirim almıştım en son alışverişimde..
Compel % 15 yapmıştı..

Birbirimizden haberimiz olursa ekipman alacağımız zaman bastırırız en azından..Ben % 25 den aşağı indirim yapan yerden alışveriş yapmam açıkcası..Çünkü ancak bu indirim thomann fiyatlarına yaklaşıyor..Aksi taktirde tüm alışverişlerimi thomann dan yapacağım..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

muzikborsasi

Mesaj gönderen EsbaB »

Alışveriş yapacağımdan değil forumda mikrofonun adına birkaç kes rastlayınca google amcaya sordum ebay alternatif bulduğum tek türkçe site oldu. Hem güvenirliğini hemde fiyatını beraberce sorgulayalım istedim. Birde bu aralar malumunuz projemizin hazırlıkları henüz bitmedi ama üç büyüklere bayii talebinde bulundum.

İlk dönüt BL Müzik ten oldu Emre beye teşekkürlerimi ifade ettiğimin müjdesini sizlerle paylaşmış olayım.

Umarım onlarda biz de dostlarımızda bu alışverişte kazançlı çıkarız.

Benim için önemli olan kriterimiz özellikle forumdaki dostlarımız için genel giderleri karşıladıktan sonrası sürümden kazanmak ve hem hizmet hemde kazaçn elde etmek olacak.

Hatta buradan üzerinde ortak karar kılınacak ürünler listesi oluşturulabilirse. Toplu sipariş olarak iletebilirim. Toplu siparişe indirim oranı değişir malumunuz...

Yakında burada görsel reklamımızı da asacak aşamaya geliriz inşallah. Reklamımızı ailede başlatmak ve aileye sponsor olmak ayrı bir güzel olur :)

En son EsbaB tarafından 11 Eki 2014, 18:10 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
okidoz
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 6 time
Been thanked: 7 time
İletişim:

muzikborsasi

Mesaj gönderen okidoz »

Alışveriş yapmış olan arkadaşlar sorun yaşamamışlar muhtemelen sorunsuz bir site. Geçmişte yıllarca bu işin ticaretini yaptığım için fikir yürüteyim, bazen yan firmalar distribütör firmalardan aldıkları malı ana firmadan daha ucuz fiyata verebilirler, aslında pek tabi ana firmalar bu durumdan hoşlanmaz ve müsade etmez ama bazen işler farklı yürür, esas firma zam yapar diğeri yapmaz eski fiyattan satar. Yada büyük anlaşmalarda işler değişir, misal siteler yüksek adette mal alma yata satma taahütünde bulurlar esas getiren firma bu sebepten alıcı firmanın fiyatlandırmasını göz ardı edebilir, çünkü bir anlamda çok daha fazla kazanmış olur. Diğer bir seçenek ise, örneğin AKG firması ülkesine göre fiyatlandırma yapıyordur, yada Türkiye yılda 2000 mikrofon satabildiği için o kadar gönderiyor ama diyelimki Yunanistan' a 50.000 mikrofon gönderiyor, bu durumda tahmin edebileceğiniz gibi fiyatlar değişir, bu durumda örneğin "müzikborsası.com" sitesi Yunanistan' daki AKG distribütörüyle anlaşıp ondan alabilir, Türkiye' deki AKG distribütöründen aldığı toptan fiyatından daha ucuza maal edebilir, sonuç olarak bunu rekabet amacıyla fiyatına yansıtabilir.

Tabiki kuşkucu olmak her zaman en doğrusu, ama ucuz diye illa sorunlu da olmayabilir. Bu tip ürünlerin sahteleri de oldukça mevcut hatta shure SM58' in taklit Çin malı olanının orjinalinden daha iyi olduğu dedikodusu mevcut. :)

""Bunlar hep müzik lobisinin işi"
. İmza ünlü bir düşünür...

[align=center]Müzik[/align]

Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

muzikborsasi

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

bir alışveriş de ben yapmıştım, gayet sorunsuz bir alışveriş oldu...

Ch.

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time

muzikborsasi

Mesaj gönderen ugur86 »

AKG'nin c214'ü Avusturya üretimidir, c414 XL-II'nin tek diyaframlı yani sadece cardioid modlu olanıdır. Steve Vai ve daha bir çok efsane ismin beğenisini-yorumlarını almış tatlı bir cihazdır. Ben de ebay'den aldım , SF Müzik 2000'den aşağı vermedi ne yapalım :) Şu anki set up'ımda nt5leri tiz karakterli enstrumanlarda (kopuz-şelpe-üç telli) ve perdesiz gitarda, z3300a'yı vokallerde, c214'ü de bass karakterli enstrumanları kaydederken kullanıyorum. Her mikrofon herşeyi güzel kaydedecek diye bir şart yok, akg'nin midleri biraz yumuşak-aşağıda olduğundan mixe direk oturuyor, ama vokallerde de o gövdeli sound için sE'yi tercih ediyorum.

En son ugur86 tarafından 08 Oca 2015, 21:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

muzikborsasi

Mesaj gönderen EsbaB »

[QUOTE=ugur86;16898]AKG'nin c214'ü Avusturya üretimidir, c414 XL-II'nin tek diyaframlı yani sadece cardioid modlu olanıdır. Steve Vai ve daha bir çok efsane ismin beğenisini-yorumlarını almış tatlı bir cihazdır. Ben de ebay'den aldım , SF Müzik 2000'den aşağı vermedi ne yapalım :) Şu anki set up'ımda nt5leri tiz karakterli enstrumanlarda (kopuz-şelpe-üç telli) ve perdesiz gitarda, z3300a'yı vokallerde, c214'ü de bass karakterli enstrumanları kaydederken kullanıyorum. Her mikrofon herşeyi güzel kaydedecek diye bir şart yok, akg'nin midleri biraz yumuşak-aşağıda olduğundan mixe direk oturuyor, ama vokallerde de o gövdeli sound için sE'yi tercih ediyorum.[/QUOTE]

Bize enstrümanına göre mikrofon tavsiyesinde de bulunmuş oluyorsunuz.

“Yurtiçi” sayfasına dön