EBAY Alışverişleri

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

EBAY Alışverişleri

Mesaj gönderen ugur86 »

Arkadaşlar bu bölümde Ebay yaptığım ve sorunsuzca ulaşan alışverişleri paylaşıyorum:

1- "yenaudiostore" nick'li satıcıdan Mullard 12ax7 vakum lamba satın aldım,
yenaudiostore on eBay

Lambaları aldığım bu satıcı arkadaşı turkrock'tan bir dostum tavsiye etti. O da aynı şekilde ilgili bir satıcıydı ve lambaları aynı gün kargoladı, 14 günde elime ulaştı. Paketleme aşırı derecede harikaydı :) Özel kıvrımlı köpüklerle sarılmış lambalar kolinin içinde sanki havada duruyor gibiydi :) Tekrar lamba alacak olsam başka yere bakmama gerek yok.

2- "ynaan" nick'li satıcıdan analog/optik converter kutu aldım.
ynaan on eBay
Bu da aslında sorunsuz bir alışverişti ama benim uzak doğudan yaptığım ilk alışveriş olması sebebiyle ücretsiz kargoyu seçtiğimizde takip kodu alamadığımızı bilmiyordum. Size de tavsiyem uzak doğu alışverişlerinizde ücretsiz olanı değil 2-3 dolarlık olan kargo tipini seçin, bu şekilde ptt ekranından takip edebileceğiniz bir kod alabilirsiniz. Bu da 15 günde sorunsuz geldi, ne zaman ulaşacağını bilemediğimden bir sabah ansızın PTT görevlisi kapıda belirdi ve paketi sorunsuzca teslim almış oldum.

Yurt dışı alışverişlerinden çekinmeyin, herşey yasal sınırlar çerçevesinde, sadece dikkat etmeniz gereken satın aldığınız ürünün sayfasındaki kargo seçeneklerinin "kamu/devlet kargosu" ile gönderilebilir olmasıdır. FedEX ve UPS gibi kargolarda işler çok daha zorlaşıyor, alakasız vergilendirmelerde bulunduklarını okudum. Ama DHL (Almanya) ve USPS (Amerikan) gibi firmalar PTT ile çalıştığından hiç sorun yaşanmıyor, hatta bu firmaların kargo kodlarını PTT yurt dışı takip sayfasına girerek an be an nerede olduğunu görebiliyorsunuz...

Thomann'dan da alışverişimiz oldu, ona ayrı başlık açma gereği duymuyorum, 10 günde elimize ulaştı, aslında thomann'da sepete eklediğimiz fiyat + 30 euro kargo ücretine mal oluyor toplamda, çünkü thomann sepete ekledikten sonra ülke olarak Türkiye'yi seçtiğimiz anda bize %20 vergi iadesini yapıyor. Almanların bu sistematiklerine hayran olmamak mümkün değil, DHL şubelerine ulaşan ürününüz ptt ile vergilendirilerek dağıtıma çıkıyor, siz o indirilen vergi farkını kapıda ptt'ye nakit ödüyorsunuz, ürünlerin dağıtımını DHL yapmıyor bu sebeple.

En son ugur86 tarafından 08 Oca 2015, 20:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

al2
Müdavim Üye
Müdavim Üye

EBAY Alışverişleri

Mesaj gönderen al2 »

10 20 $ lık alışverişler yaptığım için genelde ben bilhassa ücretsiz kargo seçeneği olan satıcıları tercih ediyorum. Aldığım şey basit bir ara malzeme olduğu için boş yere kargoya para vermek istemiyorum yaklaşık 5 senedirde ebayden alışveriş yaptığım için tracking number olmaması pek bi sorun yaratmıyor , benim fikrim içiniz rahat olsun.

En fazla başıma gelen satıcı ürünümü kargolayamıyordu , ben adres kısmını uzun uzun yazmıştım gerekli kısaltmaları yaptıktan sonra label ı print ettirdi ve sorun bitmişti bunada dikkat edin derim. Apt , Cd. , Mh. kısaltmalarını çekinmeden yazın yani :)

http://soundcloud.com/al2yxl
Kara Deryalarda Bir Fenersin

G3production
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

EBAY Alışverişleri

Mesaj gönderen G3production »

Bir sorum olacak. 2 tane mikrofon almayı planlıyorum Behringer ecm800 ile Sm58. Ecm800 50 dolar yurt dışı fiyatı Sm58 ise 99 dolar. Bildiğiniz üzere türkiye fiyatlarının yarısı :) Acaba mikrofon aldığında 75 euro'nun altında da olsa fiyatı gümrüğe takılırmı ?

al2
Müdavim Üye
Müdavim Üye

EBAY Alışverişleri

Mesaj gönderen al2 »

En azından takılma riski var , siz hesabınızı kötü ihtimale göre yapın derim..

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

EBAY Alışverişleri

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=al2;16595]En azından takılma riski var , siz hesabınızı kötü ihtimale göre yapın derim..[/QUOTE]

Hocam bu gümrüğe takılma olayı tamamen bir yanlış anlaşılma, gümrüğe takılan birşey ya satılması uygun olmayan birşeydir satıcıya geri döner paranız iade edilir (ebay'in GET sistemi var) ya da 50 euro/dolar'dan fazla fatura kesilmişse %20 extra kdv ödersiniz. son üç ayda yukarıdaki alışverişleri yaptım, forumdaki en büyük ilkemin tecrübeye dayalı konuşmak olduğunu bilirseniz kafadan ezbere yazmadığımı ve birebir tecrübemi aktardığımı da tahmn edebilirsiniz. Yani işin özeti, bariz şekilde yük ve boyutu abartılı olmayan, Türkiye'de bulamayacağınız ya da yurtdışından 3te 1 gibi aşırı cazip fiyatlara alabileceğiniz ürünleri ebay veya thomann'dan rahatlıkla sipariş verebilirsiniz, diğer sitelere ben de garanti veremem GET sistemi olmadan. Ha şöyle bir durum da var, diyelim ki ürün burda 1000 tl yurt dışından gelişi vergi+kargo dahil 700-800 civarına geliyorsa kesinlikle tavsiye etmem, zaten firmaları arayınca %20-%30 arası indirim yapıp yurt dışı fiyatlarına yakın fiyat alabiliyorsunuz. Bu durumda bi kere kendi ülkemizin esnafı kazanır, ikincisi garanti ve değişim imkanlarından yararlanırsınız. Bunu da not geçmek istedim...

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Cubase Elements 9
Has thanked: 14 time
İletişim:

EBAY Alışverişleri

Mesaj gönderen EsbaB »

Arkadaşlar son günlerdew Dock furyası vardıya benide sardı. Fiyatlar yüksek olunca dışarıyada bakayım dedim ama gümrük falan kafam ermez tecrübelerinize ihtiyacım var.
Aşağıya asacağım linklerdekn hangisini tavsiye edersiniz bana kaça mal olur?

Dell Latitude E6420 Docking Station | eBay

https://secure.touchnet.com/C22859_ustores/web/product_detail.jsp?PRODUCTID=647

Amazon.com: Dell Laptop Notebook E/Port Replicator Docking Station PR03X with Power Adapter PA-4E For Dell E Series Laptop/Notebooks: Computers & Accessories

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
...----Herşeyin bir Sebebi Var----...
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

EBAY Alışverişleri

Mesaj gönderen ugur86 »

Hocam çok kaba ve biçimsiz bi stand gibi geldi bu bana, alış amacınızı bilmiyorum ama ebay'den sorunsuzca sipariş edebilirsiniz, diğer siteleri bilmiyorum, amazon zaten Türkiye'ye gönderim yapmıyor bildiğim kadarıyla...

EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Cubase Elements 9
Has thanked: 14 time
İletişim:

EBAY Alışverişleri

Mesaj gönderen EsbaB »

[QUOTE=ugur86;17357]Hocam çok kaba ve biçimsiz bi stand gibi geldi bu bana, alış amacınızı bilmiyorum ama ebay'den sorunsuzca sipariş edebilirsiniz, diğer siteleri bilmiyorum, amazon zaten Türkiye'ye gönderim yapmıyor bildiğim kadarıyla...[/QUOTE]

DVD rom u söküp yerine usb 3.0 ve firewire monte etmeyi düşünüyordum. Böyle bişey daha mantıklı gibi geldi Piyasadaki muadillere göre de uygun fiyat var gibi.

Benim takıldığım nokta gümrükte bunlara extra ödeme çıkarmı? Gümrekte neye göre ödeme çıkarılıyor?

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
...----Herşeyin bir Sebebi Var----...
ByCellist
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

EBAY Alışverişleri

Mesaj gönderen ByCellist »

Biraz geç oldu ama tekrardan hayırlı olsun uğur:) Bu arada thomann alışveriş listeme mullard 12ax7a-c nin yanında tung sol ecc803s ve grove tubes 12ax7c iki tane daha lamba ekledim.Bu tung sol markası 12ax7 ler içinde açık ara önde en çok satılan ürün.Bu lambalar hakkında bir bilgin var mı acaba?

MacbookPro i5 / Dynaudio DB50M / Se z3300a / RME Babyface / Art Pro Mpa II (Thungsol&Mullard)/
İrig K.e.y
Enstrumanlar : Epiphone Les Paul Standart, Cort AD810 Nat , Aria AK30,
Yamaha Viyolonsel,Keman

yiğitcan
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

EBAY Alışverişleri

Mesaj gönderen yiğitcan »

slm. ebay dan bugüne kadar hiç alışveriş yapmadım bu konu hakkında, bu konu hakkında bilgi verebilirmisiniz ?

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

EBAY Alışverişleri

Mesaj gönderen ugur86 »

Ebay'deki satıcılar paypal ile çalışıyor çoğunlukla, paypal da ülkemizden çekilince alternatif nasıl olur açıkcası ben de merak ediyorum...

al2
Müdavim Üye
Müdavim Üye

EBAY Alışverişleri

Mesaj gönderen al2 »

[QUOTE=yiğitcan;40541]slm. ebay dan bugüne kadar hiç alışveriş yapmadım bu konu hakkında, bu konu hakkında bilgi verebilirmisiniz ?[/QUOTE]

Malesef artık ebay kullanarak bir ürün almak çok zorlaştı. Paypall'ın Türkiye desteğini istemeden de olması kesmesi sonucu , satıcılar ile bu ödeme yöntemi tamamen iptal oldu. Doğal olarak geriye tek seçenek olan kredi kartı ile ödeme durumu geliyor. Bu ödemeyide 10 - 20 $ lık ürünlere yaptığınızda bir çok kez başıma geldiği gibi satıcı bunu kabul etmiyor. Çünkü o para hesabına geçtiğinde yediği fazlaca komisyon , işi astarı yüzünden pahalıya getiriyor.

Size alibaba - aliexpress i kullanmanızı tavsiye ederim.

yiğitcan
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

EBAY Alışverişleri

Mesaj gönderen yiğitcan »

[QUOTE=al2;40543]Malesef artık ebay kullanarak bir ürün almak çok zorlaştı. Paypall'ın Türkiye desteğini istemeden de olması kesmesi sonucu , satıcılar ile bu ödeme yöntemi tamamen iptal oldu. Doğal olarak geriye tek seçenek olan kredi kartı ile ödeme durumu geliyor. Bu ödemeyide 10 - 20 $ lık ürünlere yaptığınızda bir çok kez başıma geldiği gibi satıcı bunu kabul etmiyor. Çünkü o para hesabına geçtiğinde yediği fazlaca komisyon , işi astarı yüzünden pahalıya getiriyor.

Size alibaba - aliexpress i kullanmanızı tavsiye ederim.[/QUOTE]

açıklayıcı bilgi için çok teşekkür ederim ...

“Yurtdışı” sayfasına dön