Sound; Kayıt Günlükleri Yazı Dizisi...

Kayıt teknikleri ve mikrofonlama hakkında bilgiler..

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Mesaj gönderen ugur86 »

Merhaba arkadaşlar, koleksiyonuma kattığım 35 sayılık sound dergisinden dikkatimi çeken, sizlere de okurken hem këyif hem de bilgi kazanımı yaşatacağını düşündüğüm, ünlü prodüktörlerin kayıt günlükleri yazı dizisini zaman buldukça taratıp konuya pdf olarak ekleyeceğim. takipte olun :)

Bu hafta iki çalışma sunuyorum, ilki Çağlar Türkmen'in anlatımıyla Teoman kayıtları, ikincisi ise Haluk Kurosman'ın anlatımı ile Manga kayıtları:
Sound Dergisi, Mayıs 2009 sayısından alıntıdır...

Dosya.tc - cretsiz, Hzl ve Kolay Dosya Paylam

En son ugur86 tarafından 16 Mar 2015, 16:15 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

MoNoTeist
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen MoNoTeist »

Ugur Hocam, tam yatmaya hazirlaniyordum, konuyu gordum. Bir bakayim dedim, bakmaz olaydim. Gel de simdi bunu okumadan uyu.. :)

Cok acayip bilgiler var. Bir sonraki bolumu simdiden merak ediyorum..

Vakit ayirip, ugrasip paylastigin icin tesekkurler Ugur Hocam.. Ellerin dert gormesin.

[align=center]İnsan hergün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo seyretmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir.

Johann Wolfgang von Goethe[/align]

Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

vay be, converter olarak Motu 896 yı kullanmışlar iyi mi...
Benim kartın converterlerı ile bunun ki aynı sadece giriş-çıkış sayılarımız farklı...
ilginç...

Uğur Hocam, diğer sayılar da varsa elinde paylaşırsan çok sevinirim (komple)

Ch.

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=ChordSolo;25558]vay be, converter olarak Motu 896 yı kullanmışlar iyi mi...
Benim kartın converterlerı ile bunun ki aynı sadece giriş-çıkış sayılarımız farklı...
ilginç...

Uğur Hocam, diğer sayılar da varsa elinde paylaşırsan çok sevinirim (komple)

Ch.[/QUOTE]

Bahadır hocam elimde aşağı yukarı bütün sayılar mevcut ama hepsini bi anda paylaşarak tüketmek istemiyorum, takip edilen bi köşe yazısı olsun istedim, her hafta bi yazı yayınlamak daha güzel geldi bana, ilerleyen sayılarda cubase-logic-studio one ile ilgili eğitim bölümleri var, onları da paylaşmayı düşünüyorum okudukça...

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

gitarist1975
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen gitarist1975 »

Bende soundu un neredeyse bütün sayıları var hepsini vaktinde okumustum ama yeniden ve siteden okumak iyi oldu sagol uğur :)

Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
Desktop i7 2600k-32gb ram
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=gitarist1975;25565]Bende soundu un neredeyse bütün sayıları var hepsini vaktinde okumustum ama yeniden ve siteden okumak iyi oldu sagol uğur :)[/QUOTE]

dostum çok iyi bi arşiv, eksik sayılarım var, bi yerde denk gelirsem onları da temin edip tamamlamak istiyorum, kitaba dededen babadan gelme bi değer verme alışkanlığımız var, köydeki evde bi kütüphane var, şu an çalıştığım okulda yok yani o derece :) haftalık olarak bülten şeklinde yayınlayıp bir köşe takibi oluşturmayı amaçlıyorum dostum, umarım tutar :)

gitarist1975
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen gitarist1975 »

[QUOTE=ugur86;25571]dostum çok iyi bi arşiv, eksik sayılarım var, bi yerde denk gelirsem onları da temin edip tamamlamak istiyorum, kitaba dededen babadan gelme bi değer verme alışkanlığımız var, köydeki evde bi kütüphane var, şu an çalıştığım okulda yok yani o derece :) haftalık olarak bülten şeklinde yayınlayıp bir köşe takibi oluşturmayı amaçlıyorum dostum, umarım tutar :)[/QUOTE]

ben şahsen kitaplıkta duran dergilerden okumak yerine senin paylaşımlarını takip edicem.sitedeki arkadaşlarla beraber okuduğumuzu bilmek bana ayrı bir ***if verdi.yalnız bence bi eksiğimiz var onca ekipmandan kayıt tekniğinden bahsedilmiş ben dahil hiç kimse bu konuda bi yorum yapmadı.

Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
Desktop i7 2600k-32gb ram
Ali Rıza
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Ali Rıza »

Uğur hocam paylaşım için teşekürler eline sağlık.

Kerem Çelik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Kerem Çelik »

Uğur çok güzel bir paylaşım. Eline sağlık. Çok güzel trickler yakaladım ben şahsen, özellikle ileride prodüktörlük düşündüğüm için, Haluk Kurosman'ın söylediklerinde çok güzel şeyler buldum kendi adıma. İkinci 8 ortalı deftere geçmenin zamanı gelmiş benim :)

Ses Mühendisi / Eğitmen Resim / ibrahimkeremcelik@gmail.com
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=Kerem Çelik;25610]Uğur çok güzel bir paylaşım. Eline sağlık. Çok güzel trickler yakaladım ben şahsen, özellikle ileride prodüktörlük düşündüğüm için, Haluk Kurosman'ın söylediklerinde çok güzel şeyler buldum kendi adıma. İkinci 8 ortalı deftere geçmenin zamanı gelmiş benim :)[/QUOTE]

devamı gelecek dostum bu köşeyi takibe al :)

EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Cubase Elements 9
Has thanked: 14 time
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

Birkaç sayısını takip etme imkanım olsada devamına istediğim an ulaşamadığım için takibi bırakmıştım. Uğur Hocam sayesinde özetlerinden istifade etmiş oluyoruz; emeğine sağlık hocam...

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
...----Herşeyin bir Sebebi Var----...
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ugur86 »

Arkadaşlar bu haftaki röportajla belki çoğunuz net ortamında karşılaşmış olabilirsiniz, Alen Konakoğlu ile yapılan bir çalışma, kendisi ekipman listesine bakarsanız hep fiyat/performans lideri ürünler kullanıyor, bakalım neler söylemiş:

Dosya.tc - cretsiz, Hzl ve Kolay Dosya Paylam

Resim

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

Uğur hocam bu dosyayı başka bir paylaşım sitesinden indirme imkanı yok mudur ? Bende Chrome bu dosyayı indirmeme müsaade etmiyor.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=Mehmet Uzunosmanoğlu;25815]Uğur hocam bu dosyayı başka bir paylaşım sitesinden indirme imkanı yok mudur ? Bende Chrome bu dosyayı indirmeme müsaade etmiyor.[/QUOTE]

Hocam, int.explorer, firefox ya da safari ile dener misiniz ?

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

[QUOTE=ugur86;25816]Hocam, int.explorer, firefox ya da safari ile dener misiniz ?[/QUOTE]

Sağol Uğur hocam. Explorer indirdi.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

“Kayıt Teknikleri ve Mikrofonlama” sayfasına dön