Müzik Dinleme Amaçlı Kapalı Kulaklık Tavsiyesi

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Müzik Dinleme Amaçlı Kapalı Kulaklık Tavsiyesi

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

Sevgili Arkadaşlar,

Biliyorsunuz müziği kaliteli dinleme amaçlı olarak bir süredir kulaklık arayışı içerisindeyim. Bunun için aklıma ilk gelen "open back" kulaklıklar olduğu için ; Sennheiser HD600 ve HD650 konusnda sizlerden görüş almak istemiştim. Sağ olsun [MENTION=2313]BoraUslusoy[/MENTION] hocam bu konuda test sürüşü için beni ofisine davet etmişti.

Bu arada "open back" kulaklıklar için , dışarıya ses yansıtma düzeyi konusunda kafamda bir soru işareti vardı ve söz konusu başlıkta da bunu belirtmiştim.

Son günlerde bir kulaklık forumunda ; komşuma rahatsızlık vermeme amacımdan bahsederek , bu konudaki fiziki koşullarımı net bir şekilde anlattım ve HD600/HD650 kullanıcılarından yardım istedim. Sağolsunlar gereken yardımı yaptılar. Hatta bir tanesi dışarıya hangi ölçüde ses yansıttığımı duyabilmem için bir video çekip Forum'a astı. :)

Bu yardımlar sonucunda ; "open back" kulaklık sevdam hüsranla sonuçlanmış oldu. :)

Şimdi tekrar başa döndüm. Benim kesin olarak kapalı kulaklık kullanmam gerekiyor, bunu anlamış oldum. Bu durum karşısında ; müzik dinleme amaçlı olarak , beni duyum kalitesi anlamında şu anda kullandığım ATH-M50x'den daha yukarılara taşıyacak bir kapalı kulaklık önerisi verirseniz çok sevinirim.

En son Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından 15 Oca 2016, 20:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

“Müziği Kaliteli Dinlemek” sayfasına dön