Lewitt LCT 940

Forumdaki gelişmeler, site duyuruları ve sizin teklifleriniz bu bölümde...

12Ancela

Lewitt LCT 940

Mesaj gönderen 12Ancela »

Herkese selamlar,

Lewitt LCT 940 mikrofonu kullanan varmı,özellikleri hakkında bilgi sahibi
olanlar yardımcı olursa çok sevinirim.
Hangi mikrofona yakın özelliği olabilir,misal AKG C 414 gibi.
Microtech Gefell M930 Mikrofonum var Neumann TLM 103 ile aynı sınıfta
ve ondan bir tık daha iyi.Lewitt almama değermi.2.el alabilirim.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Hikmet
özkan

Lewitt LCT 940

Mesaj gönderen özkan »

https://www.youtube.com/watch?v=1m0AN2jBj4g

Yukarıda genco arı'nın bir incelemesi var. Bende 640 var çok güzel bir mikrofon. Ama aston origin modeline de bakın u87 ile karşılaştırıyorlar.
Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 8 time
Been thanked: 19 time

Lewitt LCT 940

Mesaj gönderen Tanerongunyzb »

Lewitt LCT 440 pure mikrofonu kullanıyorum, beni eski arkadaşlar bilir, çok araştırmadan asla bir şey almam ve kendi ihtiyacıma göre en iyisini almaya çalışırım. O zamanda Lewitt mikrofonu çok araştırarak aldım. Ama mikrofon ne ses kartı ne de monitor gibidir, biraz göreceli bir kavramdır. Herkesin ses rengine göre veya kaydettiğin enstrumanın ses rengine göre ufak tefek değişiklikler olur. Daha önce AKG, Audio Techica, Rode, Shure, Blue mikrofonları kullandım. Hepsinin kendine has karekteristik özellikleri vardı, anlat desen anlatamam duymak gerekir çünkü. Ama şunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki sizin bahsettiğiniz mikrofon kesinlikle çok kaliteli bir mikrofon. Bence bütçeniz varsa hiç düşünmeyin derim, ama tabi bu işten para kazanmıyorsanız az parada değil benim kullandığım Lewitt LCT 440 pure gönül rahatlığı ile de tavsiye ederim. Hangi tür kayıt alırsanız alın memnun kalırsınız.
Alper35
İletişim:

Lewitt LCT 940

Mesaj gönderen Alper35 »

Lewitt pure 440 uzun süredir araştırdığım bir mikrofon. Ugur86 arkadaşımızın tavsiyesi ile bu modele yöneldim. Hatta ses mühendisi Çağan TUNALI ile iletişime geçip bilgi de almıştım. Kendisi ev akustiğin iyiyse süper bir mikrofondur demişti. İnternetteki videolarda oldukça etkileyici. Zoom h6 ile kullanmayı planlıyorum. Kısmetse bayram sonrası almış olacağım.
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Lewitt LCT 940

Mesaj gönderen ugur86 »

Lewitt harika mikrofonlar çıkarıyor hocam, bende c414 varken, sıfır açılmamış paketi incele kıyasla değerlendir diye bana gönderdi melomani, büyük jestti, ben de kıyasladım ve gelen mikrofonu satın aldım c414'ü sattım. akg'ye yakın keskinlikte ama daha sıcak , natural bir mikrofon, akg'nin normalde en flat ürünü xls modeli, ama bana o bile tizleri biraz vurgulu geldi. c414 bir studyo klasiği kötü değil tabi ki oldukça güzel bir mikrofon o da. sadece demek istediğim bağlama gibi etnik telli çalgılarda bu tiz boost olayı sorun oluyor. mixte toparlanamayan bir metalikliğe sebep oluyor. lewitt tamamdır, her türlü kaynağı en doğal şekilde kaydetmeye odaklı bir mikrofon. ben özkan hocaya verdim 640'ı warm audio wa87 aldık sonra studyoya, ama bir ara bi tane 440 da bulunsun diyerekten almayı düşünüyorum.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

12Ancela

Lewitt LCT 940

Mesaj gönderen 12Ancela »

Merhaba Uğur Hocam,

Lewitt LCT-640 ve Lewitt LCT 440
Sadece Cardioid Özellik verileri:

Field transmission factor 13 mV / Pa (-38 dBV)-( Cardioid )
Replacement noise level 10 dB-A - (Cardioid )
Dynamic range 135 dB-A
Nominal impedance 1,000 ohms
Net weight 430g

Lewitt LCT 440 Cardioid

Field transmission factor 27.4 mV/Pa, -31.2 dBV/Pa
Replacement noise level 7 dB (A)
Dynamic range 134 dB (A)
Nominal impedance 1000 Ω
Net weight 310g
İki mikrofonun sadece Cardioid olarak karşılaştırmasını yaparsak: Lewitt LCT 440 Gürültü seviyesi 7 dB (A) olup,
Neumann TLM 103 ile eşdeğerde ve LCT 640 dan daha iyi.

Sizin belirttiğiniz gibi Lewitt LCT 440 -C414 kadar değerli bir mikrofon ise ,
derhal sipariş vereceğim.Görüşlerinizi bekliyorum.
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Lewitt LCT 940

Mesaj gönderen ugur86 »

Hocam mikrofon işinde sayısal verilere takılmayın, samimi söylüyorum, kağıt üstünde en iyi verileri verip de bağlamayı önüne koyunca kaçacak delik arayan mikrofonları alıp satmakla geçti uzun yıllarım :) kaynağa yakışma faktörü çok önemli ekipman seçiminde. evde aklıma birşeyler geldikçe hızlıca kaydetmek için pilot kayıt setup'ım var. o setup'ta mikrofon mxl 990. giriş seviyesi bir condenser ama tizleri sakin, ne istersem veriyor, mükemmel bir detayı yok ama rahatsız edici bir abartısı da yok, kulağınız ne duyuyorsa eli yüzü düzgün kaydediyor işte. Lewitt'ler de bu bahsettiğim işi daha detaylı ve prof bir sound'la yapıyor. solo vokal ve solo enstruman kayıtlarında genelde cardioid yeterli. 440'ı alın derim. hatta Lewitt'in tanıtım etkinliği var uygun olursanız mutlaka gidin.

Resim

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

“Duyurular, Site İçi İletişim ve Sizin Teklifleriniz” sayfasına dön