Home Stüdyo Masa Tasarımı Projem

Bize kendinizi ve basit olduğunu düşünseniz dahi stüdyo ve donanımınızı tanıtın...

acaluka
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Home Stüdyo Masa Tasarımı

Mesaj gönderen acaluka »

Ne kadara mal olmuştu bu Ikea Hack masa? Senin masayı biliyorum ya, baya efsane ama bu klavye kızağına kafayı takmıştım, sırf onun gazına masa yaptırma işine giriştim. Bakalım güzel oldu gibi. Bu hafta içi odadaki yerini alır diye düşünüyorum. Bu arada Ikea'dan krom havlu askısı ve tuvalet kağıdı rulosu için yine krom bar aldım. Duvara monte olacak. Havlu askısı kablolar için, kağıt barı da kulaklık için kullanıcam :D

http://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/ba ... skisi.aspx

http://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/ba ... tligi.aspx

Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

Kaça mal ettin dostum bu masayı?

acaluka
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen acaluka »

Hocam masa için 1100 TL'ye anlaştık. Dediğim gibi Çam ağacından yapıldı. Bir plaka ahşap yeterli oldu. Boya, mat vernik ve işçilik de fiyata dahil.

loopmatik

Mesaj gönderen loopmatik »

selamlar .bir sorum olacak masanın alt kısmına keyboardı koymak için kızaklı bir sistem kullanmışınız nereden temin ettiniz ?özel bir ismi varmı?birde sağlam mıdır? teşekkürler

tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Mesaj gönderen tezcankoray »

[QUOTE=loopmatik;35959]selamlar .bir sorum olacak masanın alt kısmına keyboardı koymak için kızaklı bir sistem kullanmışınız nereden temin ettiniz ?özel bir ismi varmı?birde sağlam mıdır? teşekkürler[/QUOTE]

ikea'da ya da koçtaş'ta bulabilirsiniz çok rahat. Daha uygun temin edilen bir yer vardır belki de...

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
acaluka
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen acaluka »

Hocam ben marangoza yaptırdım yukarıda belirttiğim gibi. Yani aayrıca nerede satılır bilemiyorum. Ancak bu kızaklar normalde PC klavye - mouse taşımak için yapılıyor. Yani ince yapılı bir demir kullanılırsa sıkıntı olabilir. Keza kullanılan malzeme ince kesitli olursa yaklaşık 10 kg ağırlığındaki klavyeleri taşımayabilir. Taşısa dahi zamanla sehim yapacaktır. Bunlara dikkat edilmesi gerekiyor.

abdullahatalan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen abdullahatalan »

arkadaşın tasarımı güzelde ses kartının ve pc kabloları felan onları nasıl halledeceğız :)

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc
yiğitcan
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yiğitcan »

Slm. isteyen olursa kendi oda ölçülerine göre masa çizebilirim, yani masa yaptırmak isteyenlerin işine yarayabiliri diye düşündüm ...

acaluka
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen acaluka »

Kablolar için üst tablayı tutan dikey ayaklara 5x5 ölçülerinde delikler açıldı kablolar oradan yürüyor. Son eklediğim resimlerde henüz mevcut değiller. Onun dışında o kısımda kablolar olduğu için o önde pencere gibi olan yerlerin önüne olduğu gibi kumaş çektim. Şu anda kablolar görünmüyor ses kartının ise sadece ön kısmı 3cm kadar dışarda kalıyor. Akşam tam yerleşimi ile birlikte resimleri eklerim.

En son acaluka tarafından 19 Oca 2016, 11:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Cubase Elements 9
Has thanked: 14 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

[MENTION=3069]acaluka[/MENTION] kardeşim sizin çizimleri Uğur hocamın Ekranıyla birleştirerek kendime birşeyler oluşturayım dedim :)

Paylaştığım görüntüyü arkadaşa gönderecem kendisi belirtilen ölçülerde Metal ayaklı ve Kalın Camdan masa yapabileceğini söyledi. Sizin ve diğer arkadaşların yorumlarıyla eksik kalan, göremediğim vey yanlış düşündüğüm hususları düzeltip onay vermek istiyorum.

Not: Masa üstündeki raf; Cam olmayacak. Şuan 61 lik midi klavyem var, ilerde daha büyüğü gelirmi meçhul olmakla beraber yinede Klavye bölümünü büyük tuttum. Eğer gereksiz derseniz orayı dolayısıylada masanın ölçüsünü küçültebilirim. Hoparlörleri/Monitörleri Masadan Ayrı kullanmak istiyorum ama ilerde Mixcube masada yerini alabilir.

Resim

Masanın orta kısmınıda oval düşünüyorum. Yine [MENTION=3138]yiğitcan[/MENTION] kardeşimizin çizimini referans alıyorum.

Resim

En son EsbaB tarafından 26 Şub 2016, 11:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
...----Herşeyin bir Sebebi Var----...
acaluka
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen acaluka »

Hocam anlamadığım bir nokta var. Masanın asıl tablasını camdan düşünüyorsunuz sanırım. Bu durumda klavyeyi koyacağınız kızaklı sistemin tutturulması imkansız olur. Yani rafla birlikte klavyenin ağırlığı yaklaşık 20-30 kg arası gelecektir. Üzerine ayrı bir raf gelecek. Çift monitör ızır zıvır derken burada da bir 15kg olacağı düşünülürse cam için riskli bir ağırlık olur. Normalde taşısa dahi bir gün masayı silmek için hafif yüklendiğinizde patlayabilir. Bir de bu camlar temperli olarak geçiyor. Dayanımı yüksek ancak kırılma anında inanılmaz saçılıyor etrafa. Allah korusun ciddi bir yaralanma meydana gelebilir böyle bir kötü durumda.

Bence Cam işine hiç girmeyin, her şeyiyle sıkıntılı. Metal ayak ve masif ahşap tercihen daha kullanışlı olacaktır.

Onun dışında kızaklı klavye rafı için 110cm lik bir uzunluk düşünülmüş. Bu durumda da kullanılacak ahşabın kalın kesitli olması gerekir. 2-3cm kesitten daha azı bu uzunlukta zamanla sehim yapacaktır. Aynı durum üst raf için de geçerli. Aradaki boşluğu çok fazla tutmamak daha iyi olur.

En son acaluka tarafından 26 Şub 2016, 00:15 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

Hocam dediklerinizde çok haklısınız, arkadaş teklif edince cam biraz görsel olarak bana caazip geldi.
Klavye kısmında da kararsızdım küçültme eğilimindeyim. Hatta daha çok masadan bağımsız tekerlekli sehpa olarak yapmak istiyorum.
Geri kalan ölçülerde sorun görmediniz herhalde. ( sizin çizimin sadece rakamlariyla oynayıp profil ayak ekledim)

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
acaluka
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen acaluka »

Bence ideal görünüyor. Tekerlekli ayaklı benim hiç aklıma gelmemişti. Gelse belki böyle bir zahmete bile girmezdim. Ancak siz söyleyince biraz bakındım böyle bir sistem varmış. Bence daha kullanışlı bile olabilir. İsterseniz masanın altına, isterseniz de yan tarafına çekersiniz. Gayet güzel bir çözüm. Bu arada eğer kızaklı raftan vazgeçip tekerlekliye dönerseniz Cam masa yeniden mantıklı hale gelebilir. 1 cm kesitli bir temperli cam üst tablayı rahatlıkla taşır. Zaten stüdyo monitörleri ayrı sehpalarda duracak. Bu durumda iki tane ekran mobitörü ve diğer ıvır zıvırları o cam rahatlıkla taşır. Yine de üst rafın iki ucundaki ayakları, camın kenarlarda destek aldığı yere basarsa risk en aza inmiş olur.

Bu ara forumda bir masa çılgınlığıdır gidiyor (:

EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

Masamızın paintten çıkan son hali:

Resim

En son EsbaB tarafından 28 Şub 2016, 21:38 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

Abdulcelil'ciğim ,

Kilitlenebilir tekerlek bu işte ne kadar işe yarar bilemiyorum (çünkü bugüne kadar büyük endüstriyel tipler hariç doğru dürüst çalışanını görmedim ) ama bu konuda bir sıkıntı olursa klavyeni oradan buradan toplamak zorunda kalabilirsin. :)

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

“Siz ve Stüdyonuz” sayfasına dön