Stüdyo Kaos

Bize kendinizi ve basit olduğunu düşünseniz dahi stüdyo ve donanımınızı tanıtın...

Çağatay
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Stüdyo Kaos

Mesaj gönderen Çağatay »

öncelikle başarılar hocam. ChordSolo"nun dediği gibi mikrofon sesini duymak isterim bende birde rode nt hakkındaki şahsi düşüncelerinizi kullandıktan sonra öğrenmek istiyiorum :)

Çağatay Karadirek

cemakbaba

Stüdyo Kaos

Mesaj gönderen cemakbaba »

Merhabalar, foruma bugün üye oldum :) Harika bilgiler var gerçekten.
M-audio Projectmix'i hala kullanıyor musunuz? Bu aralar bir tane almayı düşünüyorum ama internette bu aletin driver sorunlarıyla ilgili bir dünya yazı var.
En son 2012 de konuşulmuş. Açıkçası bu zamana kadar ki tecrübelerinizi merak ettim.

Kerem Çelik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Stüdyo Kaos

Mesaj gönderen Kerem Çelik »

[QUOTE=cemakbaba;44217]Merhabalar, foruma bugün üye oldum :) Harika bilgiler var gerçekten.
M-audio Projectmix'i hala kullanıyor musunuz? Bu aralar bir tane almayı düşünüyorum ama internette bu aletin driver sorunlarıyla ilgili bir dünya yazı var.
En son 2012 de konuşulmuş. Açıkçası bu zamana kadar ki tecrübelerinizi merak ettim.[/QUOTE]

Çok eski bir alet, bir 15 senesi var herhalde. Mac tarafındaysanız 10.6 ya da 10.7'den sonra driver desteği olduğunu sanmıyorum, araştırmak lazım. 15 sene öncesinin ve bugünün ses arabirimlerini karşılaştırmaya gerek yok (ev kullanıcıları için üretilen, düşük ve orta fiyatlı ürünler için konuşuyorum). Bu ürünü ne için alacağınıza göre değişir, bana göre gereksiz bir harcama olacaktır.

Ses Mühendisi / Eğitmen Resim / ibrahimkeremcelik@gmail.com
cemakbaba

Stüdyo Kaos

Mesaj gönderen cemakbaba »

[QUOTE=Kerem Çelik;44218]Çok eski bir alet, bir 15 senesi var herhalde. Mac tarafındaysanız 10.6 ya da 10.7'den sonra driver desteği olduğunu sanmıyorum, araştırmak lazım. 15 sene öncesinin ve bugünün ses arabirimlerini karşılaştırmaya gerek yok (ev kullanıcıları için üretilen, düşük ve orta fiyatlı ürünler için konuşuyorum). Bu ürünü ne için alacağınıza göre değişir, bana göre gereksiz bir harcama olacaktır.[/QUOTE]

Aslında ilk amaç bir midi daw kontrol ünitesi almaktı. (Bu arada roland duo capture ex kullanıyorum.) Project Mix uygun fiyata denk geldi. Hem istediğim bir çok özelliğe sahip bir kontrol arabirimi (motorlu faderlar, jog wheel, master bölümü için ayrı bir fader gibi) hem de 8 kanallı bir ses kartı olması cezbetti beni. İlk çıktığı zamanki fiyatlarını görünce de epeyce uygun olduğunu düşündüm. Ama kafam bir hayli karıştı.

“Siz ve Stüdyonuz” sayfasına dön