Ev Stüdyosu 3.0

Bize kendinizi ve basit olduğunu düşünseniz dahi stüdyo ve donanımınızı tanıtın...

Dirse

Ev Stüdyosu 3.0

Mesaj gönderen Dirse »

Bundan 7 sene önce ilk mesajımı atarken "Ev Stüdyosu 2.0" demiştim. Aradan geçen bunca zamanda bazı şeyler değişti.

Çocukluğumda bütün büyükler "kolunda altın bileziğin olsun. müziği hobi olarak yaparsın" diyordu. O zaman, son derece mantıklı geliyordu bu fikir. Nasıl olsa dünya kadar zamanım olacaktı. İstediğimi yapabilirdim. Okul her şeyin başıydı vs.

Aradan 45 sene geçti. Bilezik konusu bir şekilde hal oldu. İyi kötü, altın veya plastik, bilmiyorum. Ama gönlümdeki müziğe ayıracak hiç vakit olmadı. O kadar olmadı ki "7 yıl önceki mesajdan bu yana müzikle ilgili ne yaptın?" diye sorsanız, yanıtım, hatta biraz acıklı:

"hiç bir şey!"

Okul ve meslek belki önemli. Ancak, kişisel olarak gördüğüm şu: "Eğer gönlünüzde müzik varsa, müzik yapın. Günün koşturmacası içinde müziğe hiç fırsat olmayabilir."

Bu kadar girişten sonra, bakalım bugün elimde ne var?

- PC 1: Hala 7 yıl önceki sistemi kullanıyorum. belki sadece Win versiyonu değişti. (Asus P8Z77-V Deluxe, Intel i7, 32 gb RAM, bir sürü HD
- PC 2: Hackintosh Sierra
- Ses kartı: Steinberg UR 22
- Monitor: Yamaha HS 80
- Kulaklık 1: Sennheiser HD 280 Pro
- Kulaklık 2: Yamaha HPH - MT 5
- Keyboard 1: Casio WK 7500
- Keyboard 2: Komplete kontrol S61
- Keyboard 3: Studiologic SL88 Studio
- Keyboard 4: Petrof Konsol piyano
- Midi Kontroller: Studiologic SL Mixface
- Mikrofon: sE 2200a II c
- Yazılım 1: Cubase 10.5
- Yazılım 2: Logic Pro X
- VST: NI Komplete 12 Ultimate, EW, (Ayrıca ProjectSam, Vienna, vs ücretsiz VST'ler)

Şimdi asıl soru şu: Bunlarla ne yapılacak? Fikri olan lütfen?
Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Ev Stüdyosu 3.0

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

[QUOTE=Dirse;52578]Bundan 7 sene önce ilk mesajımı atarken "Ev Stüdyosu 2.0" demiştim. Aradan geçen bunca zamanda bazı şeyler değişti.

Çocukluğumda bütün büyükler "kolunda altın bileziğin olsun. müziği hobi olarak yaparsın" diyordu. O zaman, son derece mantıklı geliyordu bu fikir. Nasıl olsa dünya kadar zamanım olacaktı. İstediğimi yapabilirdim. Okul her şeyin başıydı vs.

Aradan 45 sene geçti. Bilezik konusu bir şekilde hal oldu. İyi kötü, altın veya plastik, bilmiyorum. Ama gönlümdeki müziğe ayıracak hiç vakit olmadı. O kadar olmadı ki "7 yıl önceki mesajdan bu yana müzikle ilgili ne yaptın?" diye sorsanız, yanıtım, hatta biraz acıklı:

"hiç bir şey!"

Okul ve meslek belki önemli. Ancak, kişisel olarak gördüğüm şu: "Eğer gönlünüzde müzik varsa, müzik yapın. Günün koşturmacası içinde müziğe hiç fırsat olmayabilir."

Bu kadar girişten sonra, bakalım bugün elimde ne var?

- PC 1: Hala 7 yıl önceki sistemi kullanıyorum. belki sadece Win versiyonu değişti. (Asus P8Z77-V Deluxe, Intel i7, 32 gb RAM, bir sürü HD
- PC 2: Hackintosh Sierra
- Ses kartı: Steinberg UR 22
- Monitor: Yamaha HS 80
- Kulaklık 1: Sennheiser HD 280 Pro
- Kulaklık 2: Yamaha HPH - MT 5
- Keyboard 1: Casio WK 7500
- Keyboard 2: Komplete kontrol S61
- Keyboard 3: Studiologic SL88 Studio
- Keyboard 4: Petrof Konsol piyano
- Midi Kontroller: Studiologic SL Mixface
- Mikrofon: sE 2200a II c
- Yazılım 1: Cubase 10.5
- Yazılım 2: Logic Pro X
- VST: NI Komplete 12 Ultimate, EW, (Ayrıca ProjectSam, Vienna, vs ücretsiz VST'ler)

Şimdi asıl soru şu: Bunlarla ne yapılacak? Fikri olan lütfen?[/QUOTE]

Merhaba,
Hocam benzer sorunsalları bizler de yaşıyoruz aslında...
Şahsen, müzik kayıt teknolojileri ile ilgilenmeye başladığım zamanın bana öğrettiği tek birşey oldu;
"Gönlünce ve canın ne isterse...!"
Öyle zamanlar yaşadım ki, yok o ses kartı, yok bu mikrofon v.s konuşurken müzik yapamaz olmuşum...
Şu an, donanımımı minimal hale getirdim.
İyi bir ses kartım, iyi bir mikrofonum, 12 yıllık bir bilgisayarım, iyi bir kulaklığım ve işimi görecek kadar VST var...
Geriye kalanların alayını sattım, eğer birgün kayıt vs işinden para kazanıyor olmaz isem, daha da para harcamam...
Mutluyum...:)
Bunlarla yapamadığım, yahut eksikliğini duyduğum birşey yok...
Sana da öneririm... d:
Bol bol çal ve üret...
Kimse dinlemezse biz dinleriz, darlanma:)

Ch.

“Siz ve Stüdyonuz” sayfasına dön