ChordSolo Çalışmaları

-Sizin DAW programları ile yaptığınız demoları dinletebileceğiniz forum alanı,seve seve dinler ve yorumlarız...
Bu bölümde sadece digital kayıt programları ile yapılan demolar lütfen...
-Müzik kayıt teknolojilerini boşverip bizimle paylaşmak istediğiniz demoları da seve seve dinleriz...
Bu tip demolar "diğer demolar" bölümüne lütfen...

windman1981
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

ChordSolo Çalışmaları

Mesaj gönderen windman1981 »

Doğa için çal tadında olmuş. Geri vokallerde çok tatlı geliyor abim. Keyifle dinledim. Emeklerinize sağlık.

En son windman1981 tarafından 02 Kas 2015, 21:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
gitarist1975
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ChordSolo Çalışmaları

Mesaj gönderen gitarist1975 »

Bahadır hocam vokal kaydını çok beğendim.enteresan bir sıcaklık var.elinize ağzınıza sağlık :)

Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
Desktop i7 2600k-32gb ram
Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

ChordSolo Çalışmaları

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

[QUOTE=gitarist1975;33891]Bahadır hocam vokal kaydını çok beğendim.enteresan bir sıcaklık var.elinize ağzınıza sağlık :)[/QUOTE]

Abi, arkadaş Karadenizli...
Şive iyi gidiyor bu türküye...
Benim sE3300 ve ART kombinasyonu da iyi cevap verdi sesine...

Ch.

nacib
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 15 time
Been thanked: 28 time
İletişim:

ChordSolo Çalışmaları

Mesaj gönderen nacib »

Bazen ilk izlenimler yanıltıcı olabiliyor diye daha sonra yorum yapmayı tercih ediyorum. . Bu da onlardan biri.
Dinlediğim en iyi şan ve müzik mix lerinden biri olmuş. Artı sound çok kaliteli geliyor...
Nasıl becerdin bilemiyorum ama metronomsuz bir yapıya çok sesli partisyonları dört dörtlük yerleştirmişsin.
Eline sağlık.

Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
İletişim:

ChordSolo Çalışmaları

Günaydın ve iyi pazarlar arkadaşlar...
Cem Karaca'nın unutulmaz şarkısını yorumlamaya çalıştım...
Davullar EzDrummer2,bass Trilogy
Geriye kalan herşey Motif den...

[video=youtube;SWfEsxzXW80]https://www.youtube.com/watch?v=SWfEsxz ... ture=share[/video]

Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 8 time
Been thanked: 19 time

ChordSolo Çalışmaları

Mesaj gönderen Tanerongunyzb »

Bahadır bugüne kadar yorumlayıp ses rengine en yakışan şarkı olmuş, süper, Cem babanında ruhu şad , mekanı cennet olsun.

averen
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 5 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

ChordSolo Çalışmaları

Mesaj gönderen averen »

Bahadır harika olmuş ağzına yüreğine emeğine sağlık soundlar çok iyi geliyor.

İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, ANTELOPE DISCRATE 4 SYNERGY CORE, sE 2200 aII, ANTELOPE VERGE PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.
Ali Rıza
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

ChordSolo Çalışmaları

Mesaj gönderen Ali Rıza »

Bahadır hocam sesine yüreğine emeğine sağlık.

En son Ali Rıza tarafından 22 Kas 2015, 20:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
gitarist1975
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ChordSolo Çalışmaları

Mesaj gönderen gitarist1975 »

hocam eline sağlık güzel bir çalışma olmuş mix te gayet dengeli geliyor :)

Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
Desktop i7 2600k-32gb ram
Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

ChordSolo Çalışmaları

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

Bahadır'cığım ,

Gayet güzel bir performans. Taner dostuma da aynen katılıyorum. Şarkı ses rengine çok iyi oturmuş.

Yalnız sen miksi monitörle mi yaptın yoksa kulaklık ile mi yaptın bilmiyorum. Ben bir süredir dinlemelerimi biliyorsun Phonitor ile yapıyorum. Yani UFX'in kulaklık çıkışını artık kullanmıyorum. Bu çerçevede dinlediğimde ; genel olarak sound'da üst frekanslar biraz baskın bir şekilde geldi bana . Özellikle öyle bir tercih yaptı isen o ayrı mevzu tabii. Ama öyle bir tercihin olmadı ise bu noktaya dikkatini çekmek isterim.

Eline ve sesine sağlık.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
İletişim:

ChordSolo Çalışmaları

[QUOTE=Mehmet Uzunosmanoğlu;34459]Bahadır'cığım ,

Gayet güzel bir performans. Taner dostuma da aynen katılıyorum. Şarkı ses rengine çok iyi oturmuş.

Yalnız sen miksi monitörle mi yaptın yoksa kulaklık ile mi yaptın bilmiyorum. Ben bir süredir dinlemelerimi biliyorsun Phonitor ile yapıyorum. Yani UFX'in kulaklık çıkışını artık kullanmıyorum. Bu çerçevede dinlediğimde ; genel olarak sound'da üst frekanslar biraz baskın bir şekilde geldi bana . Özellikle öyle bir tercih yaptı isen o ayrı mevzu tabii. Ama öyle bir tercihin olmadı ise bu noktaya dikkatini çekmek isterim.

Eline ve sesine sağlık.[/QUOTE]

Abi bende monitör yok hala biliyorsun...
Herhangi bir tercihim yok, kulaklığa güvenmek zorunda kalıyorum...:)

korg35
Yeni Üye
Yeni Üye

ChordSolo Çalışmaları

Mesaj gönderen korg35 »

Oldukça güzel bir kayıt olmuş.Tebrik ederim.

windman1981
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

ChordSolo Çalışmaları

Mesaj gönderen windman1981 »

Bahadır abim ellerine, emeklerine, sesine sağlık. Aranjmanın çok hoş keyifle dinledim. Bende bu şarkının bir çalışması üzerindeydim. Sen bende önce davranmışsın. :) Ama halen elim varmıyor devam etmeye. Demonu dinledikten sonra ufak bir kayıt aldım ve müsadenle ekledim. Senden ilham ile devam edeceğim abi.

https://app.box.com/s/hwhzheyi4fmerv9vr3gc7jbw0qlm61on

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ChordSolo Çalışmaları

[QUOTE=Cho®dSolo;34460]Abi bende monitör yok hala biliyorsun...
Herhangi bir tercihim yok, kulaklığa güvenmek zorunda kalıyorum...:)[/QUOTE]

Bahadır tabii ki kulaklık önemli. Ama ondan önce o kulaklığı süren ampli önemli. Ben bu işin maalesef 1-1,5 ay öncesine kadar farkında değildim. Ancak bugünlerde hasbel kader farkına varabildim. Eğer Phonitor'u almasaydım hayatta da farkına varamazdım.

Benim şu an itibariyle gördüğüm aynen şu :

Ne kadar üst düzey "all in one " ses kartına sahip olsan da ; o kartın kulaklık amplisi , doğru düzen bir outboard kulaklık amplisine göre seni yanıltıyor. Yalnız burada doğru düzen derken üst düzey anlamında söyledim. Dolayısıyla kulaklık amplisi ; naturel bir şekilde tüm detayları sana vermediği sürece , değil DT 770 Pro , dünyanın en iyi kulaklığına da sahip olsan çok bir faydası yok bence.

Bu durum da normal bana kalırsa . Çünkü o ses kartının üzerindeki kulaklık amplisinin değeri ; belki de o ses kartının 1/20 değerinde . Üst düzey kulaklık amplilerinin fiyatı ise ortada.

Sana şöyle bir net örnek vereyim : Şu anda Clavinova'yı çaldığım zaman , UFX'in kulaklık çıkışından almadığım detayları ciddi bir şekilde duyuyorum. Hatta biliyorsun ; son zamanlarda Benchmark DAC2'ye kafayı takmıştım. Phonitor'den sonra o projemi rafa kaldırdığımı söyleyebilirim. Çünkü UFX'in konvertörlerinin gerçek performansını yeni yeni almaya başladım.

Yani sonuç olarak şunu diyorum : Eğer bir şekilde kulaklık ile dinleme senin için ciddi bir alternatif ise ; o zaman kulaklıktan önce kulaklık amplisini düzeltmek farzdır.

Eğer bunu yapamıyorsan da ; o hata payını bence baştan dikkate almak ve önlemini almak gerekir.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ChordSolo Çalışmaları

[QUOTE=windman1981;34464]Bahadır abim ellerine, emeklerine, sesine sağlık. Aranjmanın çok hoş keyifle dinledim. Bende bu şarkının bir çalışması üzerindeydim. Sen bende önce davranmışsın. :) Ama halen elim varmıyor devam etmeye. Demonu dinledikten sonra ufak bir kayıt aldım ve müsadenle ekledim. Senden ilham ile devam edeceğim abi.

https://app.box.com/s/hwhzheyi4fmerv9vr3gc7jbw0qlm61on[/QUOTE]

[MENTION=14]windman1981[/MENTION] dostum,

Bahadır'ın ve sizin yorumunuz farklı bence. Her ikisi de farklı güzel. Dolayısıyla çalışmanızı sürdürmenizin isabetli olacağı kanaatindeyim.

Her iki çalışmadan sonra ; bir şeyi söylemeden geçemeyeceğim : Yamaha'nın sound'u hakikaten farklı.

“Demo Laboratuarı” sayfasına dön