ses kartı olmadan müzik yapmak

DAW ve bilgisayar ikilisine yeni bulaştım, anlatacaklarım,soracaklarım var" diyorsanız buyrun...

o??uzhan.ko??alan
DAW: studio one 4 , logic pro X
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

ses kartı olmadan müzik yapmak

Mesaj gönderen o??uzhan.ko??alan »

merhaba daha dün bilgisayar aldım. bugunde studio one 4 indirdim. ne midi klavyem var nede bişeyimç. öyle kurclamak için girdim. bilgisayarımın 8 gb ramı var. studio one örnek projelerine girdiğimde müzik çalmıyodu. yani daw programında çalıyor gösteriyo ama hoparlorde calmıyo. ardından kulaklığımı taktım ondanda ses gelmiyodu. boş bir proje actım ve piano sesini ekledim. ses çıtırtılı geliyodu. bu program veya bilgisayardan kaynaklanan bir sorunmudur yoksa ses kartım olmadığı için doğal bir problemmidir. ses kartı aldığım zaman düzelir mi. ( hoparlor ve kulaklığım normalde çalışıyor dawın içine dışarıdan bir ses dosyası attığım zamanda calısıyor ama düzenleme ve midi olduğu zaman ses gelmiyor ) yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
Sativus
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
DAW: FL Studio
Has thanked: 52 time
Been thanked: 23 time

Re: ses kartı olmadan müzik yapmak

Mesaj gönderen Sativus »

Google'a "asio4all" yazıp kurulum yapın. Bir nevi sanal ses kartı görevi görüyor ve programdan sesleri almanıza yarıyor. İndirdikten sonra programınızın ses kartı ayarlarından asio4all'ı seçmeniz lazım. Youtube'da vs çok basit şekilde bulabilirsiniz zaten. Ben de ses kartı olmadan çalışıyorum, midi klavye de kullanıyorum. İleride alacağım tabiki ama şuan için yeterli bana.

o??uzhan.ko??alan
DAW: studio one 4 , logic pro X
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Mesaj gönderen o??uzhan.ko??alan »

Sativus yazdı: 01 Oca 2021, 13:12

Denedim ancak sesde bir degisim olmadi acaba benmi yanlis yaptim ? Programi kurdum studio oneye girdim ses kartini sectim o kadar.

Kullanıcı avatarı
Sativus
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
DAW: FL Studio
Has thanked: 52 time
Been thanked: 23 time

Mesaj gönderen Sativus »

Asio4all kurduktan sonra hangi programı kullanıyorsanız onun ayarlarından, asio4all seçmeniz lazım. "Audio devices, devices setup" vs seçenekler programdan programa değişebiliyor. Youtube'dan bakabilirsiniz dediğim bu kısımdı.

Asioal'ın da bazen bir iki adet alt alta seçenekleri oluyor program içerisinden yine seçim yaparken, onları da sırasıyla deneyebilirsiniz. Onun haricinde kullandığınız programın In-Out ayarlarına bakabilirsiniz bazen çıkış olarak otomatik seçim yapamadığı için ses çıkmamış olabiliyor.

Herhangi bir ses dosyasını sürükleyip programa atın, seçenekleri denerken birinde olacaktır.

“Yeni Başlayanlar İçin” sayfasına dön