Home(room) studio kurmak

DAW ve bilgisayar ikilisine yeni bulaştım, anlatacaklarım,soracaklarım var" diyorsanız buyrun...

cclef

Home(room) studio kurmak

Mesaj gönderen cclef »

Tecrübeli, bilgili abilerim ve kardeşlerim hepinize selamlar.
Uzun yıllardır gitar çalıyorum ve müziğe ilgi duyuyorum. Bir süre ara vermek zorunda kaldım okul iş askerlik derken şimdi hobi olarak bu işlerle ilgilenmek istiyorum.
Pc olarak mac daw olarak logic ses kartı olarak focusrite kullanıyorum. Evimdeki bir odaya ufak çaplı bir stüdyo kurmak istiyorum güzel vakit geçirmek ortaya güzel işler çıkarabilmek için.
Referans kulaklıkla sürekli gitar çalmak müzik yapmak baş ağrısına sebep oluyor hali hazırda çok yoğun, baş ağrıtıcı bir işe sahibim.
En başta referans monitör almak istiyorum bu konuda derya deniz seçenek olduğundan bir hayli bilgisiz ve kararsızım. Ardından da midi klavye ekleyeceğim. Aşağıya kurmayı düşündüğüm odanın fotoğrafını bırakıyorum. Ütü masasının yerine gelecek masa. Oda 2 x 2.5 (ütü masasının ılduğu yer 2.5) yükseklik 2.7 m.
Öncelikle Referabs monitör ve yalıtım önerileri rica ediyorum sizlerden. Midi klavye için önerileriniz varsa da sevinirim.

Herkese ve Mehmet abime de özellikle selamlar saygılar

(Fotoğrafı ekleyemiyorum boyut probleminden dolayı, oda diktörtgen. Masayı kurmayı düşündüğüm kenar 2.5 metre 2metrelik duvarda cam var)

“Yeni Başlayanlar İçin” sayfasına dön