RME Totalmix Tutorial (Totalmix Ayarları)

Home Studiolarda Kullandığımız Ekipman ve Software Hakkında Herşey...

averen
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 5 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

Mesaj gönderen averen »

[QUOTE=ugur86;43326]hocam reverb'ü aktif etmiş ve send'ten fazlaca göndermiş olabilirsin, reverb'ü devre dışı bırakıp tekrar dener misin?[/QUOTE] Uğur hocam denedim ama ondan çıkmadı, 3 gündür bununla uğraşıyorum ve inanılmaz karışık halen çözemedim tam olarak.

İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, ANTELOPE DISCRATE 4 SYNERGY CORE, sE 2200 aII, ANTELOPE VERGE PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.
averen
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen averen »

Uğur hocam normal bir kayıt düzeyi inçin mic 1 gain seviyesi kaç olmalı mesela 20 den sonra zaten ben tüm dış mekan seslerini hatta yoldan geçenleri duyuyorum ama kayıt olarak sinyal çok zayıf.

En son averen tarafından 29 Nis 2017, 01:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, ANTELOPE DISCRATE 4 SYNERGY CORE, sE 2200 aII, ANTELOPE VERGE PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=averen;43328]Uğur hocam normal bir kayıt düzeyi inçin mic 1 gain seviyesi kaç olmalı mesela 20 den sonra zaten ben tüm dış mekan seslerini hatta yoldan geçenleri duyuyorum ama kayıt olarak sinyal çok zayıf.[/QUOTE]

Level fader'ı 0'a kadar yükseltip gaini 30-40 db arasına ayarlamayı deneyin hocam

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

averen
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen averen »

[QUOTE=ugur86;43329]Level fader'ı 0'a kadar yükseltip gaini 30-40 db arasına ayarlamayı deneyin hocam[/QUOTE]Uğur hocam öğleden sonra deniycem inşallah işe yarar yoksa iş yalıtım a gider oda imkansız gibi tesekkür ederim.

averen
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen averen »

[QUOTE=ugur86;43329]Level fader'ı 0'a kadar yükseltip gaini 30-40 db arasına ayarlamayı deneyin hocam[/QUOTE]Uğur hocam dediğin gibi yapınca bir nebze faydası oldu, benim ortam kaynaklı sorunum var artık bakıcam bir çaresine.

gitarist1975
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen gitarist1975 »

[QUOTE=averen;43331]Uğur hocam dediğin gibi yapınca bir nebze faydası oldu, benim ortam kaynaklı sorunum var artık bakıcam bir çaresine.[/QUOTE]

Hocam sizde audient id14 yokmuydu. Ucx mi aldiniz ? Isterseniz bi uzaktan baglanip bakayim bi ara

Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
Desktop i7 2600k-32gb ram
averen
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen averen »

[QUOTE=gitarist1975;43332]Hocam sizde audient id14 yokmuydu. Ucx mi aldiniz ? Isterseniz bi uzaktan baglanip bakayim bi ara[/QUOTE]Evet ID14 vardı onu verdim ucx aldım sonunda :) aldığımdan beri totalmix fx i çözmeye çalışıyorum sonunda kayıt yapabilir durumda geldim. Ugur hocama da sorduğum gibi bir aşırı ortam sesi alma durumum var bakarsan sevinirim varmı bir sorun diye iyi olur yoksa zaten bu şekilde düşük gain ile kayıt yapıcam başka çaresi yok maalesef, birkaç ufak tefek sesi azaltma girişimi o kadar.

Şuan bakabilirsen ben burdayım gitarist1975 arkadaşım adını bilmiyorum kusura bakma.

averen
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen averen »

Arkadaşlar kendimce bazı denemeler yaptım yalıtım ile alakalı bir durummudur diye mesela, Condanser Jz V11 i sağlam bir kutu içerisine yerleştirip etrafını süngerle doldurdum daha sonra elimdeki tüm akustik panellerle (taşyünü paneller) etrafını tamamiyle kapattım 2 sıra şeklinde yani yaklaşık 10 cm. taşyünü ile altını kalın halı üstüde yine panel ile kapattım sonuç değişmedi aynı gürültü oranı devam ediyor hiç bir değişim olmadı tek olan şey doğal olarak mikrofun sesi bihayli matlaştı okadar. Ayrıca bunu diğer mikrofon ilede denedim küçük diyafram -10 db ile, birde dinamik mikrofon denedim onda bihayli azalıyor gürültü ama yinede var gain i açtığımda oda bayağı hissettiriyor.

Ses kartımda bir sorun olabilirmi acaba.

En son averen tarafından 30 Nis 2017, 11:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ugur86 »

hocam totalmix ayarları ile ilgili sorun olabilir. monitoring'i daw'dan alarak deneyin, totalmixte sadece software return ve output fader'ları açık olsun, input fader'larını aşağı çekin, sadece gain açın.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

averen
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen averen »

[QUOTE=ugur86;43339]hocam totalmix ayarları ile ilgili sorun olabilir. monitoring'i daw'dan alarak deneyin, totalmixte sadece software return ve output fader'ları açık olsun, input fader'larını aşağı çekin, sadece gain açın.[/QUOTE] Uğur hocam kafayı yemek üzereyim denedim maalesef değişen bişey yok örnekleri asıcam foruma bakabilirsen memnun olurum. Gain 39 da alttaki kadar kayıt alıyor ses dosyasınıda yüklüyorum şimdi.

Kayıt örneği.

https://soundcloud.com/averen44/dipses

Resim
Resim

En son averen tarafından 30 Nis 2017, 14:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=averen;43340]Uğur hocam kafayı yemek üzereyim denedim maalesef değişen bişey yok örnekleri asıcam foruma bakabilirsen memnun olurum. Gain 39 da alttaki kadar kayıt alıyor ses dosyasınıda yüklüyorum şimdi.

Kayıt örneği.

https://soundcloud.com/averen44/dipses

[/QUOTE]

Hocam örnek kaydı dinledim evet gerçekten de sanki sesi uzakta bir room mikrofonu ile kaydetmişsiniz gibi görünüyor, acaba iki mikrofon takılı da diğerinden mi kaydediyorsunuz farketmeden. sadece input1'e bir mikrofon bağlayın, daw'da kanalın input'unu in1 olarak ayarlayın, mikrofonu 20 cm uzaklıkta tutarak kayıt alın, en olmadı teamwiewer ile uzaktan ayarlarınıza bakalım hocam yardımcı olmaya çalışırım.

averen
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen averen »

[QUOTE=ugur86;43341]Hocam örnek kaydı dinledim evet gerçekten de sanki sesi uzakta bir room mikrofonu ile kaydetmişsiniz gibi görünüyor, acaba iki mikrofon takılı da diğerinden mi kaydediyorsunuz farketmeden. sadece input1'e bir mikrofon bağlayın, daw'da kanalın input'unu in1 olarak ayarlayın, mikrofonu 20 cm uzaklıkta tutarak kayıt alın, en olmadı teamwiewer ile uzaktan ayarlarınıza bakalım hocam yardımcı olmaya çalışırım.[/QUOTE]

Uğur hocam BL müzikten Murat bey saüolsun ilgilendi uzak bağlantı kontrol etti, gaini çok açmamam gerektiğini söyledi ama bende onlara 20 -30- gain arasında mikrofona yapışmam gerektiğini anlattım hatta deneyerek gösterdim bu durumda bağlamayı nasıl kaydedicem 20 cm den v.s şuan taşınma aşamasındalar birkaç gün sonra haber verdiklerinde götürücem kartı kontrol edecekler.
Yinede bağlanıp Babyface totalmix e göre bir değerlendirme yapabilirsen memnun olurum ben evdeyim her an müsait durumdayım belkide hiç sorun yok bilemiyorum. Şaşdım valla:)

averen
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen averen »

Sorunumla alakalı Uğur hocam'dan destek aldım, teşekkür ederim Uğur Hocam.

“Ev Stüdyosu Donanım” sayfasına dön