Gitar ses bozukluğu

Bilgisayar&Müzik Donanımları ile ilgili Yaşadığınız Teknik Sorunları Bu Bölümde Paylaşabilirsiniz

Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Gitar ses bozukluğu

Mesaj gönderen Tayfun Kara »

Merhaba abiler geçenlerde ikinci el gitar almıştık arkadaşımla pili btmiş pil aldım pili geçen perşembe almıştım ve pili aldıktan sonra hiç kullanmadım şuan pil gene bitmii ekolayzerine basıyorum gitarın kırmızı ışık yanmıyor birde ses kartına hep takılı duruyor ve cubaseyi açıyom kayıt alırken ses patlak veriyo genelde (si --do) sesinde oluyor

SM-J200H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vbaran
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Gitar ses bozukluğu

Mesaj gönderen Vbaran »

Standart bir klasik gitar klavyesinde 12 tane si, 10 tane do sesi var. Hangi perdeler patlıyor?
Şaka yaptım bunu boşverip çalmadığınız zamanlarda gitarın kabloyla olan bağlantısını kesin.
Bir de "on kata kadar daha uzun ömürlü" pillerden kullanın.

Apple MD388TU/A Quad Core İ7 8GB-500GB SSD | Logic Pro X - Zoom UAC-8 - Rode M3 Condencer - Vovox - Yamaha HS5 - Nektar İmpact LX88+
enym
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Gitar ses bozukluğu

Mesaj gönderen enym »

Gitarın preampfindeki kırmızı ışık yanmıyorsa pil bitmiştir, ancak pil bitmiş ise, bu sefer de hiç çalışmaz, bozuk da olsa hiç ses vermez.
Bana sorun başka yerde gibi geldi ama orta standartta bir pilin ömrü en fazla 48 saat gibidir, yüksek alkalinlerin ömrü 96 saate kadar çıkar. Ama Vbaran rumuzlu arkadaşımızın söylediği çok doğru, gitarın kablosunu kullanmadığınız zaman mutlaka çıkartmanız lazım, yoksa 1-2 günde pili bitirir. Pedallarda da durum aynıdır.

Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Gitar ses bozukluğu

[QUOTE=Vbaran;46216]Standart bir klasik gitar klavyesinde 12 tane si, 10 tane do sesi var. Hangi perdeler patlıyor?
Şaka yaptım bunu boşverip çalmadığınız zamanlarda gitarın kabloyla olan bağlantısını kesin.
Bir de "on kata kadar daha uzun ömürlü" pillerden kullanın.[/QUOTE]Hocam bir yerdede okumuştum çalmadıgım zaman jack girişinden çıkartın gitarı diyordu yani gitarın girişinden

Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Gitar ses bozukluğu

[QUOTE=enym;46217]Gitarın preampfindeki kırmızı ışık yanmıyorsa pil bitmiştir, ancak pil bitmiş ise, bu sefer de hiç çalışmaz, bozuk da olsa hiç ses vermez.
Bana sorun başka yerde gibi geldi ama orta standartta bir pilin ömrü en fazla 48 saat gibidir, yüksek alkalinlerin ömrü 96 saate kadar çıkar. Ama Vbaran rumuzlu arkadaşımızın söylediği çok doğru, gitarın kablosunu kullanmadığınız zaman mutlaka çıkartmanız lazım, yoksa 1-2 günde pili bitirir. Pedallarda da durum aynıdır.[/QUOTE]Hocam gitarın ışığı yanmıyor fakat alt telden 2.ci ve 3.cü tel varya boş halde tınladıgında si -ve sol sesi veren onlar patlıyo

denizbb

Gitar ses bozukluğu

Mesaj gönderen denizbb »

Gitara kablo takıldığı anda preamp çalışmaya başlar. Patlama da tellerden dolayı olabilir. Gitarın tellerini tam kesmeyip o teller de gitarla temas halindeyse cızlama yapabilir.

“Donanım Sorunları” sayfasına dön