Thomann Alışveriş Süreci Nasıl İşler

Home Studio ve diğer donanımlar için kullanıcı tecrübe ve görüşleri...

abdullahatalan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen abdullahatalan »

[QUOTE=Can;42092]Abi monitor oldugu icin eklemedik, sadece bunu alacaktiysan soyleseydin keske :S[/QUOTE]

abi monitörü burdan almaya karar verdim ilginç ama thomann hs7 ye burdakinden daha çok fiyat verdi bende yeni fark ettim öyle olunca yamahaları burdan alıp shouck mountu thomanndan almayı düşündüm haklısın abi biraz aylaklığıma denk geldi yoksa 20 euro 1 shouck mount neyse sorun yok yamahaları alayım da shouck mountuda illaki biri alırken ekler abi sağol düşüncen için :)

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc
sgucler
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen sgucler »

thomann da spariş toplamı 1500 euro geçerse ek olarak bu tutarın yüzde 20 sini tekrar mı ödüyoruz bu konuda bilgi verir misiniz

Can
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Can »

Keşke JBL'ler de burada daha uygun olsaydı da, şu an dinliyor olsaydım [MENTION=246]ugur86[/MENTION] :-)

RME UFX+/JBL LSR305-DT770Pro(80)-CR4/JZ V11-NT2A-TT1/Goldmike MK2/VoicePlay Acoustic/Vovox cables/Bağlama/Gitar
abdullahatalan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

[QUOTE=sgucler;42097]thomann da spariş toplamı 1500 euro geçerse ek olarak bu tutarın yüzde 20 sini tekrar mı ödüyoruz bu konuda bilgi verir misiniz[/QUOTE]

ne alacaksın ki abi :)

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc
Can
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Can »

[MENTION=3033]sgucler[/MENTION] hakli cikti gibi, Amazon/Amerika'dan gelen paket Turkiye'ye ulasmis, hatta dagitici firma olarak Yurtici kargo belirlenmis bugun.

Thomann tarafinda henuz guncelleme yok. 3 gun once (Cuma gunu) Almanya'dan ayrildigi kesin, ama Turkiye'ye ulastigina dair bir kayit yok PTT'de.

RME UFX+/JBL LSR305-DT770Pro(80)-CR4/JZ V11-NT2A-TT1/Goldmike MK2/VoicePlay Acoustic/Vovox cables/Bağlama/Gitar
Can
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Can »

Evet arkadaşlar,

18.01.2017 tarihinde Amazon.com'dan verdiğim sipariş 3-4 dakika önce teslim edildi. Eğer aradaki 2 günlük haftasonu tatilini saymazsak sadece 4.5 günde ulaşması oldukça harika..
Eh, PTT ile çalışmayan firmalar nasıl da belli oluyor, Thomann'da henüz bir değişiklik yok.

Merak edecekler için işlem sırası;

1. Amazon siparişi onayladı,
  2. Ürün UPS iParcel tarafından teslim alındı, çıkış işlemleri yapıldı.
  3. Ürün yine iParcel tarafından Türkiye'ye getirilip PTS adlı taşımacılık firmasına teslim edildi.
  4. PTS tüm gümrük işlemlerini halledip (ücret yoktu) ürün için dağıtıcı acente olarak Yurtiçi kargoyu belirledi ve ürünü kendilerine teslim etti.
  5. Yurtiçi kargo bölgemdeki şubesi aracılığıyla ürünü adresime ulaştırdı.

İşin güzel tarafı, tüm bu adımlar hem iParcel websayfasında (dağıtım programlandı gibi), hem de PTS'in kendi sisteminden (Yurtiçi kargo seçildi, teslimat saati belirlendi gibi) takip edilebiliyordu.

Sıra Thomann'da, bizim PTT yine hiçbir şeyi olması gerektiği gibi yapamıyor görüldüğü üzere. 20.01.2017 tarihinde Almanya'dan resmen çıkış yapan paket için herhangi bir gelişme olmadı daha. Adamlar birkaç günde Amerika'dan ürün gönderip teslim ettirtiyorlar oysa ki...

abdullahatalan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

ne almıştın abi amazondan bide 2. el mi almıştın

Can
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Can »

Hayır [MENTION=3532]abdullahatalan[/MENTION], sıfır ürün aldım, PCI-Express firewire card.
Güzelim ülkemde kart kıtlığı olunca...

Chescha
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen Chescha »

[MENTION=3611]Can[/MENTION] ben PTT den olduğunu zannetmiyorum. İlginçtir ki ben sipariş öncesi; sizden ürün alacağım, nasıl ilerliyor süreç, ne gerekli vs. diye bir kaç kez mail attığımda, en geç 2. günü geri dönmüş oluyorlardı. Şimdi mail atıyorsun en az 4 günde geri dönüyorlar. Şimdi 36 gün olmuş kargo yola çıkalı bir haber yok. 5 gündür yolda gözüküyor ama nereye ulaştığını ne DHL'den ne Thomann'dan göremiyorsun. Sadece hasarlı paket tekrar ambalajlanıp yola çıktı diyor. Sen elin Amerika'sından 5 günde evine getiriyorsun. Bizim 36 gün oldu daha gümrüğe sokamadık. Bu kadar ilgisizlik, takipsizlik olmaz. Pişman oldum yeminle ya kahretsin ki piyasamız çok kötü.

Can
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Can »

Telefonla ararsan beklemeden gorusebilirsin, Export'a bakan Raluka adli bir personel var [MENTION=3865]Chescha[/MENTION].

Birkac kez gorustum, bu kez cok sorun yasadik, Aralik ayinda siparis edilen urunler daha yeni yeni kullanicilarimiza ulasiyor diyor. Bekleyelim bakalim.

necdetyuce

Mesaj gönderen necdetyuce »

[QUOTE=Chescha;42156][MENTION=3611]Can[/MENTION] ben PTT den olduğunu zannetmiyorum. İlginçtir ki ben sipariş öncesi; sizden ürün alacağım, nasıl ilerliyor süreç, ne gerekli vs. diye bir kaç kez mail attığımda, en geç 2. günü geri dönmüş oluyorlardı. Şimdi mail atıyorsun en az 4 günde geri dönüyorlar. Şimdi 36 gün olmuş kargo yola çıkalı bir haber yok. 5 gündür yolda gözüküyor ama nereye ulaştığını ne DHL'den ne Thomann'dan göremiyorsun. Sadece hasarlı paket tekrar ambalajlanıp yola çıktı diyor. Sen elin Amerika'sından 5 günde evine getiriyorsun. Bizim 36 gün oldu daha gümrüğe sokamadık. Bu kadar ilgisizlik, takipsizlik olmaz. Pişman oldum yeminle ya kahretsin ki piyasamız çok kötü.[/QUOTE]

Aynısı bende de oluyo 2 günde cevaplayan Thomann şimdi 1 haftadır 50 tane mail atmama rağmen geri dönüş yapmıyor. Ben DHL yi aradım ürünleriniz Almanya'da kalmış 1 ayı geçmiş,firmayla iletişime geçin dediler.Mail kutularını çökerteceğim sanırım artık.Daha önce ürünler kaybolmuşsa tekrar gönderir misiniz yazmıştım dün ona cevap vermişler.Ürünleriniz kaybolmadı büyük ihtimalle gümrüğünüze geldi fakat ülkeniz daha barkodunu taramadığı için göremiyoruz dediler.Gerçekten lanet ettirdiler artık.

Can
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Can »

Siz siparisi ne zaman verdiniz [MENTION=4003]necdetyuce[/MENTION]? ve su an DHL'in takip sayfasindaki son hareket nedir?

Can
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Can »

Evet, an itibariyle: 26.01.2017 09:51 The shipment has arrived in the destination country.

Dilerim sizzler de en kisa surede sonuc alirsiniz.

Chescha
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen Chescha »

[QUOTE=Can;42171]Evet, an itibariyle: 26.01.2017 09:51 The shipment has arrived in the destination country.

Dilerim sizzler de en kisa surede sonuc alirsiniz.[/QUOTE]

Rodgau · 2016/12/24 · 05:04
Border crossing: The goods are being processed for eAxport into the thomann destination country.

Delivery is being prepared
Rodgau · 2016/12/24 · 05:04
Delivery is being prepared: The goods have arrived in the destination region.

1. gündeyim yola çıktıktan sonraki.

[QUOTE=necdetyuce;42163]Aynısı bende de oluyo 2 günde cevaplayan Thomann şimdi 1 haftadır 50 tane mail atmama rağmen geri dönüş yapmıyor. Ben DHL yi aradım ürünleriniz Almanya'da kalmış 1 ayı geçmiş,firmayla iletişime geçin dediler.Mail kutularını çökerteceğim sanırım artık.Daha önce ürünler kaybolmuşsa tekrar gönderir misiniz yazmıştım dün ona cevap vermişler.Ürünleriniz kaybolmadı büyük ihtimalle gümrüğünüze geldi fakat ülkeniz daha barkodunu taramadığı için göremiyoruz dediler.Gerçekten lanet ettirdiler artık.[/QUOTE]

Almanya'ya gidip alsam daha az başım ağrırdı. Ne diyelim yazık günah.

En son Chescha tarafından 26 Oca 2017, 18:06 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
necdetyuce

Mesaj gönderen necdetyuce »

Merhaba Can bey hayırlı olsun siparişiniz umarım en kısa sürede ulaşır. Ben 23.12.2016 da siparişimi vermiştim 3 parcel olarak gelecekti ilk parcelim sorunsuz bir şekilde 6 Ocak tarihinde ulaşmıştı. Diğer iki parcelim 1 Ocaktan beri " The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: http://gonderitakip.ptt.gov.tr/en/) " şeklinde gözüküyordu.İki haftadır falan birçok yere mail attım konuştum.Bugün de DHL ürünleriniz Almanya'da kalmış dedi.Thomann a bir sürü mail attım.Raluca Cocris adlı personel cevap verdi.Daha sonra kendimi tam açıklayabilmek için kendisini aradım.Onunla konuştuktan sonra güvenim arttı çünkü iki hafta önce zaten DHL'de soruşturma başlatmış ve ürünlerden haber bekliyormuş.Bir parcelimin ulaştığını o yüzden para iadesini kabul etmediğimi söyledim.Yarın bizzat gidip bu konuyla alakalı ilgili kişilerle konuşup bana aynı ürünlerden rezerve ettireceğini söyledi.Ürünlerin soruşturmasını da yakından takip edip beni bizzat bilgilendireceğini söyledi.Benim gibi Türkiye'den aralık ayı sonunda sipariş vermiş birçok kişinin problem yaşadığını söyledi.Hepsiyle de tek tek ilgilendiğini söyledi.Onlar da şaşırmışlar sanırım gümrükle ilgili değişen bazı uygulamalardan dolayı aksaklıklar olmuş.Ocak ayında sipariş verilen ürünlerde böyle bir sorunla karşılaşmadıklarını söyledi.Sanırım bize denk geldi o aksaklık tarihleri.Ama sonuç olarak problemi olan herkesin export sales kısmında Raluca Cocris ile konuşmasını öneririm kendisi gerçekten çok ilgili bir personel.Şu anda mail kutumu kontrol ettiğimde bana tekrar mail atmış ve ürünleri konuştuğumuz şekilde tekrar göndermek için ilgili bölümlerle konuştum.Soruşturmayı takip edeceğim ve biter bitmez herhangi bir problem durumunda ürünleriniz hazır yazmış.Sonuç olarak şu anlık memnunum durumdan tek sıkıntı biraz sürecin uzaması oldu ama sağsalim ulaşsın da. Sizin ürünleriniz de umarım en kısa sürede elinize ulaşır.

“Kullanıcı Görüşleri ve İncelemeler” sayfasına dön