Klasik gitar önerisi

Alınık,Satılık Müzik Aletleri,Stüdyo&Müzisyen İlanları ile beste&aranje ilanları burada...

Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Klasik gitar önerisi

Mesaj gönderen Tayfun Kara »

Selamun aleykum arkadaşlar klasik gitar alacağım akustik gitarımı satıp 100-200 tl civari gitar önerebilirmisiniZ . teşekkürler

tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Klasik gitar önerisi

Mesaj gönderen tezcankoray »

[QUOTE=Tayfun Kara;43622]Selamun aleykum arkadaşlar klasik gitar alacağım akustik gitarımı satıp 100-200 tl civari gitar önerebilirmisiniZ . teşekkürler[/QUOTE]

100-200 TL civarı bir gitar almayın bence. Bu fiyat aralığında bir gitar ya akort tutmayacak, ya çalarken cızırtı yapacak, ya parmaklarınızı yoracaktır. İnsanda gitar çalma hevesini öldürebilir.

Biz bu işleri hep yanlış yapıyoruz, başta ucuz alayım öğrenince iyi bir gitar alayım diyoruz. Sonra çalamıyorum deyip bırakıyoruz. Birçok kişinin çalamamasının nedeni de bu kötü gitarlar oluyor maalesef.

Bence bütçenizi 500 TL civarı olarak belirleyip, biraz sabredip para biriktirip güzel bir gitar alın. Bu fiyat aralığında istediğiniz gitarı alın, sizi pişman etmez. Birçok marka var bu fiyat aralığında güzel gitarlar mevcut.

Bir de gitarla ne yapmak istediğinize karar verin bence, akustik gitarı satıp klasik alma nedeniniz nedir mesela?

Saygılar,
Tezcan

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Klasik gitar önerisi

[QUOTE=tezcankoray;43623]100-200 TL civarı bir gitar almayın bence. Bu fiyat aralığında bir gitar ya akort tutmayacak, ya çalarken cızırtı yapacak, ya parmaklarınızı yoracaktır. İnsanda gitar çalma hevesini öldürebilir.

Biz bu işleri hep yanlış yapıyoruz, başta ucuz alayım öğrenince iyi bir gitar alayım diyoruz. Sonra çalamıyorum deyip bırakıyoruz. Birçok kişinin çalamamasının nedeni de bu kötü gitarlar oluyor maalesef.

Bence bütçenizi 500 TL civarı olarak belirleyip, biraz sabredip para biriktirip güzel bir gitar alın. Bu fiyat aralığında istediğiniz gitarı alın, sizi pişman etmez. Birçok marka var bu fiyat aralığında güzel gitarlar mevcut.

Bir de gitarla ne yapmak istediğinize karar verin bence, akustik gitarı satıp klasik alma nedeniniz nedir mesela?

Saygılar,
Tezcan[/QUOTE]

Tezcan abi akustik gitarı 400 tl ye aldım çok acele edip ama simdi elime alasim gelmiyor. Çalın masi zor klasige gore masterwork c4000 markasi

tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Klasik gitar önerisi

[QUOTE=Tayfun Kara;43626]Tezcan abi akustik gitarı 400 tl ye aldım çok acele edip ama simdi elime alasim gelmiyor. Çalın masi zor klasige gore masterwork c4000 markasi[/QUOTE]

Demek istediğim şu, akustik gitar ve klasik gitarın kullanım amaçları farklı. Kendinize uygun gitar seçimi yapın.

Akor basıp şarkı söyleyecekseniz akustik gitar tercih edin mesela.

Saygılar,
Tezcan

Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Klasik gitar önerisi

[QUOTE=tezcankoray;43627]Demek istediğim şu, akustik gitar ve klasik gitarın kullanım amaçları farklı. Kendinize uygun gitar seçimi yapın.

Saygılar,
Tezcan[/QUOTE]

Ne bileyim bana akustik zor geldi

Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 13 time
Been thanked: 21 time

Klasik gitar önerisi

Mesaj gönderen Seyit ÖZTÜRK »

Kızım için aldım.Piyano alınca gitar öğrenmeyi bıraktı.Bir yıllık gitardır çiziği dahi yok.Başlangıç için önerilen oldukça kaliteli gitardır.Çin vs.. değil, orjinal İspanya yapımı gitardır."Camps"! markasının en ucuz gitarıdır.500 liraya bırakıyorum.

Ufak bir yorum buldum.
https://eksisozluk.com/camps-eco-ronda--2670235

Camps Eco-Ronda
http://www.gitarpark.com/camps-eco-rond ... gitar-4410
Resim

En son Seyit ÖZTÜRK tarafından 31 May 2017, 19:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Klasik gitar önerisi

[QUOTE=Seyit ÖZTÜRK;43629]Kızım için aldım.Piyano alınca gitar öğrenmeyi bıraktı.Bir yıllık gitardır çiziği dahi yok.Başlangıç için önerilen oldukça kaliteli gitardır.Çin vs.. değil, orjinal İspanya yapımı gitardır."Camps"! markasının en ucuz gitarıdır.500 liraya bırakıyorum.

Ufak bir yorum buldum.
https://eksisozluk.com/camps-eco-ronda--2670235

Camps Eco-Ronda
http://www.gitarpark.com/camps-eco-rond ... gitar-4410
Resim[/QUOTE]

Merhaba seyit abi öncelikle ALLAH analı babalı büyütsün evladını sizlere bağışlasın abi elimdeki akustigi bi satsam düşünürüm senin gitarı suan ışte askerim el malum evdende isteyemem ama satarsam bi düşünürüm kazanacaksa forumdan bi abimiz kazansın ins en kısa zamanda satarım

ermanturkoz
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Klasik gitar önerisi

Mesaj gönderen ermanturkoz »

[QUOTE=tezcankoray;43627]Demek istediğim şu, akustik gitar ve klasik gitarın kullanım amaçları farklı. Kendinize uygun gitar seçimi yapın.

Saygılar,
Tezcan[/QUOTE]

Tezcan'cığım yalnız burada maalesef yanlış bir yönlendirilme olmuş..Klasik gitarla sadece klasik müzik yapılır akustik gitarla da akor basıp şarkı söylenir diye bir durum söz konusu bile değil..Ayrıca arkadaş esas en başta hatayı yapmış zaten gitara akustik gitarla başlamaya çalışarak..Önce klasik gitarla iyice parmaklar alıştırılır ondan sonra eğer arzu edilirse diğer gitar türlerine geçilir..Yani akustik gitar da rahat çalamaması kadar doğal bir şey yok şu anda çünkü en başta yanlış seçim yapılmış..Ve bu hatalı seçimin üzerine daha da fazla gitmek hiç doğru değil ki arkadaş ta hata yaptığını anlayıp klasik gitar almaya karar vermiş..Bence doğru bir karar şu an akustiği bir an evvel bir kenara kaldır yada sat kardeşim..Bir an evvel kendine bir klasik gitar edin müzik sevdan da bir soğuma yaşamadan...

tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Klasik gitar önerisi

[QUOTE=ermanturkoz;43641]Tezcan'cığım yalnız burada maalesef yanlış bir yönlendirilme olmuş..Klasik gitarla sadece klasik müzik yapılır akustik gitarla da akor basıp şarkı söylenir diye bir durum söz konusu bile değil..Ayrıca arkadaş esas en başta hatayı yapmış zaten gitara akustik gitarla başlamaya çalışarak..Önce klasik gitarla iyice parmaklar alıştırılır ondan sonra eğer arzu edilirse diğer gitar türlerine geçilir..Yani akustik gitar da rahat çalamaması kadar doğal bir şey yok şu anda çünkü en başta yanlış seçim yapılmış..Ve bu hatalı seçimin üzerine daha da fazla gitmek hiç doğru değil ki arkadaş ta hata yaptığını anlayıp klasik gitar almaya karar vermiş..Bence doğru bir karar şu an akustiği bir an evvel bir kenara kaldır yada sat kardeşim..Bir an evvel kendine bir klasik gitar edin müzik sevdan da bir soğuma yaşamadan...[/QUOTE]

Erman Hocam Selamlar,

İfadem eksik olmuş biraz, o yüzden yanlış anlaşılmış olabilir. Öyle anlaşıldı ise özür dilerim. Klasik gitarla sadece klasik müzik yapılır demek istemedim aslında.

Gitar konusunda "illa ki klasik gitarla başlansın, sonra tarza göre seçim yapılsın" konusuna ben maalesef katılmıyorum. Naylon telli bir enstrüman olduğu için parmaklar için daha rahat, evet o konuya katılıyorum. Ancak çalım tekniği olarak illa ki farkediyor, her ne kadar klasik gitar sadece klasik müzik yapmak için kullanılmayacak olsa da, kabul edelim asıl amacı budur.

"Akor basıp şarkı söyleyecekseniz" diye kategorize ettiğim olay da aslında, akustik gitarın hem buna daha uygun olması, hem de klavye genişliğinin klasik gitara göre daha dar olmasından dolayı (tabi ki marka/modele göre değişiyor), özellikle bare akorların basılmasında daha kolaylık sağlamasıdır.

Arkadaşımızın elinde akustik gitar var, zaten ileride buna yönelik müzik yapacaksa, bunu satıp klasik gitarla öğrenmesi bence çok gerekli bir olay değil.

Tabi ki bu benim görüşüm. Tam tersi olarak, senin söylediğin gibi klasik gitarla başlanmasını öneren kişiler de var. Ben bu konuda size eğer yaş çok küçükse katılıyorum. Ama belirli bir yaştan sonra başlandı ise ve örneğin kişi ilerde elektro gitar çalmak istiyorsa klasik gitarla başlamasının faydalı olmayacağını düşünüyorum. Direkt olarak elektro gitarla başlanması daha faydalı olur diye düşünüyorum.

Arkadaşımızın akustik gitarda zorlanmasının nedeni de bence klasik yerine akustik tercih etmesi değil, almış olduğu akustik gitarın kendisine uygun olmaması.

Tabi dediğim gibi bu neticede bir tartışma konusudur, kimine göre doğrudur, kimine göre yanlıştır :)

Saygılar,
Tezcan

Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Klasik gitar önerisi

[QUOTE=ermanturkoz;43641]Tezcan'cığım yalnız burada maalesef yanlış bir yönlendirilme olmuş..Klasik gitarla sadece klasik müzik yapılır akustik gitarla da akor basıp şarkı söylenir diye bir durum söz konusu bile değil..Ayrıca arkadaş esas en başta hatayı yapmış zaten gitara akustik gitarla başlamaya çalışarak..Önce klasik gitarla iyice parmaklar alıştırılır ondan sonra eğer arzu edilirse diğer gitar türlerine geçilir..Yani akustik gitar da rahat çalamaması kadar doğal bir şey yok şu anda çünkü en başta yanlış seçim yapılmış..Ve bu hatalı seçimin üzerine daha da fazla gitmek hiç doğru değil ki arkadaş ta hata yaptığını anlayıp klasik gitar almaya karar vermiş..Bence doğru bir karar şu an akustiği bir an evvel bir kenara kaldır yada sat kardeşim..Bir an evvel kendine bir klasik gitar edin müzik sevdan da bir soğuma yaşamadan...[/QUOTE]

Müzikte soğuma yaşadığım söylenebilir. Fakat dediğiniz gibi aceleci ve yanlış bir karar aldım 400 tl ye akustik aldım. Simdiki aklım olsa klasik alırdım çok pişmanım 100 200 tl civari nakitim kaldi sivilde olsaydim alırdım klasik malum devletin eline bakiyoruz.

keşanlı mustafa
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Been thanked: 4 time

Klasik gitar önerisi

Mesaj gönderen keşanlı mustafa »

Ucuz akustik gitarlarda genelde sapla tel arası mesafeli olduğundan sol elle bare akor basmak eli acıtır. Sap ayarı da bozuksa müzik yapılamaz. Tavsiyem marka dahi olsa tecrübeli arkadaşla alışverişe çıkmalı.

Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Klasik gitar önerisi

[QUOTE=keşanlı mustafa;43669]Ucuz akustik gitarlarda genelde sapla tel arası mesafeli olduğundan sol elle bare akor basmak eli acıtır. Sap ayarı da bozuksa müzik yapılamaz. Tavsiyem marka dahi olsa tecrübeli arkadaşla alışverişe çıkmalı.[/QUOTE]

Mustafa abi doğru diyosun fakat çevremde gitarla ilgilenen kimsem yok ne yazık ki ve ben müziğe başladım diye mikrafon ses kartı vesayre eşyalar aldım diye karşı çıkan dalga geçen dahil oluyor kimse kimseye saygı duymuyor abi

hepar45
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Klasik gitar önerisi

Mesaj gönderen hepar45 »

[QUOTE=Tayfun Kara;43622]Selamun aleykum arkadaşlar klasik gitar alacağım akustik gitarımı satıp 100-200 tl civari gitar önerebilirmisiniZ . teşekkürler[/QUOTE]
Bütçenize uygun aralıklarda gitarı var mı bilmiyorum ama klasik gitarda cordoba klasik gitarları çok beğeniyorum saygılarımla

INTEL CORE I7 7700K 32 GB RAM, WIN 10 Pro 64 bit, CUBASE 9.5 PRO 64 bit, UNIVERSAL AUDIO APOLLO 8 QUAD, AMS NEVE 1073 DPA STEREO PREAMP, WARM AUDIO WA-76, WARM AUDIO WA-2A, WARM AUDIO EQP-1A , DBX 266 XS, DBX 215 S, BBE 882i SONIC MAXIMIZER, SPL TRANSIENT DESIGNER 2, ROLLS 160B EQ, YAMAHA HS8 MONITOR, SHURE SM57, RODE NT1, AKG C414 XLII, LEXICON MX300, AKAI MPK249 MIDI KEYBOARD
Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Klasik gitar önerisi

[QUOTE=hepar45;43819]Bütçenize uygun aralıklarda gitarı var mı bilmiyorum ama klasik gitarda cordoba klasik gitarları çok beğeniyorum saygılarımla[/QUOTE]

Teşekkür ederim valencia cg160 klasik gitar aldım .

hepar45
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Klasik gitar önerisi

Mesaj gönderen hepar45 »

[QUOTE=Tayfun Kara;43821]Teşekkür ederim valencia cg160 klasik gitar aldım .[/QUOTE]
Güle güle kullanın saygılar

INTEL CORE I7 7700K 32 GB RAM, WIN 10 Pro 64 bit, CUBASE 9.5 PRO 64 bit, UNIVERSAL AUDIO APOLLO 8 QUAD, AMS NEVE 1073 DPA STEREO PREAMP, WARM AUDIO WA-76, WARM AUDIO WA-2A, WARM AUDIO EQP-1A , DBX 266 XS, DBX 215 S, BBE 882i SONIC MAXIMIZER, SPL TRANSIENT DESIGNER 2, ROLLS 160B EQ, YAMAHA HS8 MONITOR, SHURE SM57, RODE NT1, AKG C414 XLII, LEXICON MX300, AKAI MPK249 MIDI KEYBOARD

“İlan Panosu” sayfasına dön