Videoda kullanılan şarkının telifi

Alınık,Satılık Müzik Aletleri,Stüdyo&Müzisyen İlanları ile beste&aranje ilanları burada...

oklava
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen oklava »

Selamlar,
Çektiğim videolardan hazırladığım showreel için kullanmak istediğim bir şarkı var. (Imagine dragons - I'm So Sorry)
Bu showreel'ı instagram'da ve youtube'da yayınlayıp iş almak için reklam vermek istiyorum. Telif sıkıntısı çıkar mı? Nasıl alabilirim? Aşağı yukarı ne kadar para ödemem gerekir?
Bir arkadaşım altına şarkının haklarına sahip olmadığını belirtip kaynak gösterirsen problem olmaz dedi fakat kesin bilgisi yoktu.

hepar45
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen hepar45 »

[QUOTE=oklava;46366]Selamlar,
Çektiğim videolardan hazırladığım showreel için kullanmak istediğim bir şarkı var. (Imagine dragons - I'm So Sorry)
Bu showreel'ı instagram'da ve youtube'da yayınlayıp iş almak için reklam vermek istiyorum. Telif sıkıntısı çıkar mı? Nasıl alabilirim? Aşağı yukarı ne kadar para ödemem gerekir?
Bir arkadaşım altına şarkının haklarına sahip olmadığını belirtip kaynak gösterirsen problem olmaz dedi fakat kesin bilgisi yoktu.[/QUOTE]
Ewt bir alıntı alıp haklarına sahip kimseyi göstersen bile youtube ta 3 seçenek karşına çıkar (müziği birebir kullanırsan
1- telif haklarına sahip kişi video nu kaldırmanı ister ve youtube yayını keser
2- telif haklarına sahip kişi ismini yayınlaman koşulu ile reklam gelirlerinin de kendisine gitmesini isteyebilir. ve yayın bu haklarla devam eder (muhtemel seçenek)
3- telif haklarına sahip kişi videoyu yayınlamana izin verir videon youtubetan kalkmaz ve devam eder videoya ait gelirler de sana gelir (bu seçeneğin olduğunu daha pek görmedim :-) )
Instagramı bilmiyorum saygılarımla

INTEL CORE I7 7700K 32 GB RAM, WIN 10 Pro 64 bit, CUBASE 9.5 PRO 64 bit, UNIVERSAL AUDIO APOLLO 8 QUAD, AMS NEVE 1073 DPA STEREO PREAMP, WARM AUDIO WA-76, WARM AUDIO WA-2A, WARM AUDIO EQP-1A , DBX 266 XS, DBX 215 S, BBE 882i SONIC MAXIMIZER, SPL TRANSIENT DESIGNER 2, ROLLS 160B EQ, YAMAHA HS8 MONITOR, SHURE SM57, RODE NT1, AKG C414 XLII, LEXICON MX300, AKAI MPK249 MIDI KEYBOARD
oklava
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
İletişim:

Mesaj gönderen oklava »

[QUOTE=hepar45;46409]Ewt bir alıntı alıp haklarına sahip kimseyi göstersen bile youtube ta 3 seçenek karşına çıkar (müziği birebir kullanırsan
1- telif haklarına sahip kişi video nu kaldırmanı ister ve youtube yayını keser
2- telif haklarına sahip kişi ismini yayınlaman koşulu ile reklam gelirlerinin de kendisine gitmesini isteyebilir. ve yayın bu haklarla devam eder (muhtemel seçenek)
3- telif haklarına sahip kişi videoyu yayınlamana izin verir videon youtubetan kalkmaz ve devam eder videoya ait gelirler de sana gelir (bu seçeneğin olduğunu daha pek görmedim :-) )
Instagramı bilmiyorum saygılarımla[/QUOTE]

hmm şarkıdan şarkıya ve telif sahibinin duruma yaklaşımına göre değişiyor yani. teşekkür ederim bilgilendirme için

“İlan Panosu” sayfasına dön