Alınık Monitör

EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Cubase Elements 9
Has thanked: 14 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

Alınık Monitör

Mesaj gönderen EsbaB »

[align=left]Herkese Hayırlı sabahlar.

Arkadaşlar kredi kartı imkanı verilirse Monitör almak istiyorum.

Bu başlıkta hem satan varsa özelden ulaşsın demek istedim, hemde Arada kaldığım ürünler hakkında tavsiyeleriniz ışığında isabetli tercih yapmak istiyorum..

Mehmet abi yi ziyaret ettiğimizde duyduğum sound bana gerçekten monitör farkının hazzını yaşatmıştı ( O sistemi almayı hayal bile edemiyorum o başka :) )

Pound / Sound denkleminde cebime göre ürün ararken Sıfırlarının fiyatını baz alarak

1-Mackie CR4 ( Çift 1170 TL ) LİNK

2-Mackie MR5 Çift 1343 TL LİNK

3- Mackie MR5 MK3 ( Çift 1500 TL ) link

4- JBL Lsr 305 2.EL Bir haftalık Yurt Dışından Gelme 2400 TL Çift LİNK

5- Fluid Audio C5 Çift 1283 TL LİNK[/align]

En son EsbaB tarafından 16 Eki 2018, 13:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
...----Herşeyin bir Sebebi Var----...
Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Alınık Monitör

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

Hiç düşünmeden JBL derim...

Ch.

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Alınık Monitör

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

Abdulcelil listende yok ama Fluid Audio F5 derim ben.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Alınık Monitör

Mesaj gönderen EsbaB »

Abi BL de bulduğum en ucuz ürünü yazdım fiyatlar cep değil Ev yakıyor :)

Birde buradan kısacağım her kuruş Org/Klavye sermayesine eklenecektir.

[QUOTE=Mehmet Uzunosmanoğlu;47178]Abdulcelil listende yok ama Fluid Audio F5 derim ben.[/QUOTE]

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Alınık Monitör

Mesaj gönderen EsbaB »

[align=left][QUOTE=Mehmet Uzunosmanoğlu;47178]Abdulcelil listende yok ama Fluid Audio F5 derim ben.[/QUOTE]

Mehmet abi İlk aşkım JBL olmasına rağmen sizin tavsiyenizi de yabana atamıyorum ikisi de aynı fiyata denk geliyor ama Mackie MR5mk3 çifti 1500 TL sanki daha cazip gibi geliyor. Org için biraz sermaye arttırmanın yolunu buradan geçirsem pişman olurmuyum acaba?[/align]

Ya Monitörden kısıp org almam lazım, yada monitörde tercihi F5 / JBL arasında yapıp orgu düşürmem lazım ( GW8 G8 ile prelüde arasında kalmış olurum )

En son EsbaB tarafından 16 Eki 2018, 00:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Alınık Monitör

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

[QUOTE=EsbaB;47191][align=left]Mehmet abi İlk aşkım JBL olmasına rağmen sizin tavsiyenizi de yabana atamıyorum ikisi de aynı fiyata denk geliyor ama Mackie MR5mk3 çifti 1500 TL sanki daha cazip gibi geliyor. Org için biraz sermaye arttırmanın yolunu buradan geçirsem pişman olurmuyum acaba?[/align]

Ya Monitörden kısıp org almam lazım, yada monitörde tercihi F5 / JBL arasında yapıp orgu düşürmem lazım ( GW8 G8 ile prelüde arasında kalmış olurum )[/QUOTE]

Abdulcelil'ciğim bu sorunun cevabını sen vereceksin. :)

Yani senin için buradaki temel soru şu : Yapacağım işe bağlı olarak ; klavye mi benim için daha önemli , yoksa monitör mü ?

Eğer klavye daha önemli ise , gidip listendeki ucuz bir monitörü alacaksın. Yok eğer monitör önemli ise ya JBL LSR305'i yada Fluid F5'i alacaksın. Klavye bütçeni de ona göre ayarlayacaksın.

Eğer ikisi de önemli diyorsan ; o zaman da bütçeni arttırmanın yollarını arayacaksın.

Benim Fluid Audio F5 dememin nedeni ; usta bir kulak tarafından dinlenilip onay verilmiş olması.( Bu arada ben maalesef dinleyemedim.) Hatta ; F5'in bu segmentteki en iyi 5 inch monitör olduğu söyleniyor. Onu da not düşmek isterim.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Alınık Monitör

Mesaj gönderen tezcankoray »

Bana kalırsa en ideal çözüm zamana yaymak. İlk etapta org/klavye alıp bir süre kulaklıkla idare etmek. Sonraki dönemlerde de referans monitör edinmek :)

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Alınık Monitör

Mesaj gönderen EsbaB »

[QUOTE=Mehmet Uzunosmanoğlu;47194]Abdulcelil'ciğim bu sorunun cevabını sen vereceksin. :)

Yani senin için buradaki temel soru şu : Yapacağım işe bağlı olarak ; klavye mi benim için daha önemli , yoksa monitör mü ?

Eğer klavye daha önemli ise , gidip listendeki ucuz bir monitörü alacaksın. Yok eğer monitör önemli ise ya JBL LSR305'i yada Fluid F5'i alacaksın. Klavye bütçeni de ona göre ayarlayacaksın.

Eğer ikisi de önemli diyorsan ; o zaman da bütçeni arttırmanın yollarını arayacaksın.

Benim Fluid Audio F5 dememin nedeni ; usta bir kulak tarafından dinlenilip onay verilmiş olması.( Bu arada ben maalesef dinleyemedim.) Hatta ; F5'in bu segmentteki en iyi 5 inch monitör olduğu söyleniyor. Onu da not düşmek isterim.[/QUOTE]

Abi o kadar iyi özetlemişsiniz ki diyecek söz kalmıyor :)

Hangisinin kalcı olarak alınması gerektiğine kara vermem biraz zor olacak gibi. Bir yanım Zaten Nota ve ritm eğitimine ihtiyacın var bu org ile olur, Org da alınmışken seslerinin tatmin edici, doyurucu oması gerekir diyor; Diğer yanım Miks ve doğru duyum önemli diyor...

EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Alınık Monitör

Mesaj gönderen EsbaB »

[QUOTE=tezcankoray;47195]Bana kalırsa en ideal çözüm zamana yaymak. İlk etapta org/klavye alıp bir süre kulaklıkla idare etmek. Sonraki dönemlerde de referans monitör edinmek :)[/QUOTE]

Aynı anda yazıyormuşuz, destekleyici oldu. Bu durumda ilk 3 tercih arasında kalmış oluyorum.

1-Mackie CR4 ( Çift 1170 TL ) 2-Mackie MR5 Çift 1343 TL LİNK 3- Mackie MR5 MK3 ( Çift 1500 TL ) link

2 yi de arada eleyebilirmiyim küçük fark değmecek gibi. Taner abide bu konuda hemfikir di.

4 ile 5 inç getirisi götürüsü ne olur onu karar bağlamak lazım.

İlerd kısmet se F5 veya günün şartlarına alternatif çıkmış sa bakarız artık.

En son EsbaB tarafından 16 Eki 2018, 13:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time

Alınık Monitör

Mesaj gönderen ugur86 »

Hocam selamlar, jbl lsr305'ler mk2 olarak güncellendi ve fiyatları eskisi gibi değil, thomann'dan vs alınabilirliğinin de iyice düştüğünü göz önüne alırsak fiyat/performans makası daraldı biraz. yurtiçi fimalardan almak durumunda olduğumuzu varsayarsak ben bu koşullarda fluid audio f5'leri öneririm. eski jbl mühendislerinin çalıştığı bir firma, karakter ve kalite olarak da benzer oldukları yazılıyor yabancı forumlarda. önden portlu olması bass duyumu açısından avantaj. yamaha msp5 de ikinci el bulabilirseniz kovalayın, onlar da güzel monitörler. ucuza düşebiliyor, hs7'ler de olur ama iyice uçtu fiyatları, ben 1650'ye satmıştım baharda, şimdi çifti 3 bini bulmuş :) mackie'lerin biraz makyajlı çaldığı yorumlarına çok rastladım, müzik dinleme vs odaklı alınabilir, mix için yanıltıcı olabilir. bir tane de referans kulaklık alıp, monitör+kulaklık orta yolunu bularak gitmeniz en sağlıklısı sayın hocam .

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Alınık Monitör

Mesaj gönderen EsbaB »

[QUOTE=ugur86;47218]Hocam selamlar, jbl lsr305'ler mk2 olarak güncellendi ve fiyatları eskisi gibi değil, thomann'dan vs alınabilirliğinin de iyice düştüğünü göz önüne alırsak fiyat/performans makası daraldı biraz. yurtiçi fimalardan almak durumunda olduğumuzu varsayarsak ben bu koşullarda fluid audio f5'leri öneririm. eski jbl mühendislerinin çalıştığı bir firma, karakter ve kalite olarak da benzer oldukları yazılıyor yabancı forumlarda. önden portlu olması bass duyumu açısından avantaj. yamaha msp5 de ikinci el bulabilirseniz kovalayın, onlar da güzel monitörler. ucuza düşebiliyor, hs7'ler de olur ama iyice uçtu fiyatları, ben 1650'ye satmıştım baharda, şimdi çifti 3 bini bulmuş :) mackie'lerin biraz makyajlı çaldığı yorumlarına çok rastladım, müzik dinleme vs odaklı alınabilir, mix için yanıltıcı olabilir. bir tane de referans kulaklık alıp, monitör+kulaklık orta yolunu bularak gitmeniz en sağlıklısı sayın hocam .[/QUOTE]Beklemede yim hocam, haftaya kadar denkleştirebilirsem F5 te karar kıldım zaten.

Org maceramız da var, önceliği ona verdim.

Bugün tamamlayabilirsem Beylerbeyinde teslim alacak birini bulma problemi başlayacak :(

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

“Alınık” sayfasına dön