Focusrite Scarlett 18i20 Kullanıcı Değerlendirmesi...

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Mesaj gönderen ugur86 »

Dostum foruma hoşgeldin öncelikle, daha önceleri konuştuğumuz gibi bu problem ses kartınla alakalı olmayabilir, latency oranını aşırı düşük tutarsan bi nebze dolaylı da olsa alakalı olabilir ama benim şüphelerim kullandığın vst ve yazılımla bir çakışma yaşanması üzerinde. 64 bit işletim sistemi kullanıp da cubase'i ve vst'leri 32 bit kullanınca da bu tip programdan atmalar çok yaşanıyor. Sorununu görsel olarak donanım bölümüne açarsan oradan devam edebiliriz. Bu arada bu ses kartının üzerine pre-amp almak isteniyorsa mutlaka iyi bir şey olmalı ki bir upgrade hissi versin, yoksa oldukça transparan ve hacimli pre-amp'ları var. Benim tavsiyem UA-710 olurdu...

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

ShreDDeR

Mesaj gönderen ShreDDeR »

Öncelikle yardımların için çok teşekkür ederim :) Hoşbulduk :) Latency oranını 256'da tuttuğumda bile ses kartının asio direk fırlama yapıyor aslında, tabii ki 32 bit-64 bit farkları da olabilir :) Onlar çözülecek şeyler :) Evet bencede ua-710 iyi olur focusrite için onu bende düşünüyorum :) Onun dışında AD/DA kalitesi süper bence :) Roland octa capture de düşünmedim değil aslında da :)

Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

[QUOTE=ShreDDeR;12004]Öncelikle yardımların için çok teşekkür ederim :) Hoşbulduk :) Latency oranını 256'da tuttuğumda bile ses kartının asio direk fırlama yapıyor aslında, tabii ki 32 bit-64 bit farkları da olabilir :) Onlar çözülecek şeyler :) Evet bencede ua-710 iyi olur focusrite için onu bende düşünüyorum :) Onun dışında AD/DA kalitesi süper bence :) Roland octa capture de düşünmedim değil aslında da :)[/QUOTE]

uğur hocam doğru tespit etmiş.bu sorunu çıkaran vstler 32 bit çalışanlar, hatta aynı haltı studioone da da yiyorlar maalesef...bende de oluyor, projeyi kaydetmediyseniz büyük sıkıntı...
bende ki en ünlü vst bu konuda grand2 pianoları, pat diye atıveriyor dımdızlak kalıyorsun...:)

Ch.

Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

Bu kartla yaptığım ilk kayıt;

https://app.box.com/s/eerag5bgn6u8y0dcml6j

[SCTR]2F135501996&[/SCTR]

akrep1

Mesaj gönderen akrep1 »

Slm arkadaslar. Elimde focusrite 2i2 ses karti var. Midi cikislarinin olmamasi ve kulaklik çikislarinin tek olmasi sebebiyle değistirmek istiyorum. İstedigim ozelliklere sahip focusrite 1 8i8 mk2 ya da 6i6 mk2 ses kartlarini buldum.bu cihazlar Ses kalitesi preamplari bakimindan 2i2 den farklimidir degistirdigime deger mi. Yoksa istedigim ozelliklere sahip bu fiyat araliklarinda baska marka bir cihaz mi bakayim. Yardimci olursaniz sevinirim.

Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 8 time
Been thanked: 19 time

Mesaj gönderen Tanerongunyzb »

Niçin midi giriş çıkışı ve çift kulaklık girişi istiyorsunuz, biraz açıklarsanız vereceğimiz fikirlerde daha aydınlatıcı olur.

akrep1

Mesaj gönderen akrep1 »

Elimde dahili maudio audiophile 192 ses karti da var. İ30 org kullaniyorum midi kablosuyla bu karta bağlanti sagliyorum. Ama ben focusrite ile yapmak istiyorum bu isi.org için karttan karta geçiş yapmak istemiyorum. Bu yüzden kart değişikligi yapmak istiyorum. Kulakligin iki cikişli olmasinida arkadaslarla düet kayit yapmak icin istiyorum

Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 8 time
Been thanked: 19 time

Mesaj gönderen Tanerongunyzb »

Bu istediğin özelliklerden dolayı ekstra çıkışı olan kartlara ihtiyacın var. Artık midi girişi olan kartlar çok az üretiliyor, çünkü usb bağlantısı midi protokolünü aktarabiliyor. Ben senin yerinde olsam klavyemi satar onun yerine midi klavye alırdım. İki kulaklık girişine gelince bence çok elzem değil. Sonuçta arkadaşınla birlikte kayıt yapmak istiyorsan sırayla okuyabilirsiniz. Neden böyle söylüyorum, bahsettiğin ses kartı 3600 tl civarı. Kesinlikle kötü bir kart değil. Ama o paraya üst düzey kartların az girişli bir modelini rahatlıkla alabilirsin. Örneğin rme babyface pro, universal audio apollo gibi. Ben senin yerinde olsam ses kartının bağlantısından çok ses kalitesine bakardım.

tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Mesaj gönderen tezcankoray »

[QUOTE=Tanerongunyzb;47183]Bu istediğin özelliklerden dolayı ekstra çıkışı olan kartlara ihtiyacın var. Artık midi girişi olan kartlar çok az üretiliyor, çünkü usb bağlantısı midi protokolünü aktarabiliyor. Ben senin yerinde olsam klavyemi satar onun yerine midi klavye alırdım. İki kulaklık girişine gelince bence çok elzem değil. Sonuçta arkadaşınla birlikte kayıt yapmak istiyorsan sırayla okuyabilirsiniz. Neden böyle söylüyorum, bahsettiğin ses kartı 3600 tl civarı. Kesinlikle kötü bir kart değil. Ama o paraya üst düzey kartların az girişli bir modelini rahatlıkla alabilirsin. Örneğin rme babyface pro, universal audio apollo gibi. Ben senin yerinde olsam ses kartının bağlantısından çok ses kalitesine bakardım.[/QUOTE]Kulaklık çoklayıcı Jack kullanmıştım ben bir çalışmamda. İki kişi için gayet pratik bir çözüm :)

TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Cubase Elements 9
Has thanked: 14 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

[QUOTE=tezcankoray;47188]Kulaklık çoklayıcı Jack kullanmıştım ben bir çalışmamda. İki kişi için gayet pratik bir çözüm :)

TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]Bende zamanında onun dörtlüsü nü almıştım, hâlâ duruyor :)

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
...----Herşeyin bir Sebebi Var----...
akrep1

Mesaj gönderen akrep1 »

Ses kalitesi tabikide çok önemli benim için. Aslında ses kalitesi olarakta sormuştum bu sorumu.elimdeki 2i2 ile 6i6 ya da 18i8 mk2 arasında ki ses kalitesi çok farklımıdır. Değiştirmeye değecek kadar fark varmıdır. Sonuçta aynı marka diye düşünüyorum.

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

[QUOTE=akrep1;47193]Ses kalitesi tabikide çok önemli benim için. Aslında ses kalitesi olarakta sormuştum bu sorumu.elimdeki 2i2 ile 6i6 ya da 18i8 mk2 arasında ki ses kalitesi çok farklımıdır. Değiştirmeye değecek kadar fark varmıdır. Sonuçta aynı marka diye düşünüyorum.[/QUOTE]

Üreticisinin verdiği spec'ler incelendiğinde ; 6i6 ve 18i8 modelinin 2i2 modeline göre küçük de olsa sound kalitesi olarak önde olacağını düşünebiliriz. ( THD ve dynamic range değerleri bunu düşündürtüyor.) Ancak aradaki bu fark sizi tatmin eder mi sorusu meselenin diğer bir boyutu. Yalnız kişisel olarak şunu söyleyebilirim : Focusrite Scarlett serisinin özellikle konvertör kalitesi günün sonunda sizi yeterince mutlu etmeyebilir.

Taner kardeşimin size radikal bir değişime gidip , daha üst düzey kartlara yönelmeniz konusundaki tavsiyesi de sanırım bu mesele ile ilintili.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
akrep1

Mesaj gönderen akrep1 »

Teşekkürler sağolun arkadaşlar cevaplar için

“Ses Kartları” sayfasına dön