Audient iD14

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Audient iD14

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

ID22'ye göre bayağı bir kısıntıya gitmişler. Yalnız bu vesile ile bir şey dikkatimi çekti. Akalın'ın bu kart için uyguladığı fiyat ; Thomann ile mukayese edildiğinde gayet normal bence. Bu arada Thomann'daki ID22 ve ID14 fiyat dengesine göre ; ID14'ün Akalın fiyatını referans aldığımızda , ID22'nin Türkiye fiyatının max. 1700-1800.-TL olması gerekiyor. Akalın amca ID22' yi halen kaça satıyor ?
2700.-TL'ye.

Ne diyeceğimi bilemiyorum doğrusu.:( Esasında biliyorum da burası yeri değil tabii.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Audient iD14

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

[QUOTE=Cho®dSolo;31812]Abi aslında yeri bence...
Kışın Motu Ultralight ve DT770 i thomann dan neredeyse yarı fiyatı ile getirtmiştim...
Akalın ın fiyat politikası gerçekten tam manasıyla saçmalık...!
Tamam yerli firmalarımız kazansın ben de isterim...
Ama insafsızca değil...
Örneğin benim Motu yu şu an thomann dan 1900TL+30 euro ya alabilirken Akalın da 3000TL ye yakın fiyat vermişler...
İşin ilginç tarafı pazarlık ettiğinde de çok fazla birşel değişmiyor...
BL Müzik yada Compel gibi de değiller...
Audient için bu modelde sıkıntı yok...930 TL Akalın fiyatı...
Thomann da kargoyla tam olarak aynı fiyata geliyor...
Ancak B stock da 20 Euro daha iniyor...
Fakat ID22 için 2853 TL fiyat vermişler...
Thomann fiyatı kargo dahil 1553 TL...
B stock denk gelirse 20 Euro daha düş!!!

Bu son derece nahoş bir durum...
Diyorum ya bizimkiler kazansın isterim ama göz göre göre kazık da yiyemem kusura bakmasınlar...!

Ch.[/QUOTE]

Bu yüzden ; Akalın benim kapısının önünden bile geçmediğim ve geçmeyeceğim bir firmadır.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
yavuzy
Moderator
Moderator
İletişim:

Audient iD14

Mesaj gönderen yavuzy »

Audient'in preampları ve sinyal yolu çok temizdir. Ancak converter'ları nasıldır bilmiyorum.. Kötü bir ürün çıkaracaklarını zannetmiyorum.

Fiyat politikası konusunda yorum yapmayayım. :cool:

Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 13 time
Been thanked: 21 time

Audient iD14

Mesaj gönderen Seyit ÖZTÜRK »

Bir arkadaşım thomann dan aldı.Daha sonra +48 tuşuna basınca condanser mikrofondan ses alamadı.Dinamikten aldı.Sonra mikrofon ve kablo değiştirdi.Yine +48 den (condanser) ses alamadı.İade edip parasını aldı.Binde bir durum olabilir.Preampleri iyi diye biliyorum.Ama ASP8024 üzerindeki prelerle aynı prelere sahip değil diye biliyorum.

Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 8 time
Been thanked: 19 time

Audient iD14

Mesaj gönderen Tanerongunyzb »

Bu konuda sanırım benim konuşmam lazım, Audient vokal ve gitar kaydı konusunda kesinlikle universal audio twin daha iyi bir ses kartı, ama benim gibi digital analog çeviriciyi kullanıyorsanız bir tık universal audio Altın'da, bende her ikiside var. Eğer bağlama yada gitar gibi bir enstruman çalıp şarkı söyleyerek kayıt yapıyorsanız, vst çok kullanmıyorsanız üzerine ses kartı tanımam. Basit bir kıyaslama her şey dynamic range değil tabi ama analog digital dynamic range 118 ve üstündeki preamfileri inanılmaz transparan.

Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Audient iD14

[QUOTE=Tanerongunyzb;31905]Bu konuda sanırım benim konuşmam lazım, Audient vokal ve gitar kaydı konusunda kesinlikle universal audio twin daha iyi bir ses kartı, ama benim gibi digital analog çeviriciyi kullanıyorsanız bir tık universal audio Altın'da, bende her ikiside var. Eğer bağlama yada gitar gibi bir enstruman çalıp şarkı söyleyerek kayıt yapıyorsanız, vst çok kullanmıyorsanız üzerine ses kartı tanımam. Basit bir kıyaslama her şey dynamic range değil tabi ama analog digital dynamic range 118 ve üstündeki preamfileri inanılmaz transparan.[/QUOTE]

Mehmet Fatih KARA abimde her ikisi de vardı.Her ikisini de almamı önerdi. Mytek 8x192 olduğundan almamıştım. Hatta kendisinde forte ve duet te vardı.Bunların arasına babyface de eklersek tam olur.

Birbirine çok yakın kartlar.Da olarak duet 2 sıyrılıyor.Preamp olarak forte, audient, twin iyi diye biliyorum.

Dinamik aralık önemli olsa herkes şu an emu pcı kartları kullanırdı.120db dinamik vardı.

Artık kartlar arasında farklılıklar kalmadı gibi.

Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Audient iD14

[QUOTE=Tanerongunyzb;31905]Bu konuda sanırım benim konuşmam lazım, Audient vokal ve gitar kaydı konusunda kesinlikle universal audio twin daha iyi bir ses kartı, ama benim gibi digital analog çeviriciyi kullanıyorsanız bir tık universal audio Altın'da, bende her ikiside var. Eğer bağlama yada gitar gibi bir enstruman çalıp şarkı söyleyerek kayıt yapıyorsanız, vst çok kullanmıyorsanız üzerine ses kartı tanımam. Basit bir kıyaslama her şey dynamic range değil tabi ama analog digital dynamic range 118 ve üstündeki preamfileri inanılmaz transparan.[/QUOTE]

Gerçekten audient pre leri inanılmaz transparan.Canlı kayıt için size katılıyorum.
ID 14 dinlemedim. ID 22 canlı kayıt için pre leri ve çeviricileri oldukça transparan. Hatta harici Solid-state preampler den neredeyse farkı yok diyebilirim. Harici preamp alamayacaklar için öneririm. Bizzat dinledim.

[video=youtube;VzgIlVVrxkI]https://www.youtube.com/watch?v=VzgIlVVrxkI[/video]
[video=youtube;Xnye4UpSX0s]https://www.youtube.com/watch?v=Xnye4UpSX0s[/video]
[video=youtube;KOeLJRzRANM]https://www.youtube.com/watch?v=KOeLJRzRANM[/video]

Steinberg ve Crimson daha müzikal gibi. Transparan ve gain konusunda audient derim.

Diğer dsp,stabilite,sürücü desteği giriş çıkış seçeneklerini göz ardı ediyorum.

ID 14 teknik verilerine bakınca : 0 to 66 dB (inc. +10 dB software boost) yazıyor. Yani 10 desibel yazılımla yükseltme var. Daw içerisinde fader ile boost etmek gibi bir şey olsa gerek.

ID 22 de böyle bir şey yok.

http://www.thomann.de/gb/audient_id22.htm

Yurt dışından her şey dahil 1000 lira ucuza geliyor!

En son Seyit ÖZTÜRK tarafından 23 Şub 2016, 22:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ferit244

Audient iD14

Mesaj gönderen ferit244 »

merhaba kardes ben ikisini de kullandim dedin sana gore audio id14 mu yoksa roland quad capture mi? maksadim sarki soylemek belki karaoke gibi bana sesinin gucu ve temizliyi onemli

gitarist1975
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Audient iD14

Mesaj gönderen gitarist1975 »

[QUOTE=ferit244;39277]merhaba kardes ben ikisini de kullandim dedin sana gore audio id14 mu yoksa roland quad capture mi? maksadim sarki soylemek belki karaoke gibi bana sesinin gucu ve temizliyi onemli[/QUOTE]

audient id 14 daha iyidir.

Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
Desktop i7 2600k-32gb ram
Alper35
İletişim:

Audient iD14

Mesaj gönderen Alper35 »

Audient id14 kullanici yorumu ve tavsiyesi verebilecek olan var midir?

tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Audient iD14

Mesaj gönderen tezcankoray »

[QUOTE=Alper35;46573]Audient id14 kullanici yorumu ve tavsiyesi verebilecek olan var midir?[/QUOTE]

Merhabalar,

Forumda kullanıp da pişman olan görmedim hiç, kullananlar çok memnun. Ayrıntılı inceleme Türkiye'de biraz zor, İngilizce'niz var ise şu video'yu tavsiye ederim. Gerçekten güzel bir inceleme olmuş.

https://www.youtube.com/watch?v=GHiD3pbqvjk

Saygılar,
Tezcan

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
Alper35
İletişim:

Audient iD14

Mesaj gönderen Alper35 »

Teşekkürler, çoğu yabancı kaynağı google çeviri ile anlamaya çalışıyorum:)

“Ses Kartları” sayfasına dön