Mikrofon Karşılaştırmaları

abdullahatalan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen abdullahatalan »

[QUOTE=averen;40873]Uğur hocam merhaba uzun zamandır sizden tavsiye almadım iyi oldu yorum yapmanız. Aslında kafam çok karışık geçen sürede tlm 103 (bir arkadaştan) deneme fırsatım oldu fena değil ama çokta tatmin edici değildi. herzamanki gibi ekonomi pek parlak değil Neuman km 184 lere fena kafayı takmış durumdayım onada şuan için imkan yok. Şimdilik elimde se 5 tek var onunla duble aldığım kayıtlar fena sayılmaz. Jz i elimden çıkarabilirsem bir taraftan babyface pro düşünüyorum yada yeniden bir milrofon fakat yazımdanda anlaşılacağı gibi kafa karışık, Uğur hocam önerdiğin modellere bakıcam ama sanırım c414 beni aşar.[/QUOTE]

abi senden şikayetçiyim tlm 103 tatmin edici değil mi :P bence biraz daha detaylı dinlemelisin zira bana çok naif ve sıcak geliyor bilmiyorum benim vokalimle mi öyle uyuştu ama 103 adamdır :) uğur abiden üyeliğinin silinmesini talep ediyorum :D

Rme uc-Neumann Tlm 103-Yamaha HS50M-Dtpro770 80-Cubase Elemenst 8-Axiom 49-i5 masaüstü pc
sgucler
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen sgucler »

merhabalar uğur hocam... takip ediyorum yorumlarınızı mesajlarınızı tarz olarak ta müzik olarakta zevkler aynı olduğu için bir referans kabul ediyorum, bu bilgiler için size teşekkür ederim neyse konuya dönecek olursak bu Lewitt ile yapılan bağlama kaydını bulamadım eğer varsa link verir misiniz
dediğiniz çok doğru üst seviye cihazları evde de tam performanslı kullanma imkanı da zor zaten, birde bu işten para kazanılmıyorsa çokta gerek yok gibi ben gerçi bir hevesle başta pahalı ürünleri aldım ama zamanla sattım birkaçını az çok öğrendim birşeyler ama brauner vm1 in vokal de inanılmazdı özellikle bayan sesinde, bağlamada sevmedim ama divan sazını denemiştim beraber hoşuma gitti bu bağlamalarında payı büyükmüş demekki sazdan saza değişiyor

averen
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 5 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

Mesaj gönderen averen »

[QUOTE=abdullahatalan;40885]abi senden şikayetçiyim tlm 103 tatmin edici değil mi :P bence biraz daha detaylı dinlemelisin zira bana çok naif ve sıcak geliyor bilmiyorum benim vokalimle mi öyle uyuştu ama 103 adamdır :) uğur abiden üyeliğinin silinmesini talep ediyorum :D[/QUOTE]

:) Beni yanlış anlamışsın hocam ben sadece bağlama kaydı anlamında onu yazdım onun haricinde vokal, yan fülüt, kaval, bendir, akustik gitar v.s de ufak denemeler yaptim u87 performansı var neredeyse :) sadece bağlamada yeterli gelmedi bana çok detaya girmek istemedim pardon :)

İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, ANTELOPE DISCRATE 4 SYNERGY CORE, sE 2200 aII, ANTELOPE VERGE PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.
averen
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen averen »

Hatta biraz daha abartayım çok ta frekanslara hakim olmamakla beraber alt frekanslar da jz den daha iyiydi ama mikrofon benim değildi ben benim olmayan güzele güzel demem :)

İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, ANTELOPE DISCRATE 4 SYNERGY CORE, sE 2200 aII, ANTELOPE VERGE PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.
Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

[QUOTE=sgucler;40886]merhabalar uğur hocam... takip ediyorum yorumlarınızı mesajlarınızı tarz olarak ta müzik olarakta zevkler aynı olduğu için bir referans kabul ediyorum, bu bilgiler için size teşekkür ederim neyse konuya dönecek olursak bu Lewitt ile yapılan bağlama kaydını bulamadım eğer varsa link verir misiniz
dediğiniz çok doğru üst seviye cihazları evde de tam performanslı kullanma imkanı da zor zaten, birde bu işten para kazanılmıyorsa çokta gerek yok gibi ben gerçi bir hevesle başta pahalı ürünleri aldım ama zamanla sattım birkaçını az çok öğrendim birşeyler ama brauner vm1 in vokal de inanılmazdı özellikle bayan sesinde, bağlamada sevmedim ama divan sazını denemiştim beraber hoşuma gitti bu bağlamalarında payı büyükmüş demekki sazdan saza değişiyor[/QUOTE]

[MENTION=3033]sgucler[/MENTION] kardeşim,

O sattığım Brauner vm1 esasında çok iyi bir mikrofondu. Fakat sen o mikrofonu çok üst düzey konvertörler ve çok üst düzey mic-pre ile kullanmalıydın. Ancak seçtiğin ses kartı olan Apollo Twin'in bence bu işe gücü yetmedi. Örneğin elinde asgarisinden bir RME UFX ( hatta mümkünse konvertörleri daha iyi bir ses kartı ) olsaydı ve UFX'e ileveten ayrıca örneğin Avalon gibi bir mic-pre kullansa idin muhtemelen sen mikrofondan istediğin verimi alacaktın. Tabii odanın akustik özelliklerini de göz ardı etmeden. Ama olmadı demek ki kısmet değilmiş. Muhtemelen o mikrofonun satışından da ciddi zarar etmişsindir. Yazık oldu.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
sgucler
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen sgucler »

Hocam böylelikle tecrübe edindim çok doğru söylüyorsunuz bütün zincirin iyi olması lazımdı en başta yalıtım gibi... mikrofonu çok zararla satmadım aslında uyguna almıştım ben nerdeyse yarı fiyatına çok da ucuza gitmedi 500 tl arada oynadı ama alan kişide bayıldı mikrofona c414 ile kıyasladı vokal ve gitar olarak hayran kaldılar güle güle kullansın ne diyeyim

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time

Mesaj gönderen ugur86 »

Hocam bağlama çok mikrofon seçiyor, Brauner'lar güzel mikrofonlar evet ama herşeyi flat kaydedeyim, çaya çorbaya kullanayım mantığında üretilmiş aletler değiller, kendi karakterini belirgin yansıtıyorlar ve bu durum bağlamada ters etki yapıyor. Bağlamada mikrofon olabildiğince flat ve natural olmalı. Lewitt bunu başarmış, mikrofonun isminde de zaten otantik - gerçek soundu yaşandığı anda olduğu gibi yansıtmak için üretilmiş. zaten akg'den ayrılan mühendislerin çalıştığı Avusturya menşeili bir firma. Benden sınıfı geçti ki notu çok kıt bir öğretmenim :))))

İlandan baya bi uzaklaştı muhabbet, bir iki gün sonra bu mesajları editler silerim hocam kusra bakma.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

averen
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen averen »

[QUOTE=ugur86;40892]Hocam bağlama çok mikrofon seçiyor, Brauner'lar güzel mikrofonlar evet ama herşeyi flat kaydedeyim, çaya çorbaya kullanayım mantığında üretilmiş aletler değiller, kendi karakterini belirgin yansıtıyorlar ve bu durum bağlamada ters etki yapıyor. Bağlamada mikrofon olabildiğince flat ve natural olmalı. Lewitt bunu başarmış, mikrofonun isminde de zaten otantik - gerçek soundu yaşandığı anda olduğu gibi yansıtmak için üretilmiş. zaten akg'den ayrılan mühendislerin çalıştığı Avusturya menşeili bir firma. Benden sınıfı geçti ki notu çok kıt bir öğretmenim :))))

İlandan baya bi uzaklaştı muhabbet, bir iki gün sonra bu mesajları editler silerim hocam kusra bakma.[/QUOTE]

Rica ederim uğur hocam muhabbet olsun zaten ilanla ilgilenen yok :)

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=averen;40893]Rica ederim uğur hocam muhabbet olsun zaten ilanla ilgilenen yok :)[/QUOTE]

Hocam ortalık kriz alarmında sanki alım-satım trafikleri biraz durgun, yoksa o fiyata v11 halen en iyi tercihlerden biri, parasının hakkını veren sıcak bir mikrofon, ben akg c414 gibi piyasası olan bir mikrofonu bile değerinde satabilmek için 2 ay bekledim, sabırlı olmanız lazım malesef :)

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

sgucler
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen sgucler »

evet aynen öyle bir nevi iyi para iyi kayıt değil herşeyi uyumlu kullanmak önemli etken ekipman olarak mikrofon, preampli, vs birbirleriyle uyumlu olması lazım. Uğur hocam siz Lewitt mikrofonunu nasıl enstruman yönünden, daha doğrusu bağlamayı nasıl güzel kaydediyor kanısına vardınız veya bir yerde deneme şansı mı yakaladınız bunu merak ettim veya önceden bahsettiniz de ben mi kaçırdım c414 ü bayağı beğenmiştiniz e bunuda sattınız demekki bayağı sizi etkilemiş çok merak ettim

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=sgucler;40923]evet aynen öyle bir nevi iyi para iyi kayıt değil herşeyi uyumlu kullanmak önemli etken ekipman olarak mikrofon, preampli, vs birbirleriyle uyumlu olması lazım. Uğur hocam siz Lewitt mikrofonunu nasıl enstruman yönünden, daha doğrusu bağlamayı nasıl güzel kaydediyor kanısına vardınız veya bir yerde deneme şansı mı yakaladınız bunu merak ettim veya önceden bahsettiniz de ben mi kaçırdım c414 ü bayağı beğenmiştiniz e bunuda sattınız demekki bayağı sizi etkilemiş çok merak ettim[/QUOTE]

Hocam c414'le kıyaslamam için bana gönderdi distiribütör firma Melomani, ben de elime geçmişken geri göndermek istemedim, sonra da c414'ü bir arkadaşa sattım. c414 güzel mikrofon, lewitt daha natural geldi sadece, çok yakınlar ayırt etmek çok zor. Mesajları taşıyorum başka konuya Mustafa hocanın ilanı tartışma alanına çevirdik :)

“Mikrofonlar” sayfasına dön