Klavyede atama

Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Klavyede atama

Mesaj gönderen Tayfun Kara »

Arkadaşlar uzun zamandır foruma giremiyorum öncelikle hepinize merhaba

Geçenlerde nektar ımpactgx61 klavye aldım yanında gelen kitapçığı komple türkçeye çevirdim fakat pek bişey anlamadım aramızda nektar markası kullanan veya biryerden nasıl ögrenecegm hakkında bilgisi olan

Şimdiden teşekkür ederim

Tayfun...

SM-J200H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Klavyede atama

Mesaj gönderen tezcankoray »

[QUOTE=Tayfun Kara;46131]Arkadaşlar uzun zamandır foruma giremiyorum öncelikle hepinize merhaba

Geçenlerde nektar ımpactgx61 klavye aldım yanında gelen kitapçığı komple türkçeye çevirdim fakat pek bişey anlamadım aramızda nektar markası kullanan veya biryerden nasıl ögrenecegm hakkında bilgisi olan

Şimdiden teşekkür ederim

Tayfun...

SM-J200H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]Komple birinin anlatması zor kardeşim buradan. Ne sorun yaşıyorsan detaylı olarak yazarsan, yardımcı olmaya çalışırız.

Saygılar,
Tezcan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Klavyede atama

[QUOTE=tezcankoray;46133]Komple birinin anlatması zor kardeşim buradan. Ne sorun yaşıyorsan detaylı olarak yazarsan, yardımcı olmaya çalışırız.

Saygılar,
Tezcan

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]Tezcan abi şimdi klavyenin üzerinde ( shift,undo,patch ) şeklinde yazılar var ilk bunların ne işe yaradıgını nereden öğrenebilirim birde şu sorunum var (atama) ne demek

Kullanıcı avatarı
Sativus
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
DAW: FL Studio
Has thanked: 52 time
Been thanked: 23 time

Klavyede atama

Mesaj gönderen Sativus »

Bu butonları Daw'da kısayol olarak kullanabiliyorsunuz. Çok pratik oluyor gerçekten. Kanallar arası geçiş, ses kısma, pan yapma, ileri - geri sarma, durdurma, döngüye alma, kaydı başlatma gibi... Mouse kullanmanıza pek gerek kalmıyor yani :)
Mantığı çok basit, hepsinin üzerinde yazıyor zaten. Anlatmak zor olur, denerseniz hemen anlarsınız zaten.
Üzerinde öğrenmeniz gereken tek tuş beyaz renkli "shift" yazan tuş. Her tuşun 2 görevi var. Shifte basıp aktif ederseniz, tuşlara basıldığında ikinci görevlerini yapıyorlar, shift tuşu aktif değilse ilk görevlerini yaparlar.

En son Sativus tarafından 19 Mar 2018, 20:36 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Akai Mpk Mini 2, Nektar Impact GX49, Yamaha MT5, AMD Ryzen 3 1200 8GB PC

Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Klavyede atama

[QUOTE=Sativus;46142]Bu butonları Daw'da kısayol olarak kullanabiliyorsunuz. Çok pratik oluyor gerçekten. Kanallar arası geçiş, ses kısma, pan yapma, ileri - geri sarma, durdurma, döngüye alma, kaydı başlatma gibi... Mouse kullanmanıza pek gerek kalmıyor yani :)
Mantığı çok basit, hepsinin üzerinde yazıyor zaten. Anlatmak zor olur, denerseniz hemen anlarsınız zaten.
Üzerinde öğrenmeniz gereken tek tuş beyaz renkli "shift" yazan tuş. Her tuşun 2 görevi var. Shifte basıp aktif ederseniz, tuşlara basıldığında ikinci görevlerini yapıyorlar, shift tuşu aktif değilse ilk görevlerini yaparlar.[/QUOTE]Akşam eve gidince bi denemek gerek ilk kurdugumda başlarda cubasede mixeri ne bileyim kanalları geçiyodu şimdi olmuyo nedense

“Midi Klavyeler” sayfasına dön