monkey banana ribbon 5 görüş ve tavsiyeleriniz neler dostlar?

onur35

Mesaj gönderen onur35 »

slm arkadaşlar, değerli yorumlarınızı bekliyorum...

tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Mesaj gönderen tezcankoray »

Merhaba,
Yapmak istediğiniz müzik tarzı, ekipmanlarınız ve bütçe ile ilgili bilgi verebilirseniz size daha iyi yardımcı olabiliriz diye düşünüyorum.
Saygılar,
Tezcan

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Bestematik »

Monkey banana lari geç hocam. Bizzat dinledim. Referans olmaktan uzak. Zaten ısmındede meymenet yok. Neden bir monitöre muz maymun falan derlerkı anlamam

Q10 cihazımdan gönderildi

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Mesaj gönderen ugur86 »

Sahibinden.com'a ilan olarak düşmüş yeni, sanırım arkadaşımız ondan dolayı kullanıcı yorumlarını merak ediyor. pek bilinen monitörler değil malesef, çok fazla kullanıcıya hitap etmeyen ürünleri almak çok riskli, upgrade düşünceniz olduğunda elde patlama ihtimali yüksek cihazlara temkinli yaklaşmakta yarar var...

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Mesaj gönderen tezcankoray »

Ben de aynı nedenlerden dolayı bütçe vs sormuştum. Biraz daha kestirmeden gittim sanırım :)

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
ermanturkoz
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen ermanturkoz »

Abartı bass karakterli Berk hocamında dediği gibi referans olmaktan çok uzak monitörler..

onur35

Mesaj gönderen onur35 »

Cihazları aldım Arkadaşlar, henüz kayıt alamadım, çünkü daha bilgisayarım yok :) :)

Şunu belirtmek isterim bu kendi düşüncem, fiyat ve performans açısından yamaha HS5 serisinden oldukça daha başarılı buldum.

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Öncelikle hayırlı olsun..
Yanlız merakımı mazur gör ama hangi düşünce ile bunları aldınız..Yani burada yardım istemişsiniz, fikir sormuşsunuz..4 kişiden 4 üde olumsuz fikir beyan etmiş..Buna rağmen almışsınız..Kendiniz kullanacaksınız elbette biz sadece fikrimizi söyleyebiliriz..Ama ben bu monitörleri bizzat dinledim ve sizinle aynı fikirde değilim..Yamaha hs serisi bunlardan 100 kat daha fazla referans..Bunlar hi-fi monitörler..Bir tek review yok hakkında koskoca internet aleminde..Sadece hi-fi sitelerinde birkaç review var..

Siz audiophile misiniz yoksa müzikmi üreteceksiniz..Ben bunu anlayamadım..Kırmızı olmasımı cezbetti acaba sizi..

Onun dışında bilgisayar olmadan, monitör almak neden ?..Bu araba almadan lastikleri almaya benziyor..

Benim şahsi düşüncem siz uygun bir monitör buldunuz..Rengi falanda böyle afilli olunca, alayım bir kenarda dursunmu dediniz..

Bu arada neye bağlayıp sound unu test ettiniz..Hi-fi bir sisteme sanırım..Eğer öyleyse Yamaha hs serisi ile hiç karşılaştırmayın zaten..
Elinizdeki referans monitör değil, hi-fi monitör bana göre..

Buradaki insanların fikirlerini ciddiye almanızı tavsiye ederdim size..Aldığınıza pişman olup satmak istediğinizde satamayacaksınız..Buna emin olun..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
onur35

Mesaj gönderen onur35 »

öncelikle şunu belirtmek isterim, buradaki insanların fikrini almak istemesem, buraya yazmazdım fakat dönüşler geç oldu, aceleci davranmış olabilirim orası başka..
hi-fi bir sistemde test ettiğim doğrudur.
Amacım kurduğum odada ilk olarak enstruman çalışmak (enstrümanım akustik değil), müzik dinlemek ve film izlemek..
teşekkürler...

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

[QUOTE=onur35;30304]öncelikle şunu belirtmek isterim, buradaki insanların fikrini almak istemesem, buraya yazmazdım fakat dönüşler geç oldu, aceleci davranmış olabilirim orası başka..
hi-fi bir sistemde test ettiğim doğrudur.
Amacım kurduğum odada ilk olarak enstruman çalışmak (enstrümanım akustik değil), müzik dinlemek ve film izlemek..
teşekkürler...[/QUOTE]

O zaman doğru bir öneri almak istiyorsanız, doğru şekilde sormanız lazım sorunuzu..Konu başlığına sorunuzu yazıp, içeriğe ne düşünüyorsunuz diye sorarsanız pek ciddiye alınmaz..Siz hi-fi sistemde film ve müzik dinlemek için monkey banana lar nasıl diye sormamışsınız..Monkey banana hakkındaki görüşleriniz nedir diye sormuşsunuz..E haliyle burası hi-fi ile ilgili bir forum olmaması nedeniylede size tavsiyeler referans monitör olarak verildi..

Neyse sonuç olarak almışsınız, tekrardan hayırlı olsun..İyi günlerde kullanın..

ermanturkoz
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen ermanturkoz »

Anlaşıldı siz daha baslar gümbür gümbür gelsin duyumum flat olmasın sadece film izlerken keyif alayım keyifli müzik dinleyeyim şeklinde düşünerek bu hoparlörü tercih ettiniz..Ama keşke buraya ilk başta o şekilde yazsaydınız o zaman size o fiyat aralığında çok daha iyi hi fi hoparlör önerisinde bulunabilirdik..Tannoy v.s..Neyse almışsınız artık..Size keyifli dinlemeler...

“Referans Monitörleri” sayfasına dön