Raven MTI 27

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Raven MTI 27

Mesaj gönderen Bestematik »

Evet arkadaşlar geçenlerde bir video da Steven Slate in kullandığı bir ekran vardı..O ekranı tesadüfen buldum..Çok ilginç bir cihaz..Video yu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ederim..Bana çok etkileyici geldi..

[video=youtube;bnKvECPKprU]https://www.youtube.com/watch?v=bnKvECPKprU[/video]

Buda satış linki..Thomann

Slate Media Technology Raven MTi - Thomann UK

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Raven MTI 27

Aslında 27 inc dokunmatik bir ekran ile çalışmak muazzam keyifli olabilir...Gerçi biraz pahalıca ama oldukça kullanışlı bir olay..Mix yapmak baya bir haz verir bu ekranla..Onun dışında hemen herşeyi dokunmatik olarak hallediyorsun..Ya insanın herşeyi alası geliyor arkadaş..Devamlı yeni birşeyler çıkarıyorlar..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
MoNoTeist
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Raven MTI 27

Mesaj gönderen MoNoTeist »

Aynen Berk Hocam. Insanin istahi kabariyor ama bir de su durum var.

Kendi acimdan degerlendiriyorum. Cihazin Studio One destegi yok. Hadi Logic'e gecelim desek once bir Mac almak gerekecek. Mac'i aldin, bir de Logic almak sart. 2000 Euro'luk cihazin bedeli bunlarla beraber 4000 Euro'ya kadar cikiyor :)

Yine de Studio One destegi de eklenebilirse onceligim bu olabilirdi.. Sahane bir cihaz. Simdiden beni motive etti ve mix yapma duygularimi kabartti.. :)

[align=center]İnsan hergün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo seyretmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir.

Johann Wolfgang von Goethe[/align]

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Raven MTI 27

[QUOTE=MoNoTeist;29821]Aynen Berk Hocam. Insanin istahi kabariyor ama bir de su durum var.

Kendi acimdan degerlendiriyorum. Cihazin Studio One destegi yok. Hadi Logic'e gecelim desek once bir Mac almak gerekecek. Mac'i aldin, bir de Logic almak sart. 2000 Euro'luk cihazin bedeli bunlarla beraber 4000 Euro'ya kadar cikiyor :)

Yine de Studio One destegi de eklenebilirse onceligim bu olabilirdi.. Sahane bir cihaz. Simdiden beni motive etti ve mix yapma duygularimi kabartti.. :)[/QUOTE]

Hocam sıtesınde tüm daw lar ile uyumlu diyor

Q10 cihazımdan gönderildi

MoNoTeist
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Raven MTI 27

Mesaj gönderen MoNoTeist »

[QUOTE=Xtansion;29824]Hocam sıtesınde tüm daw lar ile uyumlu diyor [/QUOTE]

Simdi tekrar baktim. Daw olarak sadece PT ve LPx ile tam uyumlu hocam. Ama diger bilindik dawlar ile sadece faderlari falan kontrol edebiliyoruz sanirim. Tam bir uyumluluk yok.

Zaten suan sadece MAC ile calisiyormus. PC uyumu yakin bir gelecekte diyor.

Bir hayal daha suya dustu iyi mi :)

[align=center]İnsan hergün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo seyretmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir.

Johann Wolfgang von Goethe[/align]

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Raven MTI 27

[QUOTE=eser karaca;29841]busistemi almışsam; ki sadece touch panel değil sadece , rakamsal olarak controller ve tüm ünitelerle 8-9 bin dolar vb bu rakamı ana ihtiyaçlara ayırmadan, gidip bu ürüne vermişsem, tüm üniteleriyle birlikte (zaten bu ürün dışında ihtiyaçlarımı gidermişim demektir) böyle bir rakamı ayırmayı seçmişsem, bu durumda (2 adet wide screed 34 inc UHD 4k ekrandan vazgeçmişim demektir) ki (dual 4k keyfini terk etmek anlamına da gelir, üzerinde tez yazılır bu keyfin :) ama yine de herşey bu ürün için olacaksa, zaten mac pro m da almışımdır, logic de + protools da almışımdır sistem kurulumu öncesi. hatta ne gerekiyorsa alırım da, niyetliyim madem (diye)

sonuçta ters bir durum yok, talep edildiğinde yapılabilecek şeyler, tüm bunları yapanlar var ve LPX ve PT ile oldukça keyifliler.[/QUOTE]

Eser hocam 2 adet 34 inc UHD 4K ekranı ne yapacağını sorabilirmiyim :)..Yani işimiz müzik..Ömrümüz daw ın başında geçiyor..Daw ile çalışırken UHD 4K olsa ne olur Ips olsa ne olur..Yani hani fanatiklik derecesinde film hastası olursun anlarımda, müzik yaparken neden UHD 4K kullanalım ki..Hemde 2 tane :)..
Yani 27 ınc bir ips ekran bence oldukça yeterli..Hadi 2 adet 27 Inc ips olsun..Ama 4k falan işine girmeyelim hocam..Bizi masrafa sokma şimdi..Zaten habire birşeyler alıp duruyorum..Kendimi birden UHD 4K ları araştırırken buldum..Sonra hanımın arkadan kafama attığı tokatla kendime geldim :)..Şimdide sinemayamı merak saldın diyor :)

“Diğer Ekipmanlar” sayfasına dön