Yayınlanacak temel muzik bilgisi hakkında videoda öğrenmek istedikleriniz

Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 8 time
Been thanked: 19 time

Mesaj gönderen Tanerongunyzb »

Arkadaşlar, bu sitede üye olup müzik hakkında bilgilerini geliştirmek isteyen tüm arkadaşlar bilmek istediklerini buradan paylaşsınlar. Benim kafamdaki konular, ses nedir, ses dalga boyu ve frekansları, nota nedir, ölçü, ritm, nota değerleri, major ve minor gamlar, akorlar ve en önemli konu melodisi olan bir parçanın akorlarının tespiti. Öncelikle bu konular hakkında olabildiğince basit ve temel şeyleri paylaşacağım. Eğer beğenilir ve talep gelirse sizin isteklerinize göre yeni videolar çekebilirim. Bu arada Tezcana göndereceğim videoyuda çekeceğim, kusura bakma Tezcan hem video hemde benim şarkıyı daha sana gönderemedim, çalışan herkese iyi tatiller.

EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Cubase Elements 9
Has thanked: 14 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

[QUOTE=Tanerongunyzb;45938]Arkadaşlar, bu sitede üye olup müzik hakkında bilgilerini geliştirmek isteyen tüm arkadaşlar bilmek istediklerini buradan paylaşsınlar. Benim kafamdaki konular, ses nedir, ses dalga boyu ve frekansları, nota nedir, ölçü, ritm, nota değerleri, major ve minor gamlar, akorlar ve en önemli konu melodisi olan bir parçanın akorlarının tespiti. Öncelikle bu konular hakkında olabildiğince basit ve temel şeyleri paylaşacağım. Eğer beğenilir ve talep gelirse sizin isteklerinize göre yeni videolar çekebilirim. Bu arada Tezcana göndereceğim videoyuda çekeceğim, kusura bakma Tezcan hem video hemde benim şarkıyı daha sana gönderemedim, çalışan herkese iyi tatiller.[/QUOTE]Abi zaten temelden başlarken benim gibi bilgi yoksunu nun ihtiyaç duyacağı bilgileri sıralamışsınız. Dört gözle bekliyorum.

Valla zaten bıkmışım okumak istediğim eserin karar notası nedir?, Ritim ölçüsü nedir?, Akorları nasıl kotarılır? Diye sorup sorup dilenmekten :(
Şimdiden nekadar teşekkür etsem/etsek azdır.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

En son EsbaB tarafından 12 Şub 2018, 00:07 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
...----Herşeyin bir Sebebi Var----...
Tayfun Kara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Tayfun Kara »

[QUOTE=Tanerongunyzb;45938]Arkadaşlar, bu sitede üye olup müzik hakkında bilgilerini geliştirmek isteyen tüm arkadaşlar bilmek istediklerini buradan paylaşsınlar. Benim kafamdaki konular, ses nedir, ses dalga boyu ve frekansları, nota nedir, ölçü, ritm, nota değerleri, major ve minor gamlar, akorlar ve en önemli konu melodisi olan bir parçanın akorlarının tespiti. Öncelikle bu konular hakkında olabildiğince basit ve temel şeyleri paylaşacağım. Eğer beğenilir ve talep gelirse sizin isteklerinize göre yeni videolar çekebilirim. Bu arada Tezcana göndereceğim videoyuda çekeceğim, kusura bakma Tezcan hem video hemde benim şarkıyı daha sana gönderemedim, çalışan herkese iyi tatiller.[/QUOTE]Taner hocam merhabalar çok isabetli bir karar vermişsiniz çok merak ediyorum şöyle sıfırdan benim gibi başlayanlara çok destek olacağınızı ümit ediyorum şimdiden teşekkür ederim ...

SM-J200H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
Sativus
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
DAW: FL Studio
Has thanked: 52 time
Been thanked: 23 time

Mesaj gönderen Sativus »

Fikriniz için çok teşekkürler hocam. Ben de merakla bekliyor olacağım.

Akai Mpk Mini 2, Nektar Impact GX49, Yamaha MT5, AMD Ryzen 3 1200 8GB PC

“Müzik Hakkında Genel” sayfasına dön