Armoni ve seviye

blitzx

Armoni ve seviye

Mesaj gönderen blitzx »

Abiler selamlar

Konuya nasıl ve nerden girilir inanın bilmiyorum.Derdim ''kaliteli ve bilinçli müzik''desem daha mantıklı olur.Benim ne bir okul geçmişim ne de herhangi bir eğitim geçmişim var.(aldım fakat işimi görmedi)

Bu arada gitar çalıyorum 2 seneye yaklaştı.Nota okumam var şükürler olsun fakat eğitim alan birisi gibi asla okuyamam.Herşeyi evden öğrendim diyebilirim.(Eğitim geçmişim 3 tane hoca ve belediye konservatuarı var.Boşuna zaman kaybı olduğu için yazmadım)
Nurhan Cangal'ın kitabı ve Müzik Teorisi 101 adlı kitaptan armoni öğrenmeye çalışıyorum.Bunların hepsini birer aşama olduğunu bilseydim daha öncelerden çalışmaya başlardım.

Şimdi asıl meselem bir şarkının armonisel bakımdan masa yatırılması.Öncelikle bir şarkının notasına ulaşmak nasıl olabilir?Yani nerden ve nasıl temin edebilirim?Hadi buldum sizce armoninin ve müziğin gelişmesi için üstünden nasıl bir yol izlenmeli?

Valla abiler kusura kalmayın cümleleri özene özene yazdım yazım yanlışım ve anlatım yanlışım olabilir şimdiden kusura kalmayın teşekkürler :)

Abdullahkeles

Re: Armoni ve seviye

Mesaj gönderen Abdullahkeles »

Merhaba size ayrıntılı bir şekilde yardımcı olabilirim instagram varsa ordan ulaşabilir misiniz?
@abdullahkeles35
Yoksa Facebooktan Musab Abdullah Keleş yazıp ordanda mesaj atabilirsiniz

“Müzik Formları,Armoni ve Orkestrasyon Teknikleri” sayfasına dön