Sahibinden.com Fırsat İlanları

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Bestematik »

Arkadaşlar bir ilan gördüm..AUdio Technica ATH-M50..Renkte bana göre oldukça kibar..Fiyatıda bence çok çok uygun birde yanında amfi veriyor vatandaş..Get açmış..İhtiyacı olan bir baksın bence..

Audio technica ath-m50 + FİİO e6 Anfi hediye - Audio Technica ikinci el Kulaklık Fiyatları sahibinden.com'da - 174110102

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Stüdyo Masası - Mixer - Mobilya - Rack Ekipman Omnirax Raxxess - Diğer Ürünler sahibinden.com'da - 181867388

Değişik bir ilan, ilgi çekici..Masa yaptırmayı düşünenler incelesin derim..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

[QUOTE=Xtansion;16660]Stüdyo Masası - Mixer - Mobilya - Rack Ekipman Omnirax Raxxess - Diğer Ürünler sahibinden.com'da - 181867388

Değişik bir ilan, ilgi çekici..Masa yaptırmayı düşünenler incelesin derim..[/QUOTE]

Çok para istemiş...
Bende MDF den marangoza yaptırdım 200TL verdim...
1600TL, insaf yahu...!

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

[QUOTE=ChordSolo;16661]Çok para istemiş...
1600TL, insaf yahu...![/QUOTE]

1600 TL çok ama sende 200 TL ye baya uygun yaptırmışsın Bahadır hocam..Valla ben 150 TL ye ufacık bir pc masası yaptırdım benim kıza..Bu masayı yaptırayım desen en az 600 TL isterler..Adam sanırım çizim hakkınıda koymuş üstüne :)..

tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Mesaj gönderen tezcankoray »

[QUOTE=ChordSolo;16661]Çok para istemiş...
1600TL, insaf yahu...![/QUOTE]

Hocam, 200 TL'te hakikaten çok uygun yaptırmışsın. Kime yaptırdın? Biz de yaptıralım bu fiyata yaparsa :)
Ufak bi şifonyeri ben de 150 TL'ye yaptırmıştım geçen sene.

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

Hocam vallahi benim masa bu;

Resim

Mdf den yerel bir marangoz...
Bir tabaka MDF ye bakıyor...:)

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Mesaj gönderen ugur86 »

1600 tl'lik masaya baktım da işin ilginci yine sağdaki rack'te art pro mpa var :-) acaba özellikle mi dikkat ediyorum hep güzel set up'larda mutlaka Art bir rafı dolduruyor,gercekten şahane cihazlar...

En son ugur86 tarafından 04 Eki 2014, 17:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Art sana teşekkür edip bir cihaz hediye etmeli Uğur hocam..Sayende baya bir Pro MPA sattılar :)...Cihaz fiyatına göre oldukça iyi olmasından kaynaklanıyor sanırım bir çok yerde görünmesi..

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ugur86 »

yani hocam SAE'de bir eğitmenin rack'inde görmüştüm, Bora Uslusoy'da da tek kanallısı var, tavsiye olarak verip de utandırmayacak bir preamp..

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ugur86 »

Bütçem olsa şu an kaçırmazdım:
Avalon Vt737 - Avalon Ses Kontrol & İşleme sahibinden.com'da - 183435480
Bu arkadaşın listesinde çok iyi ürünler var, incelenebilir:
İstanbul SES TASARIM Alışveriş ilanları sahibinden.com’da!
Berk hocam kaçırma bu avalon'u :)

En son ugur86 tarafından 17 Eki 2014, 10:21 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

[QUOTE=ugur86;17161]Bütçem olsa şu an kaçırmazdım:
Avalon Vt737 - Avalon Ses Kontrol & İşleme sahibinden.com'da - 183435480
Bu arkadaşın listesinde çok iyi ürünler var, incelenebilir:
İstanbul SES TASARIM Alışveriş ilanları sahibinden.com’da!
Berk hocam kaçırma bu avalon'u :)[/QUOTE]

Uğur hocam bir yandan ses kartı referans monitör ikilisine yatırım yap diyorsun, diğer yandan aklımı çeliyorsun :)...Bu cihaz için compel le pazarlık yaptım..En son 7600 TL fiyat verdi..Bu arkadaşın verdiği fiyat muazzam..

Ancak şöyle bir durum var..Sadece preamp katını kullanacaksak iyide, compressor ve eq sunuda kullanacaksak mix için dönüştürücüde almak lazım..Hal böyle olunca bütün yaptığım planlar alt üst oluyor..İyi bir dac olmadan bu aleti verimli olarak sadece preamp ını kullanabiliriz..Birde bildiğim kadarı ile tek kanal bu..Mono kanallara müdahale edebiliyoruz..Yani stereo buss kanallara müdahale edebilmek için 2 adet almak gerekiyor ( Yanlış mı biliyorum acaba )

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=Xtansion;17162]Uğur hocam bir yandan ses kartı referans monitör ikilisine yatırım yap diyorsun, diğer yandan aklımı çeliyorsun :)...Bu cihaz için compel le pazarlık yaptım..En son 7600 TL fiyat verdi..Bu arkadaşın verdiği fiyat muazzam..

Ancak şöyle bir durum var..Sadece preamp katını kullanacaksak iyide, compressor ve eq sunuda kullanacaksak mix için dönüştürücüde almak lazım..Hal böyle olunca bütün yaptığım planlar alt üst oluyor..İyi bir dac olmadan bu aleti verimli olarak sadece preamp ını kullanabiliriz..Birde bildiğim kadarı ile tek kanal bu..Mono kanallara müdahale edebiliyoruz..Yani stereo buss kanallara müdahale edebilmek için 2 adet almak gerekiyor ( Yanlış mı biliyorum acaba )[/QUOTE]

Hocam sabah sabah nerden gördüm bu ilanı ya içim gitti, arkadaş yurt dışındaki ikinci el fiyatına veriyor bir de, bu dünyadaki preamp-eq-compressor muhabbetini uzun bi süre kapatmamızı sağlayabilirdi :) Hocam link bağlantısı var, bu şekilde mono kanalları eq ve kompressörden geçirebilir yeniden kanalına atabilirsin ama stereo kanallarda durum nedir bilemiycem hakikaten güzel soru :) Ben mixde vst'ler haricinde hiç stereo kanal kullanmıyorum, pan'ına kendim müdahale edemedğim zaman rahatsız oluyorum, mesela her stereo kanal aynı genişlikte gelmiyor sebebi mikrofonlanırken yapılan açısal konumlandırma.

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Bu alet bu fiyata orada fazla kalmaz..Bugün yarın satılır..Ben bu aleti ses kartı+referans monitör+preamp olayı mı, yoksa analog mixing için dac+adc+hardware ekipman olayınımı tercih etmeliyim sorusunun cevabını araştırırken keşfettim..Bir çok pro kullanıcının setup ında bu cihaz mevcut..Ancak gerek bu kişilerin setup resimleri, gerekse kullandıkları ifadelerde hep extra bir dac kullandıklarını gördüm..Yani sadece preamp için düşünüyorsak aynı fiyata V5 gibi bir cihaz alabiliriz..Ama mix esnasında kanal şeridi olarak kullanacaksak iyi bir dac olmadan verim alamayacağımız görüşündeyim..Ben in-out test videolarını izlerken, adam bunu mastering yaparken kullanıyordu ama iki tane üst üste vardı adamın setup ında..Fiyat insanı hemen cezbediyor ama bu ayrıntıyıda unutmamak lazım..

gitarist1975
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen gitarist1975 »

süper bir fırsat yaa uğur aklımı aldın sabah sabah

Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
Desktop i7 2600k-32gb ram
G3production
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen G3production »

Stereo kanallar için compressor'ler stereo linkli olmalıdır. Yani iki tane mono kompressör'ü ( aynı firmanın aynı ürünü bile olsa) kullanılmaz. Nedeni ;

1) Stereo image'i öldürürsünüz. ( isterseniz nedenini açıklarım)
2) Aynı ürün olsa bile farklı zamanlarda yapıldıysalar karekterleri farklı olacağından sağ ile sol kanal'dan çıkan sesin rengi farklı olur.

Channelstriplerde ise kayıt esnasında emin olduğunuz hamleleri gerçekleştirebilirsiniz. Yani mesela bas gitar'dan mix de beklediğiniz bir sound var ise ve yaptığınız hamleden eminseniz channelstripdeki comp ve eq lar size fayda sağlar.

“Sıcak Fırsatlar” sayfasına dön