Bas Gitar ve Bas Amfi Tavsiyesi

Foxybull
DAW: Cubase Pro 10.5
Studio One 4.6

Mesaj gönderen Foxybull »

Arkadaslar,

Bir bas gitar ve bas amfisi almaya karar verdim. İkisi icin toplam en fazla 1500 TL'ye kadar çıkabilirim. Aşağıdaki iki urun icin cok olumlu yorumlar okudum. Siz ne dersiniz? Blues ve caz icin alacağım. Başka tavsiyelere de açığım.

Şimdiden teşekkürler.

mydukkan.com :: Squier Classic Vibe Jazz Bass 60s :: Bas Gitar

mydukkan.com :: Laney RB-2 :: Bas Gitar Amfisi

handikap
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen handikap »

bas amfiyi ev için alacaksan gereksiz diye düşünüyorum zira evde çalıp denediğim için belli volumün üstü halk konserine dönüyor. düşük watt lı bir şeyler daha iyi olur. el yapımı bas gitar araştırması yaptın mı bilmiyorum onlara da bir bak derim, squer i önermem ve ayrıca fiyatı da çok faiş TABİİ BENCE.

al2
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen al2 »

Blues ve jazz için diyosunuz adı üstünde dostum 'Fender Jazz Bass' :)

mydukkan.com :: Fender Modern Player Jazz Bass :: Bas Gitar

O tonların en iyisini jazz bass ile alırsın bana kalırsa çalarken ***if duyarsın. Kaliteside cabası.. Amfi içinse birşey diyemem tercih meselesi benim bass gitarım akustik ancak genede amfi yerine bilgisayara giriş yapıyorum ses kartı üzerinden. Bunuda gözden geçirmeni tavsiye ederim..
Ha unutmadan neden bu fiyatlara kadar çıkıp hala 4 tel bakıyorsunuz , bence 5 tellilerede bakmanızda fayda var yanınıza 7telli bi ibanez elektrocu gelirse sorun olabilir :)

http://soundcloud.com/al2yxl
Kara Deryalarda Bir Fenersin

Foxybull
DAW: Cubase Pro 10.5
Studio One 4.6

Mesaj gönderen Foxybull »

al2, ciddi ciddi Fender hosuma gitti. Aradaki fiyat farkina deger gibi. Ancak asagidaki videoyu izlemeni tavsiye ederim. Almayi dusundugum Squier ile Fender'i karsilastirmis adam.

Squier Classic Vibe Basses - YouTube

tunch
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen tunch »

Cort a4 a5 a6 serilerinden biri olabilir.

amfi için kustom diye bir marka var mutlaka bak.

al2
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen al2 »

Fender , jazz bass konusunda tartışılabilicek bir gitar değil ancak diğer firmalar ürettklerini fender jazz baslar ile kıyaslar :)

http://soundcloud.com/al2yxl
Kara Deryalarda Bir Fenersin

okidoz
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 6 time
Been thanked: 7 time
İletişim:

Mesaj gönderen okidoz »

Hayırlı olsun umarım güzel bir sete kavuşursun; Önce gitardan başlayalım, Fender gibi zavallı- acınası bir markayı tavsiye etmem, heleki Squier 'ı aman diyorum.Eğer 2500$ verip marcus miller jazz bass almayacaksan.Fender özellikle son 15 senedir sandece "İSİMDEN" ibaret bir markadır.Aslında son 15 senedir üretilen bütün markalar git gide hep daha kötüyü ve daha kalitesizi ürettiler kar marjlarını yükseltmek için.Ters orantılı olarak en iyi markalar daha kötüye daha önde götürdüler, daha az iyi ve orta seviye markalar bir nebze kalitelerini muhafaza ettiler.Bunun arkasında dünya ekonomisinin değişmesi ve çok değerli hammaddelerin ( ağaçların) azalması ( buna bağlı pahalanması), her durumda gitar ve tirevlerin dünyada en fazla satılan enstruman olması, işçilik masrafını dşürme sebepli uzak doğuya daha da kayma ve bu yüzden kalitenin düşmesi vs vs.Gidişat böyle olunca bu açıktan yararlanmak isteyen ve rekabet ortamı yaratmaya çalışanlarda çoğaldı tabi (*).Fenderi bu denli kötülememe bir çoğunuzun şaşırdığına emin olduğumdan bunları söyledim.Bunları hem gitar (bass- akustik-klasik vs vs enstruman) tutkunu olup tüm bileşenlerini & materyallerini üretimini & üretim tekniğini araştırma tutkusundan, hemde 5 sene kadar bu alanda önemli mağazalarda çalışmış, 6½ sene kadar da bu işi kendi mağamda yapmış ve deneyimlemiş olduğumdan söylüyorum.
Formül gayet açık = BUGATTİ' nin oyuncağını alacağına, Fiat ın palio'sunu al. (arabadan anlamam hazetmem gelişi güzel örnek verdim:))
= İyi markanın düşük modelini alacağına, ortalama markanın ortalama modelini al.

Bass anfisi konusunda arkadaşlara katılıyorum, laney fena bir seçim değil gibi ama 30 watlık ucuz sayılabilecek bir anfinin tonu inan tatminkar olmayacaktır, eğer zaten evde çalıcaksan ( ki 30 watla konser verilmez) o anfi sadece basın sesini duymana yarayacaktır, al2'nun dediği gibi ses kartından çok daha güzel ton alırsın, inan M-Audio BX5A D2 lerin laneyden daha iyi ses vericektir, almasına gene al isterim ama bütçenin 3 te biri anfiye gidicek, siahın gştar olduğundan onun daha iyi olması gerekir. Bu yüzden bütçeni Bass gitara ver derim.

Yukarıda anlattıklarım sebebiyle sevgili "tunch" un önerisine yürekten katılıyorum*, a5 çok güzel bir seçim olur hem aktif manyetik hem yekpare "5 ağaçlı" genel ağaçları çok kaliteli metal aksam orta seviye.Biraz daha yükseltebilseydin bütçeni ibanez de olabilirdi.Jazz bass kaba ve büyük bir gitardır, ve bazı yönlerden kısıtlıdır, pasif olması bu devirde bir engel.Cort a5 Warwick ve İbanezin bazı modellerinden esinlenerek üretilmiş, modern baslardan diyebiliriz.Ton yelpazesi geniş sapı rahat ama çokta ince değil yani biraz etli denebilir.Ben zamanında çok sattım bu bastan, konservatuarlı ve piyasada çalan profesyonel kişilere.

*Cort aslında devasa bir fabrika, uzak doğuda bunun gibi bir kaç dev kuruluş var, herkes zannediyorki MADE iN JAPON yazan FENDER vs markaların japonyada kendi fabrikasında üretiliyor.Aslında öyle değil devasa fabrikalar kurumlar var Anlaşma yaptıkları markaların üsünlerini üretiyorlar, yani örnek veriyorum fender jackson ibanez washburn vs. hep aynı fabrikadan çıkıyor.Cortta böyle bir firmaydı, yukarıda bahsettiğim kalite-fiyat düşüşünden yararlanıp, ucuz ama kaliteli bir marka olarak çıktı piyasaya, özellikle 2000 den sonra.Cort isminden fiyatından bolluğundan dolayı küçümsendi ama her zaman iyi markaların düşük modellerinden daha ucuza daha kalitelisini üretti, rekabet ve isim için.

[align=center]Müzik[/align]

handikap
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen handikap »

Sanırım pek dikkate almadın beni ; ama ben bas gitarları özellikle sahnede yoğun çalan kimselerin gitarlarının custom olduğunu gördüm ve doğru karar verdiklerine de inanıyorum. internette pek çok el yapımı gitar yapan site var ama altta vereceğim siteyi de kontrol et derim zira Asım Can Gündüz'ün sitesidir ve ucuza çok iyi soundlar elde edilebileceğinin iddasında bulunmakta ; site ingilizce ama merak etme Türkiye kaynaklı iletişime geç derim en azından fiyatları öğren.

Welcome to Grandmaster Guitars! >> Bass Gallery

Yms
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Yms »

ben çin malı mevzusuna kesinlikle katılan bir insanım amfi olunca konu. laney tavsiye etmiyorum kesinlikle imkanınız varsa roland,markbass almaya çalışın stereo output olmasın phone olsun çalışma amfisi olsun kayıtlarda tonumu amfiden almayım istiyorsanız eğer boston marka amfilerde gayet hesaplı ve ideal bana göre . basgitarda cort a5'i ben çok sevmiştim çift soapbar manyetik gayet güzel tonu var gitarın. kolay gelsin .

[align=center]Resim
Hayatın Anlamı Galatasaray ![/align]

“Gitar, Bas ve Telli Enstrumanlar Forumu” sayfasına dön