Kontakt - Mac

Herkese bir merhaba deyin...

canoo

Kontakt - Mac

Mesaj gönderen canoo »

Selamlar. Ben uzun zaman Windows kullandım ve kullandığım seslerden çok memnundum. Şimdi mac kullanmaya başladım ve Logic'ten de çok memnun kaldım ama kullandığım bir çok VST Mac için yapılmamış ya da eski olduğu için programı kuramıyorum. Ben de araştırdım ve mac'de windows programlarını çalıştırmanın yolunu buldum ancak Kontakt'ta programı çalıştırsam da kapatıp açtıktan sonra library kısmından siliniyor ve her seferinde tekrar tanıtmak zorunda kalıyorum . Çözümü bilen var mı?

loopmatik

Kontakt - Mac

Mesaj gönderen loopmatik »

selam,kontakt ta çalıştırdığın vst lerin library kısmında çalışanlar harici diskte mi? ben mac te sadece nexus 2 yi kullanamıyorum onunda mac versiyonu yok sanırım.birde kontakt versiyonunu kontrol etmeni tavsiye ederim

canoo

Kontakt - Mac

Mesaj gönderen canoo »

Kontakt 5.5.2 bulabildiğim en güncel versiyon. Harici diskte değiller ama 2 tanesi windows kurulumu. Programlar düzgün çalışıyor ama her seferinde tanıtarak açmak zorunda kalıyorum. Sistem dosyalarından kopyalamam gereken şeyler var diye düşünüyorum ama hangileri olduğunu bulamadım.

loopmatik

Kontakt - Mac

selam o zaman şunu kontrol edermisin
machintosh hd/library/audio/plug-ins/components klasörünün içinde kontakt comp. varmı
aynı şeyi vst klasörünün içinede bak

canoo

Kontakt - Mac

Mesaj gönderen canoo »

yardım etmeye çalışanlara teşekkür ederim ben vazgeçtim çözüm aramaktan :) her seferinde add library deyip geçiyorum

loopmatik

Kontakt - Mac

hocam merhaba .vazgeçmek yok :) benimde kafama takıldı.son bir şeye daha bak .
machintosh hd/users/shared/NI resources/image/
burda her seferinde tekrar açmak zorunda olduğun vst ler yer alıyormu bi kontrol et belki sorun burdadır.

Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 8 time
Been thanked: 19 time

Kontakt - Mac

Mesaj gönderen Tanerongunyzb »

Dostum mac içinde windows çalıştırmanı tam anlamadım açıkçası. Ben mac kullanıyorum ve uzun süre logic kullandım, hiç problem yaşamadım. Yanlız bir plugin kurarken sorar hangi çeşitlerini diye. Logic olduğu için mutlaka AU (Audio Unit) uzantılı dosyalarıda kurman gerekir.

“Tanışma ve Kaynaşma” sayfasına dön