Forumda Soru Sormadan Önce Lütfen Okuyunuz...

Forumdaki gelişmeler, site duyuruları ve sizin teklifleriniz bu bölümde...

Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

Değerli arkadaşlar forumumuzda zaman zaman soru sorarken yapmanızı istediğimiz çok basit şeyler var.Eğer bunları yaparsanız hem sorunuza doğru cevabı alırsınız, hem bizler hemde başkaları bu cevaplardan istifade ederler...

1.En sık karşılaştığımız sorun; sorunun doğru düzgün izah edilememesidir.Lütfen probleminizi düzgün tarif edin.Bazı mesajları anlamakta çok güçlük çekiyoruz ki bunun temel nedeni sorunun izah edilememesinden kaynaklanıyor.Düzgün bir Türkçe ile yaşadığınız sorunu yalın şekilde izah ediniz...

2.Sorunu dile getirirken hali hazırda kullandığınız donanımı, Cubase yada kullandığınız DAW versiyonunu, ses kartı özellikleri ve markası gibi detayları basitçe yazın.Bizler kahin değiliz, sizin ne donanım kullandığınızı bilemeyiz....:)

3.Konu başlığınızı özenle seçin, "acil yardım,amanın öldüm,yandım" gibi panik halinde konular açmayın...

4.Her sorununuzu ifade edecek tek bir konu başlığı açınız...

5.Elimizden geldiği kadar çabuk, eğer sorunuzun cevabını biliyorsak yardımcı olmaya çalışıyoruz.Ancak takdir edersiniz ki 24 saat bilgisayar başında değiliz. Ve daha da önemli olan bir konu "herşeyi bilmek zorunda da değiliz"
Pekçok şeyi bizler de sizler gibi öğrendik, halen de öğrenmeye devam ediyoruz.Sorununuz görüldüğünde cevap biliniyorsa mutlaka cevap veririz, yada fikir yürütmeye çalışırız, panik yapmayın, boş yere flood yapmayın...

6.Benzer sorunlar yaşayan arkadaşlarımızın çözülmüş sorunlarına öncelikle göz atınız. Sorunuzun cevabı daha evvel benzer bir sorun yaşayan arkadaşımıza verilen cevaplarda olabilir. Bu nedenle öncelikle konu başlıklarına göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

7.Yaşadığınız her küçük sorunda "amanın" deyip klavyeye sarılmak yerine, öncelikle bildiğiniz şeyleri tatbik edin.Bazen çok küçük sorunların cevapları gözümüzün önünde duruyor ama nedense görmek istemiyoruz...:)

8.Ve son olarak lütfen bize "Steinberg Müşteri Hizmetleri" muamelesi yapmayınız. Biz size bir ürün satmıyoruz ki birileri bizden sattığımız ürünün hesabını sorsun...
:)Bu forumun Steinberg ürünlerinin satışı, teknik servisi yada müşteri temsilciliği ile hiçbir alakası yoktur.Amacımız sadece bildiklerimizi ve bildiklerinizi paylaşmaktır.Asıl amacımız müzik kayıt teknolojileri üzerine kafa yormaktır...

9.Sorunuzu dile getirirken lütfen konu ikonlarından
Resim kullanın.Sorununuz çözüldü ise ikonunu ilk mesajınızı editleyerek kullanınız.Bunu yapamıyorsanız bunun yapılmasını bir moderatörden talep edin, yada konuda belirtin. Sorunuzu kendiniz bir şekilde çözmüş iseniz lütfen çözüm yolunuzu bizlere de anlatmayı ihmal etmeyiniz. Sorunu ifade edip ortadan kaybolmayınız...

10.İşte size örnek bir soru sorma metodu ve cevaplanış şekli, lütfen inceleyiniz;
http://www.cubasetr.net/donanim-sorunla ... orunu.html

Ch.
Saygılarımızla...
CUBASETR YÖNETİM

En son Cho®dSolo tarafından 28 May 2012, 12:46 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
okidoz
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 6 time
Been thanked: 7 time
İletişim:

Mesaj gönderen okidoz »

Eline sağlık adminim, aynı uyarıları konu içlerinde ö.mesajlarda defalarca yazmaktan helak olduk cümleten, umarım duyarlı olup üyeler dikkate alabilirler.Ek olarak "belirtilmiş bu 10 maddeyi uygulamadan hemen yönetime özel mesaja başvurulmaması " diyebilirim.Kimseyi kırmak istemediğimizden her defasında " forumu araştırdınız mı?Sorununuzla ilgili bir konu açtınız mı? " diye sormak zorunda ve akabinde gelen "neden niye?" cevaplarına yetişmek zorunda kalıyoruz bizimkide can.Her şeyden önce sabırlı olmak ve bencil olmamak lazım, adminimin belirttiği gibi kadir olmadığımız bir husus olsa bile mutlaka ilgilenilecektir.Buradan Ersin beye sergilediği tutum ve örnek üyeliğine teşekkür ediyorum...

[align=center]Müzik[/align]

“Duyurular, Site İçi İletişim ve Sizin Teklifleriniz” sayfasına dön