Başlangıç Seviye Kulaklık

denizbb

Mesaj gönderen denizbb »

Presonus HD7 nasıl bir kulaklık bilgisi olan var mı başlangıç için idare eder mi? Araştırdım fiyat olarak en performanslı olanlardan biriymiş. Cevaplarsanız sevinirim.

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Mesaj gönderen ugur86 »

Kullanım amacı nedir, kayıt mı , müzik dinleme mi, mix kontrol mü, nedir?

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

denizbb

Mesaj gönderen denizbb »

Hem mix hem dinleme

al2
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen al2 »

[QUOTE=denizbb;44176]Hem mix hem dinleme[/QUOTE]

Dostum o tam olarak mümkün değil , bence. Müzik dinleme işi zevk işidir. Kimisi dinlerken akıp giden tınıları duymak isterken kimi daha agresif mid basları ön planda tutmak ister. Gelelim soruna , sen dinlemek istediğin gibi mi mix yapmak istiyorsun? Yoksa gerçek duyum ile mix yapıp bunu duymak mı istiyorsun.
Yani sorun şu ki müzik dinlediğin kulaklık ile sağlıklı ve doğru bir biçimde mix yapabilmen nasıl mümkün olsun?
Şahsen ben Sennheiser HD280 Pro kullanıyorum ancak müzik dinlerken Beats kulaklıklarımdan aldığım zevkin %10 unu alamıyorum onunla. Sadece izolasyonu çok daha iyi. Zaten referans kulaklıkla 2 saat müzik dinle hem kulağın hem beynin deyim yerindeyse ambele olur.
İlk mesajındaki soruna gelirsek de düşündüğün ürün hakkında herhangi bir fikrim yok. Kolay gelsin.

http://soundcloud.com/al2yxl
Kara Deryalarda Bir Fenersin

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

[QUOTE=denizbb;44176]Hem mix hem dinleme[/QUOTE]

Başlangıç seviyesi için yarı açık bir kulaklık olarak belki iş görebilir. Çünkü hiç dinlemedim. Ancak daha nokta atışı bir tercih istiyorsanız ;

1- ) Yarı açık kulaklık için : Beyer Dynamic DT-880 Pro
2-) Açık kulaklık için : AKG K-612 Pro , AKG K-712 Pro , ATH-R70x veya Beyer Dynamic DT-990 Pro olabilir.

Bu saydıklarım başlangıç seviyesi kulaklıklar değil , hepsi kaliteli kulaklıklar. Daha çok işe yarayacak kulaklıklar. Dolayısıyla ucuz da değil. Bu kulaklıklar Türkiye'de gereğinden fazla pahallı. Bu nedenle yurt dışından temin ederseniz daha uygun fiyatlara sahip olursunuz.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
denizbb

Mesaj gönderen denizbb »

[QUOTE=Mehmet Uzunosmanoğlu;44178]Başlangıç seviyesi için yarı açık bir kulaklık olarak belki iş görebilir. Çünkü hiç dinlemedim. Ancak daha nokta atışı bir tercih istiyorsanız ;

1- ) Yarı açık kulaklık için : Beyer Dynamic DT-880 Pro
2-) Açık kulaklık için : AKG K-612 Pro , AKG K-712 Pro , ATH-R70x veya Beyer Dynamic DT-990 Pro olabilir.

Bu saydıklarım başlangıç seviyesi kulaklıklar değil , hepsi kaliteli kulaklıklar. Daha çok işe yarayacak kulaklıklar. Dolayısıyla ucuz da değil. Bu kulaklıklar Türkiye'de gereğinden fazla pahallı. Bu nedenle yurt dışından temin ederseniz daha uygun fiyatlara sahip olursunuz.[/QUOTE]

Neyse çok önemli birşey değildi. Dövizden dolayı olan bir pahalılık mı yoksa böyle ürünleri Türkiye'de gerğinden fazla pahalı yapıyorlar?

denizbb

Mesaj gönderen denizbb »

[QUOTE=al2;44177]Dostum o tam olarak mümkün değil , bence. Müzik dinleme işi zevk işidir. Kimisi dinlerken akıp giden tınıları duymak isterken kimi daha agresif mid basları ön planda tutmak ister. Gelelim soruna , sen dinlemek istediğin gibi mi mix yapmak istiyorsun? Yoksa gerçek duyum ile mix yapıp bunu duymak mı istiyorsun.
Yani sorun şu ki müzik dinlediğin kulaklık ile sağlıklı ve doğru bir biçimde mix yapabilmen nasıl mümkün olsun?
Şahsen ben Sennheiser HD280 Pro kullanıyorum ancak müzik dinlerken Beats kulaklıklarımdan aldığım zevkin %10 unu alamıyorum onunla. Sadece izolasyonu çok daha iyi. Zaten referans kulaklıkla 2 saat müzik dinle hem kulağın hem beynin deyim yerindeyse ambele olur.
İlk mesajındaki soruna gelirsek de düşündüğün ürün hakkında herhangi bir fikrim yok. Kolay gelsin.[/QUOTE]

Amacım sadece yaptığım mixi bir de kulaklıktan dinlemek. Bir de mastering için.

al2
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen al2 »

[QUOTE=denizbb;44188]Amacım sadece yaptığım mixi bir de kulaklıktan dinlemek. Bir de mastering için.[/QUOTE]

Sanırım demek istediğimi ben size anlatamadım. 'Bir de kulaklıktan dinlemek' , 'bir de mastering' cümleleri bu iş ile ne kadar içli dışlı olduğunuzu bilmeden bir öneri yapmama engel oluyor.
Bence siz direk size göre en uygun olanı alın.
Genel olarak ülkemizdeki vergilendirme sisteminden dolayı elektronik cihazlar pahalıdır. Kur ile doğru orantılı olarak da fiyat artış/düşüşleri gerçekleşmektedir.

http://soundcloud.com/al2yxl
Kara Deryalarda Bir Fenersin

“Kulaklık ve Amplifikatörleri” sayfasına dön