Kullandığınız Davul Vst'ler..

Ünsal İçmez
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Ünsal İçmez »

[QUOTE=Seyit ÖZTÜRK;35689]Bir de bunu deneyin.Kimilerine göre en iyisi bu.Hatta hatırı sayılır sağlam davulcu ve davul yazanlara göre en iyisi diye bahsediliyor. Kontakt içinde çalışıyor.Henüz denemedim.

http://www.mixosaurus.com/[/QUOTE]

124 gb lık bir davul sample arşivi bu.. davul hastası biri olarak bu mixosaurus un yaptığı olayı görünce diğer geri kalan tüm vstilerden vazgeçtim ve 2 hafta önce tedarik etmeye başladım şahsen

RME Fireface800 / SPL Goldmike Mic Preamp / ART HeadAMP / Krk Rokit 6 / Beyerdynamic DT770 / Beyerdynamic DT990 / Sennheiser HD201 / CME Uf60 / Yamaha Motif XS6 / Steinberg CC121 / sE 3300a / sE 2200T / sE se3 Stereo Pair / Steinberg Cubase 9.5
yavuzy
Moderator
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen yavuzy »

Bunu duymamıştım, inceledim hakikaten ilginç görünüyor. Tek davul kiti ve 124gb. 80bin adet kompres edilmemiş 24 bit sample tetikliyor.
Bilgisayarlar zorlanır mı diye düşünmeden edemedim... Güncel ve hızlı bir makine ile çalışmak lazım herhalde.. :)

Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 13 time
Been thanked: 21 time

Mesaj gönderen Seyit ÖZTÜRK »

Hi hat in ne kadar sürede kapanacağını (1/4, 1/8,1/16 vs..) vs.. ayarlamaktan tutun bir sürü özelliği çok kullanışlıymış. İşlemciden ziyade rem ihtiyacı dutar diye düşünüyorum.Denemek nasip olmadı.

canoo

Mesaj gönderen canoo »

Abbey Road /Modern Drums... Tavsiye ederim. Kendiniz yazmak zorunda kalıyorsunuz ama tonlamadan sonra gerçeğe çok yakın bir sound çıkıyor.

siyahitin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Has thanked: 3 time

Mesaj gönderen siyahitin »

[QUOTE=gitarist1975;35685]Bende bfd ye taktım bu ara bütün kitlerini bulmaya çalısıyorum. Özellikle groove ları diğerlerinden daha gerçekçi geliyor.[/QUOTE]

Bu bfd nin kendi içinde de buffer size ayarı falan var mı biliyor musunuz ? Bulamadım ben.

prodipe pro 5 / roland quad capture 55 / isa one preamp /rode nt 1-A / CUBASE 5 / Fender/ planet waves kablo[/I[MENTION][/MENTION]]
Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 13 time
Been thanked: 21 time

Mesaj gönderen Seyit ÖZTÜRK »

Bfd kitlerinin tamamına yakını var bende.

Ayrıca buffer ayarı ses kartı arayüzünden ve kullandığınız daw ın içinden yapılır.

Bahsettiğiniz delay compensation özelliği ise her pluginde olmaz.delay compensation özelliği şu an tüm daw larda var zaten.

siyahitin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Has thanked: 3 time

Mesaj gönderen siyahitin »

Amplitublerde olan kalitesini mix yaparken yarı yarıya düşürmek gibi bir şeyden bahsediyorum. Aynı şeyimi söylüyorsunuz ?

prodipe pro 5 / roland quad capture 55 / isa one preamp /rode nt 1-A / CUBASE 5 / Fender/ planet waves kablo[/I[MENTION][/MENTION]]
korg35
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen korg35 »

Canlı çalınan davulun yerini hiç bir midi mix tutmasada kafamdaki davul soundunu yakalamak için uğraşıyorum.

https://clyp.it/jh4rg4hn bu mixteki sound nasıl duyuluyor arkadaşlar.Odam yalıtımsız olduğun için monitörler özellikle kickte falan yanıltıcı oluyor.

Davul elemanlarının volume dengesi tam değil şu anda + tomlarada dokunmadım daha

Mesela otururken kick soundu istediğime yakın gelirken.kalkıp 1-2 metre karşıdan dinlediğimde kickte bump lamalar duyuyorum.

En son korg35 tarafından 06 Tem 2016, 22:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Cubase Elements 9
Has thanked: 14 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

[QUOTE=tezcankoray;35677]Birçoğumuz biliyordur ama bilmeyenler için EZ Drummer 2'de bulunan Tap2Find özelliğini çok faydalı buldum ve paylaşmaya değer diye düşündüm.

Toontrack bu konuda çok güzel bir geliştirme yapmış. Groove'lar arasında düşündüğümüz loop'u bulmak için hepsini tek tek dinlemenize gerek kalmıyor. Tap2find özelliğini tıklayıp, tempoyu belirleyip metronoma eşliğinde istediğiniz ritmin temel vuruşlarını mouse ya da elektronik davul seti ile giriyorsunuz (sadece kick ve snare mesela). EZ Drummer bunu sizin için otomatik olarak quantize ediyor. İstediğiniz ritmi oluşturup, "Show Results" butonuna tıkladığınızda, sizin girdiğiniz loop'a en yakın loop'ları listeliyor. Oldukça da başarılı buldum.

Aşağıdaki video'da anlatımı mevcut:
[video=youtube_share;KdOqnbxDITE]https://youtu.be/KdOqnbxDITE?t=4m49s[/video][/QUOTE]

Hocam video gizlenmiş izleyemedik :( geç kalmanın bedeli malesef kaçırdık. Başka 2 video buldum onlarla yetinecez artık.

Ritimde ölçü konusunda arkadaşların başka tavsiyeleri varsa paylaşılmasını rica ediyorum.
Beğendiğim bazı eserler var aranje yapamıyorum bari vokal kısmını kesip oraya ritim ekleyeyim diyorum, bu sefer ölçüsünü bilmediğim için ilerleme katedemiyorum.

Saygılar...
Abdulcelil

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
...----Herşeyin bir Sebebi Var----...
yiğitcan
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yiğitcan »

sanırım bu video ... ez drummer 2 kullanığım bir vst, pc yi yormuyor ...

https://www.youtube.com/watch?v=sACTiNM7cAs

dm01

Mesaj gönderen dm01 »

tavsiye edebileceğiniz davul midi loopları (groove ları) var mı? Yumuşak tarzda pop-rock şarkılar için.

Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 8 time
Been thanked: 19 time

Mesaj gönderen Tanerongunyzb »

Toontrack ve groove monkey midi loopları gerçekten iyidir, fakat şunu söyleyebilirim şu an elimde 30000 civarı midi drum loop olan biri olarak. O kadar midi drum loop içerisinde bile yine de kendim oynamalar yapıyorum, eğer bu şartlarda imkan olsa superior drummer 3 vst.sini tavsiye ederim, muhteşem bir drum vst.si. Fakat malum sebeplerden dolayı bulamassınız, o zaman ez drummer 2 işinizi görür.

Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 8 time
Been thanked: 19 time

Mesaj gönderen Tanerongunyzb »

Groove Monkee Olacak, yanlış yazmışım özür dilerim.

Horizon

Mesaj gönderen Horizon »

Steven Slate Drums kullanıyorum, aşırı memnunum. Herkese de tavsiye ederim :)

“Intruments Plug-Ins Genel” sayfasına dön