kavalcı 333 çalışmalar

-Sizin DAW programları ile yaptığınız demoları dinletebileceğiniz forum alanı,seve seve dinler ve yorumlarız...
Bu bölümde sadece digital kayıt programları ile yapılan demolar lütfen...
-Müzik kayıt teknolojilerini boşverip bizimle paylaşmak istediğiniz demoları da seve seve dinleriz...
Bu tip demolar "diğer demolar" bölümüne lütfen...

kavalcı333
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Been thanked: 2 time

kavalcı 333 çalışmalar

Mesaj gönderen kavalcı333 »

Çok teşekkürler.Miksi bildiğin gibi kulaklıkla yapıyorum.Bu da gerçten cok zor oluyor.Ben burda yeni miks teknikleri denedim.Bu parçanın otuz kadar farklı miksini yaptım.En iyisi bu oldu gibi geldi.Dediğin gibi referans olmadan olmuyor.Herkese kolay gelsin trşekkurler

ishak göktekin
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
İletişim:

kavalcı 333 çalışmalar

Mesaj gönderen ishak göktekin »

Hocam, [MENTION=2076]averen[/MENTION] hocamın da dediği gibi ekipman eksikliği oldukça etkiliyor. Hangi kulaklıkla mix yapıyorsun bilmiyorum ama, bana bu mix'te bass gitar ve solo bağlamalar biraz geride ve arpej gitarlar biraz önde gibi geldi.
Yüreğinize sağlık duygulu bir çalışma olmuş.

Müziği tarif etmeyin; dinleyin.
http://www.ishakgoktekin.com
kavalcı333
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

kavalcı 333 çalışmalar

Miksi akg 241 ile yapıyorum ama averenin önerisi ile flud marka monitöre geçiyorum.Kulaklikla miks falan olmuyor bu gerçek.Zaten kulaklar mahvoldu.Yorumun için teşekkürler.Yeni ekipmanlarla bu eseri tekrar almayı düşünüyorum.Herkese kolay gelsin....

kavalcı333
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

kavalcı 333 çalışmalar

Uzun bir ayrılıktan sonra tekrar merhaba.Ses kartı ve mikrofonları yenileyip tekrar geldim.:) Aşağıya ilk deneme olarak kaval ve bağlama kaydı alıp söyledim.Yorumlarınızı bekliyorum

https://clyp.it/nlktaewk
kavalcı333
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

kavalcı 333 çalışmalar

Bu arada ses kartım babyface pro mikrofonlar jz 11 ve küçük diyafram olan BT-201 referans monitorü de fluid audio.Bu ekipmanları tercih etmemde yardımcı olan Mehmet abiye ve Mustafa Avarene teşekkür ederim.Mehmet abiyle BL müzikte tanıştık.Tekrar kendisine selamlarımı gönderiyorum .Bu kayıt benim için diğer kayıtlardan çok iyi oldu.En azından ben öyle düşünüyorum.Babyface pro gerçekten çok farklı bir ses kartı.
averen
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 5 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

kavalcı 333 çalışmalar

Mesaj gönderen averen »

[QUOTE=kavalcı333;47999]Uzun bir ayrılıktan sonra tekrar merhaba.Ses kartı ve mikrofonları yenileyip tekrar geldim.:) Aşağıya ilk deneme olarak kaval ve bağlama kaydı alıp söyledim.Yorumlarınızı bekliyorum

https://clyp.it/nlktaewk[/QUOTE]

Engin hocam emeğine eline sağlık gayet güzel, yeni ekipmanların farkı her şekilde hissediliyor eminim çok iyi projelerle de devam edeceksin. Tebrikler
İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, ANTELOPE DISCRATE 4 SYNERGY CORE, sE 2200 aII, ANTELOPE VERGE PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.
Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

kavalcı 333 çalışmalar

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

[QUOTE=kavalcı333;48000]Bu arada ses kartım babyface pro mikrofonlar jz 11 ve küçük diyafram olan BT-201 referans monitorü de fluid audio.Bu ekipmanları tercih etmemde yardımcı olan Mehmet abiye ve Mustafa Avarene teşekkür ederim.Mehmet abiyle BL müzikte tanıştık.Tekrar kendisine selamlarımı gönderiyorum .Bu kayıt benim için diğer kayıtlardan çok iyi oldu.En azından ben öyle düşünüyorum.Babyface pro gerçekten çok farklı bir ses kartı.[/QUOTE]

Engin kardeşim , yeni ekipmanını güle güle kullan. Bence gayet güzel ve yeterli bir ekipman parkuruna sahip oldun.

Gecenin bu saatinde monitörleri açamayacağım için yaptığın kayıtı dinleyip yorum yapma şansım şu an için yok. Ama büyük ihtimal yarın dinleyip kişisel düşüncelerimi belirtmeye çalışırım.
Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
keşanlı mustafa
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Been thanked: 4 time

kavalcı 333 çalışmalar

Mesaj gönderen keşanlı mustafa »

kavalcı333, Demonuzdan çok etkilendim. Ensturmanları ruhlu kullanıyorsunuz. Yüreğinize sağlık.....(Sakıncası yoksa sözsüz açılışı wav olarak verebilirseniz orgumla farklı parçalarda senkronize kullanabilirim)
En son keşanlı mustafa tarafından 17 May 2019, 06:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
kavalcı333
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

kavalcı 333 çalışmalar

Beğenmenize çok sevindim.Mail adresinizi bırakırsanız oraya dav olarak atarım.Bu arada sizin kayıtlarınızı da dinledim.Gerçekten çok iyi..
keşanlı mustafa
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
Been thanked: 4 time

kavalcı 333 çalışmalar

Mesaj gönderen keşanlı mustafa »

nacib
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 15 time
Been thanked: 28 time
İletişim:

kavalcı 333 çalışmalar

Mesaj gönderen nacib »

Çok net, çok temiz, çok ustaca.
Kavalı dinlerken duygularını düşüncelerini hissediyor insan.
Çalgı hakimiyetin ses kayıt kalitesini önemsizleştiriyor.
Bana göre kayıt ve mix on numara olmuş.
Çoktandır bu kadar teknik, içten bir yorum dinlememiştim.
Efekt kullanım harika...
Eline nefesine sağlık.
kavalcı333
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

kavalcı 333 çalışmalar

Necip abim beğenmene çok sevindim.Herşeyi sizlerden bu forumda öğrendim.Birara vazgeçmiştim tüm ekipmanları satmıştım.Ama içimdeki kayıt aşkını söndüremedim.Özellikle Mustafa Averenle tanışmak bende çok fark yarattı.Şunu öğrendim ki kayıt işi zor bir süreç ve sabırlı bir şekilde çalışmak gerekiyor.Tekrar herkese teşekkürler..
Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

kavalcı 333 çalışmalar

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

[QUOTE=kavalcı333;47999]Uzun bir ayrılıktan sonra tekrar merhaba.Ses kartı ve mikrofonları yenileyip tekrar geldim.:) Aşağıya ilk deneme olarak kaval ve bağlama kaydı alıp söyledim.Yorumlarınızı bekliyorum

https://clyp.it/nlktaewk[/QUOTE]

Engin kardeşim,

24 saattir internetim arızalı olduğu için yeni dinleyebildim. Çalışman , akustik düzenlemesiz bir ortamda yapılmasına rağmen , bence gayet güzel olmuş. Ellerine ,sesine sağlık. Ekipmanın hakkını vermişsin. Eminim ilerde çok daha iyileri olacak. Bu arada JZ BT-201'in bağlama kaydında ne kadar etkili olduğunu da bu vesile ile görmüş olduk. Ben kendi sistemimde dinlerken çok güzel detaylar duydum.

Tekrar ellerine sağlık.
En son Mehmet Uzunosmanoğlu tarafından 18 May 2019, 21:15 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
kavalcı333
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

kavalcı 333 çalışmalar

Mehmet abi ilgin ve alakan için çok teşekkür ederim.Evet babyface pro hep hayalimdi kısmet oldu kavuştuk.Şimdi kafam çok rahat.Tabi Bt 201 küçük diyafram alırken biraz zar atmış gibi oldum ama gerçekten güzel bir mikrofon.Hatta ilk gün düştü ve ucu kırıldı sanmıştım meğerse manyetik sistemle birbirine yapışıyormuş.Bir de şunu anladım ki ekipman iyi olunca oda akustiğini de düzenlemek gerekiyormuş.
Umarım ilerleyen zamanda onu da hallederim.Tekrar teşekkür eder saygılar sunarım.
kavalcı333
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Re: kavalcı 333 çalışmalar

Kod: Tümünü seç

Herkese merhaba.Uzun bir aradan sonra kayıt yaptım.Dinleyip yorum yaparsanız sevinirim.Teşekkürler kolay gelsin...

“Demo Laboratuarı” sayfasına dön