motu ses kartı

Home Studiolarda Kullandığımız Ekipman ve Software Hakkında Herşey...

yusufg

motu ses kartı

Mesaj gönderen yusufg »

selamlar. internette gördüğüm bi ilan üzerine sizlere soru sormak istiyorum. motu 828 mk 2 model ses kartı 44.1 ve 48 khz te çalışmadığını ama 88.2 ve 96 khz de çalıştığını yazmışlar. ses kartını almayı düşünüyorum. sizce bu problem neden olur. 88.2 de çalışan ses kartı 44.1 de neden çalışmayabilir. satan arkadaşın söylediğine göre 5 6 yıl önce bir anda ses almamaya başlamış. bana mantıklı gelmedi ama aranızda daha önce böyle bir sıkıntı yaşayan varsa bilgilendirebilir mi?
En son yusufg tarafından 20 Haz 2019, 20:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 8 time
Been thanked: 19 time

motu ses kartı

Mesaj gönderen Tanerongunyzb »

Arkadaşım bu kartı almaktan vazgeç diye en son söyleceğimi baştan söyleyerek başlıyorum. Birincisi bu kart firewire bağlantılı, kim ne derse desin firewire sorunlu bir bağlantıdır. Bu herkese sorun olur değil tabi ama araştırsan görürsün memnun olan kadar olmayanıda görürsün. İkincisi clocking sorunu. Bu ses kartlarında orkestraya yöneten şef görevi görür. En iyi orkestrayı düşün, başındaki şef berbatsa ne kadar iyi müzik çalabilir ki? Üçüncüsü ; Çok eski teknolojiye sahip bir ses kartı. Motu'nun yeni çıkardığı kartlarda usb bağlantılı kartlar var. İlla Motu alacaksan onlara yönel, sadece Motu için söylemiyorum, genel olarak firewire çıkışlı ses kartlarından uzak dur. Ses kartı tavsiyesi istersende bütçeni yaz, seni üzemeyecek kart tavsiyesinde bulunalım.
12Ancela

motu ses kartı

Mesaj gönderen 12Ancela »

+1
Cevap sorduğunuz soruda gizli,Düzgün çalışmayan bir Kart ve beş senelik.
Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

motu ses kartı

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

[QUOTE=yusufg;48113]selamlar. internette gördüğüm bi ilan üzerine sizlere soru sormak istiyorum. motu 828 mk 2 model ses kartı 44.1 ve 48 khz te çalışmadığını ama 88.2 ve 96 khz de çalıştığını yazmışlar. ses kartını almayı düşünüyorum. sizce bu problem neden olur. 88.2 de çalışan ses kartı 44.1 de neden çalışmayabilir. satan arkadaşın söylediğine göre 5 6 yıl önce bir anda ses almamaya başlamış. bana mantıklı gelmedi ama aranızda daha önce böyle bir sıkıntı yaşayan varsa bilgilendirebilir mi?[/QUOTE]

Sorunlu bir kart olduğu belli. Ayrıca 15-16 sene önce üretilmiş bir kart. Teknolojisi eski. Driver desteği ne kadar sürer bir soru işareti. Dolayısıyla ben de diğer arkadaşlarıma katılıyor, farklı bir alternatif düşünmenizi tavsiye ediyorum.
Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

“Ev Stüdyosu Donanım” sayfasına dön