Çok Cüzi Miktarlara Home Stüdyo Kurmak İstiyorum

DAW ve bilgisayar ikilisine yeni bulaştım, anlatacaklarım,soracaklarım var" diyorsanız buyrun...

merkur

Mesaj gönderen merkur »

Merhaba büyüklerim, kardeşlerim.
Yeni kayıt oldum hatam varsa affola.

Ben Rap müzik ile uğraşıyorum kendi çapımda sözler yazıp stüdyoda kayıt alıyorum.

Sizden istediğim şey ev ortamında kayıt alabilecek(demo olarak) bir set.

Bütçem biraz kısıtlı çünkü zaten asıl kaydı stüdyoda alacağım demo için bir set istiyorum.

Mikrofon + Kulaklık + Mikser olarak düşünüyorum sizin de gerekli gördüğünüz ek bir şey varsa eklerim.

Bütçem cidden az mikrofon olarak BM-800 SET düşünüyorum bu kıyasda önerilerinize açığım.

İyi forumlar.
[align=center]Düşlerimi kaybedip söktüm tüm afişleri.[/align]
Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 8 time
Been thanked: 19 time

Mesaj gönderen Tanerongunyzb »

Sevgili kardeşim, öneride bulunmadan önce bir konu kafama takıldı. Asıl kaydı stüdyoda yapacağım derken tam kastettiğin nedir? Rap müziği için studyo kaydına niye ihtiyaç duyuyorsun amlayamadım. Akustik enstruman kaydı yapacaksan belki mantıklı ama rap müzik için studyo kaydına gerek yok ki. Ona ayırdığın bütçeyi ben olsam ev studyoma harcarım. Birde ayırdığın bütçeyi yaz ki ona göre öneride bulunalım. Bu işte alt sınır var, ama üst sınır yok.
merkur

Mesaj gönderen merkur »

Reis rap müzik için de vokal kaydı alınıyor bu yüzden stüdyo kaydı alıyoruz.
Kayıt stüdyoları var bunun için profesyonel ekipmanlar ile temiz ses almak vs.
Ben evde "demo" amaçlı ve acapella tarzı kayıtlar için bişeyler istiyorum en fazla 600 700 tl civarına mixer mikrofon kulaklık olarak düşünüyorum.
Stüdyoda kayıt alıyoruz, altyapı yapıyoruz. çok da bi para vermiyoruz yani öyle 50 tl alıyor zaten kayda.
Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 8 time
Been thanked: 19 time

Mesaj gönderen Tanerongunyzb »

Bu istediğin bütçede zor bulursun, ancak çok acil satmak isteyen biri çıkması lazım. Sana focusrite firmasının benimde kullandığım setini öneririm. Sıfır fiyatı 1600 tl. 1200 tl civarı ikinci eli satılıyor. Sana iki tane satıcıda buldum, bir incele.
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci- ... 4951/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci- ... 2575/detay

Satıcıları tanımıyorum, ama bu set senin bütçene en yakın alabileceğin iyi bir settir.
merkur

Mesaj gönderen merkur »

O kadar bütçem yok bide o birazcık profesyonel oluyor ben daha alt bişeyler istiyorum

https://www.infomusicshop.com/behringer ... gIqBPD_BwE

şöyle bişey buldum nasıldır sizce
ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Mesaj gönderen ugur86 »

Bütçen bu kadar kısıtlı ve birşeyler yapmak istiyorsan bence usb bağlantılı mikrofon + kapalı arka kulaklık al. bu işlerde çok ucuza kaçmak çok daha pahalıya mal oluyor sonrasında dostum emin ol. baştan ucuz alıyorsun 300-400 veriyorsun, sonra tatmin etmeyince iade de almıyor bizim distiribütörlerimiz sağolsunlar, sen de kendi beğenmediğini başkasına yarı fiyatına satmak zorunda kalıyorsun. sonra gidip bin tl bandında bi ürün bakıyorsun, aradaki ettiğin zarar ve sinir yıpranması da kar kalıyor. Taner abinin önerdiği focusrite set oldukça güzel, başlangıç için çok ideal. başka şeylerden kısıp bu işe biraz daha bütçe zorla derim.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

12Ancela

Mesaj gönderen 12Ancela »

+1
Ucuz sonunda daha pahalıya mal olur.
pervane

Mesaj gönderen pervane »

ben de cüzi miktarlarda bir şeyler bakınıyorum, kısmet artık :)

“Yeni Başlayanlar İçin” sayfasına dön