Golden Age Project Pre73 DLX - EQ73 - COMP54

berbes

Mesaj gönderen berbes »

[align=center][CENTER]3 Adet ekipmandan bahsetmek istiyorum..Genelde araştırmalarımı her zaman fiyat / Performansa göre yaparım..Bu bahsettiğim 3 ürününde fiyat performans oranının oldukça yüksek olduğunu öğrendim araştırmalarım sonucunda..Home Stüdyo için oldukça düşük bütçeli bir hardware upgrade yapılabilir..Bu cihazları kullananlar arasında Alen Konakoğlu, Barış ve Levent Büyük gibi insanlarda var..Ürünlerin SOS incelemeleride oldukça etkileyici..3 cihazın birden maliyeti 4000 TL civarında..Bu fiyata doğru düzgün bir preamp bile alınamıyor..PRE73 ün türkçe tanıtımını bulamadığım için ingilizce ekledim..

Golden Age Project Pre73 DLX

Resim

The PRE-73 DLX is a one-channel vintage style microphone-, line- and instrument preamplifier. The signal path uses only discrete components like resistors, capacitors and transistors. The line and microphone input and the line output are transformer balanced, using three different transformers, each one optimized for its purpose.
This is the way audio components were built before integrated circuits became available. The subjective sound quality delivered by vintage equipment is often prefered over the one delivered by modern units, a situation that is even more obvious now when music is recorded with clean-sounding digital audio equipment.

The circuit used in the PRE-73 DLX is similar to the preamp section in the classical 1073 module with a corresponding sound character that is warm, punchy, sweet and musical. These classic characteristics have been heard on countless recordings through the years and it is a versatile sound that works very well on most sound sources and in most genres. The essence of this sound is now available at a surprisingly low cost, making it available to nearly everyone.

Golden Age Project Pre 73

Golden Age Project EQ73

Resim

“Vintage” Stil EQ…
Sektörde klasikleşmiş Neve 1073 EQ modülünün high-pass filtresiz hali ve Class-A tasarıma sahip olan EQ-73’e ekstra frekanslar da eklenmiştir. Özellikle bu yönü ile birçok kullanıcı EQ-73’ü, Neve 1073’den daha iyi bulmaktadır.

Ses karakteri sıcak, tatlı ve müzikal olarak tanımlanabilir. Bu klasik ses karakteri, yıllardır tüm dünyada kullanılmıştır ve hala birçok ses mühendisinin tercihidir.

Makul fiyatı ve yüksek ses kalitesi ile Pre-73, işlerinizde sizi bir üst sınıfa taşıyacaktır.

EQ-73 üzerindeki frekans kontrolü 20Hz ile 24Hz aralığındadır. Üst ve alt frekans bantları “shelving” ve orta frekans bantı da “bell” tipidir.

Profesyonel EQ’larda bulacağınız her bantı “bypass” edebilme özelliği de üründe mevcuttur.

Ürün, tasarımı gereği Pre-73’ler ile veya insert opsiyonu bulunan cihazlarla kullanıma uygundur.

Golden Age Project Pre 73 DLX & EQ73

Golden Age Project Comp54

Resim

Comp-54 mono vintage stil kompresördür. Sinyal yolunda yüksek kaliteli rezistör, kapasitör ve transistörler kullanılmıştır. Line giriş ve çıkışı transformatör balanslıdır ve ayrıca üçüncü bir transformatör vardır.

1969’da tasarlanan Neve 2254 klasik kompresöre çok benzer bir A-sınıf devre kullanılmıştır. Neve 2254 kısa zamanda efsane haline gelmiştir ve yıllardır birçok albümde duyuyor olduğumuz cihazın ses karakteri son derece sıcak, yumuşak, tatlı ve müzikaldir. Bu sese artık çok daha makul bir fiyat ile sahip olabilirsiniz.

COMP-54’ün üzerinde ratio, attack ve release zamanları ve iki adet “auto” ayarı vardır. Stereo-match çalışmak isterseniz “gain make-up” harici tüm ayarları tek bir aletten kontrol edebilirsiniz.

Üzerinde 3 adet side-chain high-pass filtre opsiyonu vardır.

Bypass düğmesi tamamı ile “gerçek bypass”dır. Yani bypass konumunda iken ses cihazın devrelerinden geçmez. Ancak, cihazın transformatör ve elektronik devre sound’unu kompresörü aktif etmeden de kullanmanız mümkündür. Böylelikle cihazın “ses rengini” müziğinize katmış olursunuz.

Üzerindeki Vu-Metre ile de çıkış seviyesini veya kazanç düşümünü izlemeniz mümkündür.

Golden Age Project Comp 54

[video=youtube;VqbriNhqG3w]http://www.youtube.com/watch?v=VqbriNhqG3w[/video][/align][/CENTER]

okidoz
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 6 time
Been thanked: 7 time
İletişim:

Mesaj gönderen okidoz »

Kompresör ve preamp' ıyla çalıştım; hep, eli yüzü düzgün bir preamp' ın bir kaç bin dolar olması gerektiğini düşünürdüm, bu ürünle çalıştıktan sonra bu karamsarlıktan kurtuldum diyebilirim.Gerçekten güzel alet.

[align=center]Müzik[/align]

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Mesaj gönderen ugur86 »

Golden Age pre-73'ü uzun zaman kullandım, nt2a ile vokal ve nt5'lerle enstrumanda denedim, vokallerde güzel duyuluyor, sesi biraz yuvarlıyor ve hatalar da daha az duyulur hale geliyor, vokalde yumuşak bulmama rağmen enstrumanda pek beğenmedim, özellikle telli enstrumanlarda (Bağlama ve gitar) biraz sert ve karanlık geldi bana, bütçe dahilinde alınabilir ama o fiyata Focusrite ISA One ya da UA 710 Tin Finity daha tercih edilebilir durumda sanki...

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

“Mikrofon Pre-Amplileri” sayfasına dön