Yeni Trend : Eve Audio SC 207 & 208

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Bestematik »

Arkadaşlar dün radikaltr yi incelerken Eve Audio referans monitörlerine denk geldim..Bir baktım ki millet zaten cayır cayır kullanıyormuş ve Adam lardan çok daha iyi olduğunu söylüyorlar..Karşılaştırma yazılarını okuduğumda birçok kişi dyanudio ya tercih ediyor..Mesela Dynaudio BM61 MK2 nin MK 1 modelinden daha kötü olduğu söyleniyor..Ama Eve Audio nun gerçekten birçok monitörün eksik yönlerini bu seri ile giderdiğini anlatıyorlar..

SC207 fiyatı mydukkan da 4200 TL...Radikaltr de 3600 TL...Aşağıda gearslutz da yapılan bir anketin sonuçları var..

Resim

Resim

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
Tanerongunyzb
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 8 time
Been thanked: 19 time

Mesaj gönderen Tanerongunyzb »

Berk kardeşim, bu monitör markasını bende araştırmıştım, nasıl ki event markasını mackie ayrılan mühendisler, studio one ise cubase ayrılan programcılar yapmışsa, bu markayıda adams ayrılan kişiler yapmışlar, kesinlikle çok kaliteli bir iş yapmışlar gerek kullanıcı yorumları gerekse uzman yorumları çok iyi şeyler yazmışlar, ben Equator marka monitorlarımı almadan ciddi olarak almayı düşünmüştüm, hatta satan arkadaşda şiddetle önermişti, Dynaudio göre fiyatı daha ucuz ve kesinlikle en az onlar kadar kaliteli,pişman olmazsınız diye söylemişti.

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Bestematik »

Evet Taner kardeşim..Zaten karşılaştırmalar öncelikle Dynaudio larla sonra Adam larla yapılıyor.Adam ların S serileri kadar iyi olduğu ve Dynaudio ların BM serilerini kesinlikle aratmayacağını söylüyorlar..Zaten anket sonuçlarıda bunu gösteriyor..Fiyatı da karşılaştırılan monitörlere göre daha uygun

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Cubase Elements 9
Has thanked: 14 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

Başka konu açmayıp burdan sormuş olayım 2 yollu ve 3 yollu monitörlerin aralarındaki fark ve hitap ettikleri konsept farkları varmı?

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
...----Herşeyin bir Sebebi Var----...
Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 13 time
Been thanked: 21 time

Mesaj gönderen Seyit ÖZTÜRK »

Eve Audio SC305 üç yollu modelini 2 aydır kullanıyorum.Daha önce genelec 8020 ve 8030 modellerini kullandım.Tavsiye üzerine aldım.Gayet memnunum.Genelec in BOOM (sıkı derli toplu bas sesler) soundunu vermiyor.Ama bu bas seslerin yeterli olmadığı anlamına gelmiyor.Aksine bas seslerin detayı daha doğru bana göre.Genelec lere göre mid tonlar biraz daha daha açık ve olması gerektiği gibi.Her frekansta detayları anında hissettiriyor.Ribbon tweeter kullanılmış ama adam dan daha farklı frekans aralığında.İki woofer a sahip olması sebebi ile arkasındaki anahtarlar yardımı ile istediğiniz Woofer ı Mid-Woofer ve Bas-Woofer olarak atayabiliyorsunuz.Bunu dsp sayesinde gerçekleştiriyor.Bu sayede Woofer lar atandıkları frekansların hakkını tam anlamı ile veriyorlar.Üç yollu olmasının avantajı bence budur.

En son Seyit ÖZTÜRK tarafından 11 May 2015, 05:04 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

“Referans Monitörleri” sayfasına dön