Mini istanbul buluşmasi :)

Herkese bir merhaba deyin...

gitarist1975
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen gitarist1975 »

Arkadaşlar Tezcan hocamla benim evde buluştuk.Benim Esi Aktiv 05 referans monitörlerimi almak için geldi.Bahane oldu tanışmış olduk :) Güzel bir sohbet oldu.Bol bol müzik konuştuk. Ekipmanlardan konuştuk.Kendisini tanıdığım için çok mutluyum :)

Referans monitörlerini güle güle kullan tezcan hocam.

Bu vesileylede [MENTION=1]ChordSolo[/MENTION] hocam a İstanbul buluşması için yeni bir organizasyon çağrısında bulunuyoruz Tezcan la beraber :)

Dosya ekleri
IMG_20141228_153309.jpg
IMG_20141228_153309.jpg (40 Byte) 2451 kere görüntülendi
Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
Desktop i7 2600k-32gb ram
Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Bestematik »

Ne güzel olmuş..Valla imrendim bak şimdi..Bu fotoğraf karesinin içinde en az 10 kişi olmalıyız bir daha ki sefere..Annem Avustralya dan geldi yanımda..O Avustralya ya döner dönmez ilk işim İstanbul a gelmek..

Tezcan hocam hayırlı olsun yeni monitörün..İyi günlerde kullan

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

Arkadaşlar hanginiz Tezcan , hanginiz İskender ? :)

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
gitarist1975
Müdavim Üye
Müdavim Üye

[QUOTE=Mehmet Uzunosmanoğlu;21643]Arkadaşlar hanginiz Tezcan , hanginiz İskender ? :)[/QUOTE]

gömlekli tezcan kazaklı iskender yani benim mehmet hocam :)

Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Mesaj gönderen tezcankoray »

[QUOTE=gitarist1975;21640]Arkadaşlar Tezcan hocamla benim evde buluştuk.Benim Esi Aktiv 05 referans monitörlerimi almak için geldi.Bahane oldu tanışmış olduk :) Güzel bir sohbet oldu.Bol bol müzik konuştuk. Ekipmanlardan konuştuk.Kendisini tanıdığım için çok mutluyum :)

Referans monitörlerini güle güle kullan tezcan hocam.

Bu vesileylede [MENTION=1]ChordSolo[/MENTION] hocam a İstanbul buluşması için yeni bir organizasyon çağrısında bulunuyoruz Tezcan la beraber :)[/QUOTE]
İskender hocam,
Tanıştığımız için ben de memnun oldum. Açıkçası sadece kargo yolu ile monitörleri teslim almaktansa madem aynı ildeyiz, tanışalım istedim. Güzel bir sohbet oldu, herşey için çok teşekkür ederim.
[MENTION=1]ChordSolo[/MENTION] hocama da selam olsun. İstanbul buluşması bekliyoruz.

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

En kısa zamanda arkadaşlar...
Berk Hocam dan haber bekliyorum açıkcası, olmuşken hep beraber olsun...

Ch.

okidoz
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 6 time
Been thanked: 7 time
İletişim:

Mesaj gönderen okidoz »

Monitörler ve alışverişiniz hayırlı olsun, bunlar güzel şeyler. Tezcan ve İskender hocalarım hangi semtlerdesiniz büyük İstanbul buluşmasından önce ve sonra böyle mini görüşmeler neden olmasın :), Ben Pendik'teyim.

[align=center]Müzik[/align]

tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Mesaj gönderen tezcankoray »

[QUOTE=okidoz;21650]Monitörler ve alışverişiniz hayırlı olsun, bunlar güzel şeyler. Tezcan ve İskender hocalarım hangi semtlerdesiniz büyük İstanbul buluşmasından önce ve sonra böyle mini görüşmeler neden olmasın :), Ben Pendik'teyim.[/QUOTE]
Ben bulgurlu tarafindayim hocam. İskender hocam da Avrupa yakasında, G.O.P'da.

Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
gitarist1975
Müdavim Üye
Müdavim Üye

[QUOTE=okidoz;21650]Monitörler ve alışverişiniz hayırlı olsun, bunlar güzel şeyler. Tezcan ve İskender hocalarım hangi semtlerdesiniz büyük İstanbul buluşmasından önce ve sonra böyle mini görüşmeler neden olmasın :), Ben Pendik'teyim.[/QUOTE]

G.O.PAŞA dayım hocam ayrıca unkapanında müzik aletleri dükkanım var bende tanışmak isterim.

ilhan57fb
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen ilhan57fb »

Bahadırım bi tanışma kaynaşma organizasyonu bekliyoruz ��

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Mesaj gönderen ugur86 »

Arkadaşlar bu haftasonu halk oyunları Türkiye finali vardı ve Samsun büyükşehir'in ekibine cura çaldım. Gitmişken de İskender dostumla görüştük, Akalın'a ve zuhal'e gittik, tüneli birlikte turladık yani :) Forumdan tanışıp da dostluk geliştirmek ne kadar güzel şey, yüz yüze görüşmek de ayrı bi güzel oldu.

Akalın'da Adam monitörleri test ettik, F serisi bizi çok şaşırttı, studyodaki diğer ortağım da ordaydı ve F5 ile A5x'i yan yana dinledik. İlginç şekilde F5 daha zevkimize hitap etti, sesi daha derli toplu ve flat, yüksek seviyelerde daha az distorsionlu bulduk. Ekipteki müzisyen arkadaşlardan biri de F5 siparişi verdi, güzel bir indirim yaptılar 1400e almış olduk. Akalın'daki arkadaşların forumdan haberi yoktu ve onları da paylşaım için buraya davet ettik.

Sonrasında Zuhal'e geçip Focal'leri test etmemek olmazdı :) cms65'lerin boyutları beklediğimden daha büyüktü ama :) alpha 65 ile yan yana geçişli testler yaptık, haliyle cms65'in özellikle üst frekanslardaki netliği, keskinliği bariz belirgindi. alpha65 ile orta ve alt frekanslar büyük çoğunlukla benzerlik gösteriyor, ama cms'ler çok daha duru geliyor kanımca. kısa bi sürede çok kapsamlı inceleme olmuyor tabiki de, bizimkisi sadece ilk izlenimler :)
Orada bir de Sontronics'in STC-2 mikrofonu inceledik. Fiyatına göre değerlendirilmesi gereken bir mikrofon, örnek kayıt alamadık ama dış görünüş olarak oldukça kaliteli duruyor, kasası çok sağlam, oldukça ağır ve shockmount'u vs. çok ergonomik, oradaki arkadaş da aynı şekilde bu üründen sattıkları müşterilerin oldukça memnun kaldıklarını belirtti.

Birkaç da resim paylaşalım :)

Resim

Resim

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Cubase Elements 9
Has thanked: 14 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

Kıskanmamakta sevinmemek te elde değil, çok keyifli vede dolu dolu geçtiğine inanıyorum.

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
...----Herşeyin bir Sebebi Var----...
ermanturkoz
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen ermanturkoz »

Çok güzel bir tablo..Dilerim birgün içerisinde yer alabilirim bu tablonun..Bu arada F5 ler için verilen fiyat inanılmaz..Akalın müzik forumdakiler için geçerli olabilecek bu tür indirimler yaparsa çok güzel olur diye düşünüyorum Uğur hocam...

gitarist1975
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Sevgili dostum ugur la ilk kez yuz yuze gorustuk. Ugur cok sevdigim bir arkadasim. Uzun bir suredir hep telefonla konusuyorduk. Tanismak bugune kismetmis. Guzel bir gundu. Gercektende F5 ler bizi sasirtti. Ugur zaten detaylica yazmis. Hepsine aynen katiliyorum. :)

Umarim diger arkadaslarinda olacagi buyuk bir bulusmayla hem ugur u tekrar hemde tanidik tanimadik diger arkadaslarla
gorusme firsati yakalariz.

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

[QUOTE=ugur86;34638]Orada bir de Sontronics'in STC-2 mikrofonu inceledik. Fiyatına göre değerlendirilmesi gereken bir mikrofon, örnek kayıt alamadık ama dış görünüş olarak oldukça kaliteli duruyor, kasası çok sağlam, oldukça ağır ve shockmount'u vs. çok ergonomik, oradaki arkadaş da aynı şekilde bu üründen sattıkları müşterilerin oldukça memnun kaldıklarını belirtti.[/QUOTE]

Uğur hocam,

Benim oğlan Sontronics STC-2x kullanıyor. 2012 senesinde 500 usd civarında bir paraya Zuhal'den almıştım. O zaman deneme amaçlı olarak her modelinden birer adet getirmişlerdi.

Esasında güzel bir mikrofon. İngiliz malı ancak Çin'deki fabrikalarında üretiliyor. Bana göre NT2-A seviyesinde bir mikrofon. Size STC-2 için ne fiyat verdiler ?

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

“Tanışma ve Kaynaşma” sayfasına dön