Mustafa Turgut çalışmaları (Averen)

-Sizin DAW programları ile yaptığınız demoları dinletebileceğiniz forum alanı,seve seve dinler ve yorumlarız...
Bu bölümde sadece digital kayıt programları ile yapılan demolar lütfen...
-Müzik kayıt teknolojilerini boşverip bizimle paylaşmak istediğiniz demoları da seve seve dinleriz...
Bu tip demolar "diğer demolar" bölümüne lütfen...

averen
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 5 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

Mesaj gönderen averen »

[QUOTE=Mehmet Uzunosmanoğlu;48021]Ellerine sağlık Mustafa. Yaylı bağlama güzel olmuş. :)[/QUOTE]

Sağol Mehmet abi, sorma abi yaylı bağlama da yaptım :)
İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, ANTELOPE DISCRATE 4 SYNERGY CORE, sE 2200 aII, ANTELOPE VERGE PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.
kavalcı333
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Been thanked: 2 time

Mesaj gönderen kavalcı333 »

Yaylı bağlama ilginç olmuş.Eline sağlık
averen
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen averen »

[QUOTE=kavalcı333;48023]Yaylı bağlama ilginç olmuş.Eline sağlık[/QUOTE]

Engin hocam sağol, yapmaya çalıştım bir şeyler, maalesef uğraşmadan olmuyor herşey çok para :)
İNETL PC, CUBASE 8 ELEMENTS, FLUID AUDİO FX8, ANTELOPE DISCRATE 4 SYNERGY CORE, sE 2200 aII, ANTELOPE VERGE PRODİPE TT1, JZ V11, DT 770 PRO, KEYSTATİON 49ES.
averen
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen averen »

Arkadaşlar yaptığımız çalışmalara pek yorum yapan olmuyor artık, sebebini bilemiyorum ama, herkesin bir şekilde diğer sosyal medya gruplarında daha aktif olduğunu görüyorum. Forumun daha aktif olmasını tercih ederdim fakat pek mümkün görünmüyor.

Ben yinede ekleyeyim belki yorum yapan eleştiren olur. Mutlaka fikrini belirten arkadaşlar var zaman ayırıp onları ayrı tutuyorum teşekkür ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=IxwF3q-Cy50
wade21
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen wade21 »

Hocam forumun aktif olmayışının pek çok sebebi olabilir. Üç beş kişi Butik Forum şeklinde devam ediyor. Ben -şahsım adına- daha çok takip etme ve öğrenme tarafındayım. Fikir belirtmek benim için ahkâm kesmek olur diye düşünüyorum çoğu zaman :) Burada iş, uzmanlara düşüyor ama bence şöyle bir kısır döngü var:
1. İşin acemileri veya az bilenleri bilgi anlamında birbirini pek doyuramıyor.
2. İşin ustaları da daha profesyonel alanlarda bulundukları için bu tarz yorumlara ve desteklere zaman bulamıyorlar maalesef... (Sabah paylaştığım M. Dişbudak haberi bu yüzden beni sevindirdi. Umarım kalıcı olur, umarım hocayı saçma Youtube yorumlarıyla bıktırmazlar, umarım -onca yılın tecrübesiyle- her yerde bulamayacağımız değerli bilgiler paylaşılır...)

İnsan bu tarz ortamlarda ürettiğinin yorumunu bekliyor. Bu bakımdan haklısınız ancak siz üretmeye devam edin.
RME Babyface / Rode NT1-A / AKG K77 / Korg PA 4X / Cubase Pro 10
averen
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen averen »

[QUOTE=wade21;48066]Hocam forumun aktif olmayışının pek çok sebebi olabilir. Üç beş kişi Butik Forum şeklinde devam ediyor. Ben -şahsım adına- daha çok takip etme ve öğrenme tarafındayım. Fikir belirtmek benim için ahkâm kesmek olur diye düşünüyorum çoğu zaman :) Burada iş, uzmanlara düşüyor ama bence şöyle bir kısır döngü var:
1. İşin acemileri veya az bilenleri bilgi anlamında birbirini pek doyuramıyor.
2. İşin ustaları da daha profesyonel alanlarda bulundukları için bu tarz yorumlara ve desteklere zaman bulamıyorlar maalesef... (Sabah paylaştığım M. Dişbudak haberi bu yüzden beni sevindirdi. Umarım kalıcı olur, umarım hocayı saçma Youtube yorumlarıyla bıktırmazlar, umarım -onca yılın tecrübesiyle- her yerde bulamayacağımız değerli bilgiler paylaşılır...)

İnsan bu tarz ortamlarda ürettiğinin yorumunu bekliyor. Bu bakımdan haklısınız ancak siz üretmeye devam edin.[/QUOTE]

Çok sağol kardeşim, aynen öyle tüm yazdıklarına katılıyorum bende teşekkür ederim.
EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Cubase Elements 9
Has thanked: 14 time
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

[QUOTE=averen;48065]Arkadaşlar yaptığımız çalışmalara pek yorum yapan olmuyor artık, sebebini bilemiyorum ama, herkesin bir şekilde diğer sosyal medya gruplarında daha aktif olduğunu görüyorum. Forumun daha aktif olmasını tercih ederdim fakat pek mümkün görünmüyor.

Ben yinede ekleyeyim belki yorum yapan eleştiren olur. Mutlaka fikrini belirten arkadaşlar var zaman ayırıp onları ayrı tutuyorum teşekkür ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=IxwF3q-Cy50[/QUOTE]Hocam şahsen ben hem yorum yapacak seviyede olmadığım için, hemde aynı sözlerle yazılmış mesajların konuyu gölgelenmesine sebep olmasın diye sadece beğeni atıyordum;

Özellikle 2. Husustan ötürü forumda yazdığım mesaj sayısı minimize olmuş durumdadır.

Eğer eksik veya yanlış düşünüyorsam, uyarılmam kâfi gelir :)

Ayrıca teknik yorum ve yazılar gerçekten azaldı forumda,
Hatta cihaz tartışmasına bile hasret kaldık :)

Benim paylaşımlarım da belki tarz farkı olduğu için sanki yanlız kalıyor diye düşünüp paylaşımı bırakmıştım günün anlam ve önemi ne dair eser dışında paylaşım yapmadım.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
En son EsbaB tarafından 02 Haz 2019, 14:49 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
...----Herşeyin bir Sebebi Var----...
averen
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen averen »

[QUOTE=EsbaB;48068]Hocam şahsen ben hem yorum yapacak seviyede olmadığım için, hemde aynı sözlerle yazılmış mesajların konuyu gölgelenmesine sebep olmasın diye sadece beğeni atıyordum;

Özellikle 2. Husustan ötürü forumda yazdığım mesaj sayısı minimize olmuş durumdadır.

Eğer eksik veya yanlış düşünüyorsam, uyarılmam kâfi gelir :)

Ayrıca teknik yorum ve yazılar gerçekten azaldı forumda,
Hatta cihaz tartışmasına bile hasret kaldık :)

Benim paylaşımlarım da belki tarz farkı olduğu için sanki yanlız kalıyor diye düşünüp paylaşımı bırakmıştım günün anlam ve önemi ne dair eser dışında paylaşım yapmadım.

HUAWEI CAN-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]

Abdulcelil hepimizin buradaki amacı hedefi belli bir miktar daha bilgi almak doğruyu bulmak doğru bilgiler ile kendimizi biraz daha geliştirmek. yaptığımız tarzların farklı olmasının bence hiç önemi yok, önemli olan duyulana eleştri öneri, yada iyiyse güzel bir söz başka bişey istemiyoruz. Bende seninle aynı şeyi düşünüyorum bizim teknik detaylara girecek durumumuz yok hatta ben şunu söylüyorum ben nota dahi bilmem ama kulağıma güverek yapıyorum tüm yapabildiklerimi. Bende genelde beğeni atıyorum bu takip etmediğimiz yada ilgilenmediğimiz anlamına gelmiyor.

Bu arada yanlız değilsin devam kardeşim müzik evrenseldir, biz burada belli bir kitleye içerik üretmiyoruz teknik olarak bilgi beceri peşindeyiz öyle değilmi.

Saygılar şimdiden herkesin bayramını kutlarım.
tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Mesaj gönderen tezcankoray »

[QUOTE=averen;48065]Arkadaşlar yaptığımız çalışmalara pek yorum yapan olmuyor artık, sebebini bilemiyorum ama, herkesin bir şekilde diğer sosyal medya gruplarında daha aktif olduğunu görüyorum. Forumun daha aktif olmasını tercih ederdim fakat pek mümkün görünmüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=IxwF3q-Cy50[/QUOTE]Mustafa hocam selamlar,

Önceden yorum yapardım ama sen kendini çok aştın bu işlerde. Sadece dinliyorum, yorum yapma ihtiyacı hissetmiyorum artık :)

Ellerine sağlık :)

TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
averen
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen averen »

[QUOTE=tezcankoray;48072]Mustafa hocam selamlar,

Önceden yorum yapardım ama sen kendini çok aştın bu işlerde. Sadece dinliyorum, yorum yapma ihtiyacı hissetmiyorum artık :)

Ellerine sağlık :)

TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]
[MENTION=2438]tezcankoray[/MENTION] :) Tezcan çok sağol kardeşim böyle düşünüyor olmana sevindim. Gerçek olan şu ki bu konuda bir miktar ilerleme kaydedebildiysem bu benim çok vakit ayırmamın yanında sizlerin yaptığı yorumlar ile oldu. Bugüne kadar katkı sunan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.
averen
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen averen »

averen
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen averen »

Forumdan' da tanıyacağınız [MENTION=3797]kavalcı333[/MENTION] Engin hocam beraber bir türkü ve kendi çapımızda klip yaptık :)

https://www.youtube.com/watch?v=7z4GXTEv2bg
ulasyaramis
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj gönderen ulasyaramis »

Mustafa Hocam harika olmuş. Emeğinize sağlık.
Macbook pro Retina Mid14- Audient ID 44- Audio Technica M20x- AKG K612 PRO- Mackie CR4- Warm Audio WA 87- Audio Technica at2020- MXL 440- M audio Oxygen 61- Arturia MiniLab Mk2- Logic proX
tezcankoray
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Studio One 4.5
Has thanked: 32 time
Been thanked: 16 time
İletişim:

Mesaj gönderen tezcankoray »

[QUOTE=averen;48075]Forumdan' da tanıyacağınız [MENTION=3797]kavalcı333[/MENTION] Engin hocam beraber bir türkü ve kendi çapımızda klip yaptık :)

https://www.youtube.com/watch?v=7z4GXTEv2bg[/QUOTE]

Ellerinize sağlık, harika olmuş. Büyük emek olduğu belli oluyor. Tek düşündüğüm, "aranjede acaba ikinci dönüşte farklı şeyler denenebilir miydi?"

Türkülerimiz genel olarak A- Nakarat, A- Nakarat olarak devam ediyor, o yüzden her ne kadar A kısmında sözler değişse de özellikle uzun süren türkülerde ben sıkılıyorum. Kendim icra ederken de genelde türkülerin üçüncü kısmına devam etmiyorum bile.

Tabi ki bu sular biraz tehlikeli sular :) Gelenekçi olanlar türkülerin orjinal şekilde kalmasını doğru buluyorlar, yenilikçi her yaklaşıma "türküyü bozmak" olarak bakıyorlar.
Şahsen ben herhangi bir katmadeğer oluşturduğu sürece yeniliği savunuyorum.

Hocam müsaadenle sesli düşünerek yorum yaptım :) Tekrardan ellerinize, yüreğinize sağlık :claps: :claps:

Saygılar,
Tezcan
Studio One 4.5 | Focusrite 2i2 | Yamaha MOX6 | Rode NT1-A | ATH-M50x

Souncloud: https://soundcloud.com/tezcan-3/
YouTube: https://www.youtube.com/c/TezcanKoray
Instagram: https://www.instagram.com/tezcan.koray/
kavalcı333
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
Been thanked: 2 time

Mesaj gönderen kavalcı333 »

Mustafa bence iyi bir miks olmuş eline sağlık.

“Demo Laboratuarı” sayfasına dön