Toft Audio ATB16

G3production
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Toft Audio ATB16

Mesaj gönderen G3production »

[QUOTE=Xtansion;27795]Mesele şu hocam..Maalesef bizim ülkemizde bu cihazları dinleyerek alamıyorsunuz..Yani Compel e gidip İskender bey bana ordan bir Apogee Sympony açıversene, sound una bakayım veya Akalın a gidip Babür bey bana mytek veya lynx açıverde bir dinleyeyim veya BL müzikte Emre bey bana Antelope ürünlerinden veya RME Converter larından birini çalışıtırında karşılaştırma yapayım gibi bir şansımız yok..

Bu nedenle kullanıcıların yorumları ürünleri seçmede yardımcı oluyor...Yani açık söylemek gerekirse ben şu anda Sypmony nin stoklara girmesini bekliyorum..Hiç dinlemedim şimdiye kadar..Arkadaşların tavisyesi üzerine almayı düşüüyorum..Mesela şimdi sende Mytek diyorsun..Mehmet abiye sorsan RME nin premium serisi converter larını söyler..

Az uz parada değil en az 10 bin lira yatırım yapacağın ve sisteminin kalbi olacak bir ekipman için herkes başka birşey söyleyince ne oldum oluyorsun tabi..
Rme ufx gibi kartları bu sınıfa sokmuyorum zaten..Ben sadece AD/DA olarak görev yapan kartları karşılaştırıyorum..All in One ekipmanlar hiç tarzım değil..[/QUOTE]

Abi ozaman yapacağın şey belli. Bu kadar düşünüyorsan farklarını denemen lazım. Evet gidipte bu ürünleri birlikte deneyecek biryer yok Türkiye'de ama bu buna ihtiyacın olduğunuda göstermez.
2 farklı seçeneğin var bu durumda ;

1) Amerika'da bir çok vintageking vb. showroomlarında sana istediğin aletleri istediğin gibi hi-end ortamlarda book'ing sistemiyle deneme imkanı tanıyan yerler var. Belki Amerika'ya gitmek böyle birşey için biraz fazla kaçar ama Almanya'da da böyle yerler vardır diye tahmin ediyorum. Çok pahalıya kaçmadan bir tarih ayarlayıp 2 günlüğüne gidip 5 yıl boyunca istediğin bütün ekipmanları deneyip ne alacağına karar verip üstüne onuda alıp gelebilirsin :) Hem şöyle bir baktığında gidiş geliş masrafı + converter'ı ordan alıp gelmenle burdan sıfırını alman arasında çok büyük bir fiyat farkı olacağınıda zannetmiyorum :)

2) 2. seçenekse tanıdığın apogee vb. istediğin converter'lara sahip studio'lar yokmu ? Git o stüdyolara kendi müziğini converter'lardan geçir. Daha sonra eve gel gözün kapalı hangisinin hangisi olduğunu bilmeden a/b testi yap, en beğendiğini al.

Bunlardan birini yaparsan en azından aklında bir daha soru kalmayacak böyle konuşarak biryere varılabilinecek bir konu değil bu. 1 kere aldınmıda kolay kolay değiştiremezsin bu tip bir ekipmanı.Bu yüzden bence en mantıklısı bunlardan birini yapman.

Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 13 time
Been thanked: 21 time

Toft Audio ATB16

Mesaj gönderen Seyit ÖZTÜRK »

Apogee Symphony I/O 8x8 - Thomann UK
Mytek Digital 8X192 Series USB 2.0 Bundle - Thomann UK
Antelope Orion 32 - Thomann UK
Lynx Studio Aurora 8 - Thomann UK
Lynx Studio Hilo Black USB - Thomann UK
SSL X Logic Alpha Link Madi AX - Thomann UK
Benchmark

Bunların arasından kanal ihtiyacı öncelikli ise
Antelope Orion 32 - Thomann UK
SSL X Logic Alpha Link Madi AX - Thomann UK

Diğerlerinin arasından seçmen lazım.Risk istemiyorsan
Apogee ve lynx al gitsin.

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Toft Audio ATB16

Mesaj gönderen Bestematik »

[QUOTE=G3production;27797]Abi ozaman yapacağın şey belli. Bu kadar düşünüyorsan farklarını denemen lazım. Evet gidipte bu ürünleri birlikte deneyecek biryer yok Türkiye'de ama bu buna ihtiyacın olduğunuda göstermez.

1) Amerika'da bir çok vintageking vb. showroomlarında sana istediğin aletleri istediğin gibi hi-end ortamlarda book'ing sistemiyle deneme imkanı tanıyan yerler var. Belki Amerika'ya gitmek böyle birşey için biraz fazla kaçar ama Almanya'da da böyle yerler vardır diye tahmin ediyorum. Çok pahalıya kaçmadan bir tarih ayarlayıp 2 günlüğüne gidip 5 yıl boyunca istediğin bütün ekipmanları deneyip ne alacağına karar verip üstüne onuda alıp gelebilirsin :) Hem şöyle bir baktığında gidiş geliş masrafı + converter'ı ordan alıp gelmenle burdan sıfırını alman arasında çok büyük bir fiyat farkı olacağınıda zannetmiyorum :)

2) 2. seçenekse tanıdığın apogee vb. istediğin converter'lara sahip studio'lar yokmu ? Git o stüdyolara kendi müziğini converter'lardan geçir. Daha sonra eve gel gözün kapalı hangisinin hangisi olduğunu bilmeden a/b testi yap, en beğendiğini al.

Bunlardan birini yaparsan en azından aklında bir daha soru kalmayacak böyle konuşarak biryere varılabilinecek bir konu değil bu. 1 kere aldınmıda kolay kolay değiştiremezsin bu tip bir ekipmanı.Bu yüzden bence en mantıklısı bunlardan birini yapman.[/QUOTE]

Valla Kaan kardeşim hani aklımdan geçmedi değil bu söylediğin..Hatta Almanya bilet fiyatlarına falanda bakmıştım THY den..Harbiden arada masraflarda dahil olmak üzere hiçbir fark olmuyor..Birde üstüne gezmiş oluyorsun..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Toft Audio ATB16

[QUOTE=Xtansion;27795]Mesele şu hocam..Maalesef bizim ülkemizde bu cihazları dinleyerek alamıyorsunuz..Yani Compel e gidip İskender bey bana ordan bir Apogee Sympony açıversene, sound una bakayım veya Akalın a gidip Babür bey bana mytek veya lynx açıverde bir dinleyeyim veya BL müzikte Emre bey bana Antelope ürünlerinden veya RME Converter larından birini çalışıtırında karşılaştırma yapayım gibi bir şansımız yok..

Bu nedenle kullanıcıların yorumları ürünleri seçmede yardımcı oluyor...Yani açık söylemek gerekirse ben şu anda Sypmony nin stoklara girmesini bekliyorum..Hiç dinlemedim şimdiye kadar..Arkadaşların tavisyesi üzerine almayı düşüüyorum..Mesela şimdi sende Mytek diyorsun..Mehmet abiye sorsan RME nin premium serisi converter larını söyler..

Az uz parada değil en az 10 bin lira yatırım yapacağın ve sisteminin kalbi olacak bir ekipman için herkes başka birşey söyleyince ne oldum oluyorsun tabi..
Rme ufx gibi kartları bu sınıfa sokmuyorum zaten..Ben sadece AD/DA olarak görev yapan kartları karşılaştırıyorum..All in One ekipmanlar hiç tarzım değil..[/QUOTE]

Abi ufx in ad katı bu kartlardan aşağı değil.Hatta bir kaçından daha başarıymış.Bunu bir çok kişiden duydum.

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Toft Audio ATB16

[QUOTE=Seyit ÖZTÜRK;27800]Abi ufx in ad katı bu kartlardan aşağı değil.Hatta bir kaçından daha başarıymış.Bunu bir çok kişiden duydum.[/QUOTE]

Ama da katıda önemli..Hatta bence daha önemli..Şöyle bir durum söz konusu..Net üzerinde belki şimdiye kadar 1000 e yakın stüdyonun ekipmanlarını incelemişimdir..
Hiçbirinde dönüştürücü olarak rme ufx e rastlamadım..Lynx var, Apogee var, Mytek var, Benchmark var, Orpheus var ama Rme yok hocam..Kartın üzerindeki her preamp dinamik alanı daraltıyor..Bunu daha önce burada yazdım.Bizzat Berklee kolejinin ders notlarından bir alıntıdır..

Bu nedenle üzerinde Preamp veya başka bileşenler olan kartları pro stüdyolar tercih etmiyor..Mümkünse Clock bile ayrı olsun deniyor..
Ad/Da için bir ekipman
Preamp için başka bir ekipman
Clock için başka bir ekipman

Yoksa ufx elbetteki çok iyi bir karttır..Ama outboard gear olayına girilip, mix mastering analog ekipmanlar ile yapılacaksa şahsen all in one ürünleri asla tercih etmem..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Toft Audio ATB16

[QUOTE=G3production;27797]Abi ozaman yapacağın şey belli. Bu kadar düşünüyorsan farklarını denemen lazım. Evet gidipte bu ürünleri birlikte deneyecek biryer yok Türkiye'de ama bu buna ihtiyacın olduğunuda göstermez.

Bunlardan birini yaparsan en azından aklında bir daha soru kalmayacak böyle konuşarak biryere varılabilinecek bir konu değil bu. 1 kere aldınmıda kolay kolay değiştiremezsin bu tip bir ekipmanı.Bu yüzden bence en mantıklısı bunlardan birini yapman.[/QUOTE]

Arkadaşa aynen katılıyorum.Müzik türü ve parçanın dinamik yapısına, hatta enstrüman seslerine göre converter lar farklılık gösterebilir.En iyisi hepsini karşılaştırarak yan yana dinleyerek ve de çok farklı tür ve tarzlarda parçalar dinleyerek karar vermek derim.

Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Toft Audio ATB16

[QUOTE=Xtansion;27801]Ama da katıda önemli..Hatta bence daha önemli..Şöyle bir durum söz konusu..Net üzerinde belki şimdiye kadar 1000 e yakın stüdyonun ekipmanlarını incelemişimdir..
Hiçbirinde dönüştürücü olarak rme ufx e rastlamadım..Lynx var, Apogee var, Mytek var, Benchmark var, Orpheus var ama Rme yok hocam..Kartın üzerindeki her preamp dinamik alanı daraltıyor..Bunu daha önce burada yazdım.Bizzat Berklee kolejinin ders notlarından bir alıntıdır..

Bu nedenle üzerinde Preamp veya başka bileşenler olan kartları pro stüdyolar tercih etmiyor..Mümkünse Clock bile ayrı olsun deniyor..
Ad/Da için bir ekipman
Preamp için başka bir ekipman
Clock için başka bir ekipman

Yoksa ufx elbetteki çok iyi bir karttır..Ama outboard gear olayına girilip, mix mastering analog ekipmanlar ile yapılacaksa şahsen all in one ürünleri asla tercih etmem..[/QUOTE]

Metric Halo üzerindeki butik preampli bile isa one olamaz.Bunu tartışmayalım bile.Ad katı iyi ufx in.

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Toft Audio ATB16

Valla vize sorunum yok..Bilet fiyatlarına bakıyorum gidiş dönüş 500 TL ye bulunuyor..Yatacak yer sorunum yok..Eşimin ailesi orada..E ben zaten Almanya doğumluyum..Dil sorunum yok..Ne duruyorsun gitsene, test etsene diyebilirsiniz :)..Tabi herşeyden önce hanımdan olur u almalıyım böyle bir yolculuk için..Henüz yeni arayı düzelttim..Zazten yavaş yavaş yine çemkirmeye başladı..En son Euphonix MC Control ve Mc Mix leri alıp önüme koydum, birde üstüne drawmer ları alınca ;
Bu ne her yer ışık, düğme, uzay mekiği gibi her taraf rengarenk demeye başladı..Bunlar olsada olmasada aynı şarkıları yapıyorsun deyip duruyor..:)

Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Toft Audio ATB16

Abi son olarak şunu söyleyim.Bu kartlar arasındaki farklar sadece renk ve zevk olayıdır.birbirine oldukça yakın kalitedir.Mastering için dinamik aralık çok önemli.Mix ve kayıtta dinamik aralık mastering kadar önemli değil.Listesini verdiğim kartlar içinden, iş akışına, bilgisayarına, kullandığın daw a ve diğer outboard ekipmanlara uyumuna v e giriş çıkış özelliklerine bak.

Outboard ekipmanlar bu çeviricilerden daha fazla oyun çevirirler.Ton yakalama,analog sıcaklık ve dinamiklik olarak.

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Toft Audio ATB16

Birde birşey soracağım bilgisi olan varmı ?..Çok çok uygun fiyata TC Electronic Finalizer 96k + düşürdüm bir adet..Bu alet iş görürmü bu zamanda..Yani sıfır fiyatına bakıyorsunuz baya bir pahalı ben neredeyse sıfır fiyatının 4 de 1 ine alabilirim..

Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Toft Audio ATB16

Sevdiğim bir abimin sözlerini yazarak muhabbeti sonlandıralım.
1) çünkü doğru mikrofolama,
2) doğru akustik ortam
3) güzel bir parça
4) ve nefis bir müzikal performans yoksa,
5) milyarlık cihazların olsa da farketmeZ!
o yüzden yukarıdaki ilk 4 öğe yoksa kullanamayacağın özelliklere dolarcıklar ödemenin bir anlamı yok!...

Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Toft Audio ATB16

[QUOTE=Xtansion;27806]Birde birşey soracağım bilgisi olan varmı ?..Çok çok uygun fiyata TC Electronic Finalizer 96k + düşürdüm bir adet..Bu alet iş görürmü bu zamanda..Yani sıfır fiyatına bakıyorsunuz baya bir pahalı ben neredeyse sıfır fiyatının 4 de 1 ine alabilirim..[/QUOTE]

Bilmediğim bir alet.

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Toft Audio ATB16

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

[QUOTE=Xtansion;27804]Valla vize sorunum yok..Bilet fiyatlarına bakıyorum gidiş dönüş 500 TL ye bulunuyor..Yatacak yer sorunum yok..Eşimin ailesi orada..E ben zaten Almanya doğumluyum..Dil sorunum yok..Ne duruyorsun gitsene, test etsene diyebilirsiniz :)..Tabi herşeyden önce hanımdan olur u almalıyım böyle bir yolculuk için..Henüz yeni arayı düzelttim..Zazten yavaş yavaş yine çemkirmeye başladı..En son Euphonix MC Control ve Mc Mix leri alıp önüme koydum, birde üstüne drawmer ları alınca ;
Bu ne her yer ışık, düğme, uzay mekiği gibi her taraf rengarenk demeye başladı..Bunlar olsada olmasada aynı şarkıları yapıyorsun deyip duruyor..:)[/QUOTE]

Berk hiç güleceğim yoktu, beni amma güldürdün. :):)

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Toft Audio ATB16

[QUOTE=Mehmet Uzunosmanoğlu;27809]Berk hiç güleceğim yoktu, beni amma güldürdün. :):)[/QUOTE]

Valla abi hanım olmasa ben kendimi bu konuda 5.boyuta falan ışınlayacağımda, işte olmuyor...Yani bilmeyen insana ne anlatsan boş abi..Bazen benim odada oturup kahve içiyoruz aletleri anlatıyorum..Bak diyorum bu EQ nun Low-Mid ayarları, şu High-Mid..Bu Controllerle mouse ihtiyacın olmuyor falan anlatıyorum..
Ben anlamam mid falan diyor..Ayrıca diyor mouse 100 lira şu önündeki kendine kendine haraket eden çubuklar ( motorize fader dan bahsediyor ) 8000 TL..Sen rahat edeceksin diye neden 7900 TL fazladan para ödüyoruz anlamadım ki diyor..Bundan 10 yıl öncede şarkı yapıyordun böyle kendi kendine oynayan çubuklar falan yoktu..Falan filan..Kafamın içine ediyor..Ne içtiğim kahveden keyif alıyorum ne yaptığım işten..
Birde abi ben alet alıyorum ya..Alet geliyor haftasonu hadi avm ye gidelim diyor..Ben hemen başıma geleceği anlıyorum..Geçen gitti 800 liraya çanta aldı..Bu ne dedim ya..50 liraya aynısından var..Bana diyor ki..e 100 lirayada o ses kartımıdır nedir ondan var ama sen 8000 liraya kendi kendine hareket eden çubuklu aletten alıyorsun diyor :)

Kerem Çelik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Toft Audio ATB16

Mesaj gönderen Kerem Çelik »

[QUOTE=Xtansion;27810]Valla abi hanım olmasa ben kendimi bu konuda 5.boyuta falan ışınlayacağımda, işte olmuyor...Yani bilmeyen insana ne anlatsan boş abi..Bazen benim odada oturup kahve içiyoruz aletleri anlatıyorum..Bak diyorum bu EQ nun Low-Mid ayarları, şu High-Mid..Bu Controllerle mouse ihtiyacın olmuyor falan anlatıyorum..
Ben anlamam mid falan diyor..Ayrıca diyor mouse 100 lira şu önündeki kendine kendine haraket eden çubuklar ( motorize fader dan bahsediyor ) 8000 TL..Sen rahat edeceksin diye neden 7900 TL fazladan para ödüyoruz anlamadım ki diyor..Bundan 10 yıl öncede şarkı yapıyordun böyle kendi kendine oynayan çubuklar falan yoktu..Falan filan..Kafamın içine ediyor..Ne içtiğim kahveden keyif alıyorum ne yaptığım işten..
Birde abi ben alet alıyorum ya..Alet geliyor haftasonu hadi avm ye gidelim diyor..Ben hemen başıma geleceği anlıyorum..Geçen gitti 800 liraya çanta aldı..Bu ne dedim ya..50 liraya aynısından var..Bana diyor ki..e 100 lirayada o ses kartımıdır nedir ondan var ama sen 8000 liraya kendi kendine hareket eden çubuklu aletten alıyorsun diyor :)[/QUOTE]

Abi senin hanım baya eli maşalı anlaşılan. İşin zor valla. Benim kız arkadaşım da ses mühendisi, kafam rahat :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ses Mühendisi / Eğitmen Resim / ibrahimkeremcelik@gmail.com

“Mixer” sayfasına dön