STUDİO ONE v3 Canlı yayında tanıtılıyor.

gitarist1975
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen gitarist1975 »

[QUOTE=eser karaca;28341]Logic diğer üst seviye popüler yazılımlardan biridir. "Logic in nesi var ?" var derken, Logic ile ilgili extra merakınız nedir ? youtube /ASK video/groove3/macprovideo/puremix tutorialler oldukça doyurucu Logic ve diğer tüm DAW lar için, bakabilirsiniz.

Ben Main DAW Logic kullanıcısı değilim, epey uzak kaldım ve Logic konusunda sağlıklı bilgi sahibi değilim, eski logic kullanıcısıyım aslında, 1990 yıllarda ilk yazılımım atari 1040 st ve cubase sonrası logic, updatelerini gidip almanyadan turgay abiden satın alıyodum, o derece bir tutkuydu fakat platform değiştirdim ve son 10 yıldır derinlemesine takip etmiyorum, fakat göz ucuyla yenilikleri görmüyor değilim.
fakat her yenilikte, işimizin gereği inceleyip araştırıyoruz, yeni versyonların bundan sonra getireceği avantajlar büyük oranda olursa, aynı zamanda Logic de kullanabilirim ilerde. Yapacakları hamlelere bağlı, bu hepsi için geçerli tabi.
Fakat forumda, Logic kullanıcısı arkadaşlarımız abilerimiz mutlaka var, merak ettiğiniz Logic konularını listelerseniz, yardımcı olacaklardır.[/QUOTE]

Hayır logic i çok merak ettiğimden değil yanlış anlamışım.İkiniz birden logic ten konuşmayalım deyince işin içinde bilmediğimiz bişey mi var falan dedim :) Nedir bu logic in konusulmaması gereken olayı falan diye düşündüm :) merak ettim. Neyse.......

Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
Desktop i7 2600k-32gb ram
Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 13 time
Been thanked: 21 time

Mesaj gönderen Seyit ÖZTÜRK »

[QUOTE=Xtansion;28343]Bu arada Studio One çok çabuk düşmüş nete..Açıkcası bu kadar çabuk c.r.a.c.k leyebileceklerini düşünmüyordum..[/QUOTE]

Vatana millete hayırlı uğurlu olsun.

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Bestematik »

Aslında benim v3 konusunda Presonus tan bir beklentim daha vardı ama hiç mail falan atıp dillendirmedim..

Tamam karanlık bir temayı çok istiyordum iyide olmuş..Ama farklı temalarda sunulabilirdi..Arada böyle açık renge geçebilirdik..Birde mikseri fazla değişmemiş gibi..Benim v2 i de en rahatsız olduğum konu mikser konusuydu..Oda hemen hemen aynı...Biraz değişiklik olmasını isterdim şahsen mikserde..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

[QUOTE=Xtansion;28343]Bu arada Studio One çok çabuk düşmüş nete..Açıkcası bu kadar çabuk c.r.a.c.k leyebileceklerini düşünmüyordum..[/QUOTE]

Yuh, kırmışlar mı hemen?
kesin firmanın da parmağı vardır bu işte size söyleyeyim...:)

Ch.

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

[QUOTE=ChordSolo;28384]Yuh, kırmışlar mı hemen?

Ch.[/QUOTE]

Aynen 12 saatte kırılmış..Ama bence seninde dediğin gibi Bahadır hocam..Bu firmanın işi bence..Bu kadar çabuk düşmezdi yoksa..

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

[QUOTE=ChordSolo;28384]Yuh, kırmışlar mı hemen?

Ch.[/QUOTE]

Kesinlikle öyle. Aksi düşünülemez zaten.

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro
Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Ya hem bu kadar uygun fiyatlı yapıp, hemde neden buna ihtiyaç duyar presonus anlamadım..Yani millete tanıtayım diyorsan 15 gün süreli full demo ver..
Ben presonus un yerinde olsam dayarım ilok u..Hem 500 TL ye yazılım satayım, ondan sonrada onca verdiğim emekten para kazanamayım..

Hai plugin desen neyse..Yüzlerce plugin var..Hangi birini orjinal alacaksın şu şartlarda..Ama daw müsadenizle orjinal olsun artık bu fiyatlara..Projenizi emanet ettiğiniz bir yazılım, yaptığımız işin kalbidir...

ugur86
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 time

Mesaj gönderen ugur86 »

[QUOTE=Xtansion;28385]Aynen 12 saatte kırılmış..Ama bence seninde dediğin gibi Bahadır hocam..Bu firmanın işi bence..Bu kadar çabuk düşmezdi yoksa..[/QUOTE]

R2R Team denen bir ekip var, adamlar yazılım üreticilerinden fazla çalışıyorlar :) Yalnız bana ilginç gelen bir nokta var, önceleri herşeyin tam sürümü önce windows'a çıkardı, bu defa tam tersi v3 sadece osx'e göre fullenmiş, bunda bi bit yeniği var.

UAD Apollo8 / WARM Audio WA87 / Rode NT5 St. / Dynaudio bm6a / Yamaha NS10m / ATH m20x & DT770

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

[QUOTE=ugur86;28388]R2R Team denen bir ekip var, adamlar yazılım üreticilerinden fazla çalışıyorlar :) Yalnız bana ilginç gelen bir nokta var, önceleri herşeyin tam sürümü önce windows'a çıkardı, bu defa tam tersi v3 sadece osx'e göre fullenmiş, bunda bi bit yeniği var.[/QUOTE]

Windows içinde var Uğur hocam..İkisini aynı anda çıkarmışlar..

Kullanıcı avatarı
Cho®dSolo
Administrator
Administrator
DAW: Cubase Elements 8, StudioOne 3.0
Has thanked: 108 time
Been thanked: 34 time
İletişim:

Mesaj gönderen Cho®dSolo »

Ben de az önce inceleyebildim...
Bu adamlar bu işi biliyorlar, helal olsun gerçekten...

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Gearslutz forumlarında PT Killer diye bahsediyorlar S1 V3 den :)...Kısa sürede büyük başarı..
Cubase i düşünelim..Sx3 den bu yana kaç tane versiyon geldi..Presonus sadece 3 versiyonda bu başarıyı yakaladı..Şuna kesinlikle inanıyorum..En az cubase kadar başarılı hatta daha fazlası var..
Zaten bana göre Logic i de silip süpürecek..( Çok gıcık oluyorum bu arada Logic Pro X e :) )

okidoz
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 6 time
Been thanked: 7 time
İletişim:

Mesaj gönderen okidoz »

Yalnız 2 şaşkınlık içerisindeyim...

Kod: Tümünü seç

1-) Presonus Studio One' ın 3' üncü versiyonunu bu kadar çabuk çıkaracağını düşünmüyordum yani daha 2.7 bile olmamıştı ve gayet güzel programdı, en az 1 sene sonra bekliyordum.

2-) İkinci şaşkınlığım ise malum ortamlara ertesi gün düşmüş olması. Presonus S.O. v1 ve sonra v2' de çok ciddi bir başarı sağladı, ve bu süreçte kırk versiyonları en küçük update' lerde bile geldi. Biliyoruz ki kırık programlar 3-5 tane anarşist programcı zibinin fantezi dünyasındaki olaylar değil, eğer öyle olsaydı Cubase 5' ten sonrası gelirdi, 6-7-8 çıktı ama hala kırık cubase yok, keza Reason yada bir ton VSTi yada plugin biliyorsunuzki bir çok önemli markanın kırık versiyonu yok ve olamıyor, demekki program kırmak keyfi bir şey değil. Bu yüzden Presonus ilk iki versiyonda başarıyı sağladı ve v3' te artık kırılmaz diyordum ama, burada bahsedildiğini görünce hemen malum ortamlara baktım "HÖNK" oldumgerçekten ilginç.

Daha detaylı olarak inceleyemedim ama çok iyi olduğuna inanıyorum. Bunu v2 için söylemiştim v3 için artık gerçekleştiğine inanıyorum .

"Eğer 3 büyük diye bir şey varsa artık 4 büyük diye bir şey olucak"

I LOVE Presonus :)

[align=center]Müzik[/align]

EsbaB
Müdavim Üye
Müdavim Üye
DAW: Cubase Elements 9
Has thanked: 14 time
Been thanked: 6 time
İletişim:

Mesaj gönderen EsbaB »

Bence firma kendi adını böyle kirletmeyi göze alabiliyorsa, daha ciddi ve daha kârlı olan yolu da akıl etmezmi? Yani bir süreliğine 30 veya 50 lira ücret biçildiginde el altında bulunsun diye alanlar bile olacaktır.

HTC Desire 500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dell Latitude (i7 2720QM 2.20 CPU + 10 Gb Ram + W10 64bit + 240 Gb SDD / 320 GB 7200 Rpm HDD )
MOTU UltraLite MK3 Hybrid + sE X1 A + Cubase Elements 9 http://www.abdulcelil.com
...----Herşeyin bir Sebebi Var----...
Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

İlk büyük bug bulunmuş..Bugün yarın bir patch gelir..

" Hi guys, i was trying Studio One 3 and found a big bug on PDC when using Multi-Layer Intruments.

-Create a multilayer Instrument
-Import a drum loop
-load a plugin with a big latency on the drum loop track (fabfilter Pro Q with Linear Phase mode)

The project now will break the PDC and start sound off sync.

So i tried again with the same instruments without the Multi-layer and noticed that everything is ok (like was in V2), stable and in sync.

I don't use Multi anyway since i like to change a little bit my MIDIs here and there when layering stuff, but maybe guys some of you will use it. :dunno:

ps: without heavy plugins everything should play in sync anyway "

G3production
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen G3production »

[QUOTE=Xtansion;28408]İlk büyük bug bulunmuş..Bugün yarın bir patch gelir..

" Hi guys, i was trying Studio One 3 and found a big bug on PDC when using Multi-Layer Intruments.

-Create a multilayer Instrument
-Import a drum loop
-load a plugin with a big latency on the drum loop track (fabfilter Pro Q with Linear Phase mode)

The project now will break the PDC and start sound off sync.

So i tried again with the same instruments without the Multi-layer and noticed that everything is ok (like was in V2), stable and in sync.

I don't use Multi anyway since i like to change a little bit my MIDIs here and there when layering stuff, but maybe guys some of you will use it. :dunno:

ps: without heavy plugins everything should play in sync anyway "[/QUOTE]

Bende dün farkettim denerken. Pdc'sinde problem var. Sadece multilayer'dada değil fx kanalı açıpta oraya da latency oluşturan bir plugin koyduğumda aynı problemi yaşadım.

“Studio One” sayfasına dön