STUDİO ONE v3 Canlı yayında tanıtılıyor.

Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 13 time
Been thanked: 21 time

Mesaj gönderen Seyit ÖZTÜRK »

Eser görüşlerine katılıyorum.

i7 3770s işlemcili imac ve i7 3770k işlemcili pc sahibi olarak;

pc ye hackintosh kurdum.İkiside aynı işlemci gücüne sahip.İkisine de yosemite ve maverick kurdum.

imac ve hackintosh karşılaştırması yaptım.

ilk başta apogee ses kartını görmede problem yaşadım.İmac her açılışta problemsiz gördü.Hackintosh pc tamamen açılsa bile ya hiç görmedi.Ya da 2-3 dk sonra.

Bazen power a bastığımda hackintosh açılışta takılıyordu.İmac te böyle durum yoktu.vs....

Performans olarak bir fark yoktu.Hackintosh için clover vs... boot ayarları uğraştırıcı ve her formatta yenilemen lazım.

Artık apple işletim sistemi ile windows 8 den sonraki windows işletim sistemi arasında stabilite açısından fark yok gibi.Win xp ve vista berbattı Apple işletim sistemlerine göre.

Windows u ve diğer programları orjinal kullanınca windows harika.

Logic konusuna hiç girmeyeceğim.

gitarist1975
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen gitarist1975 »

Benim hackintosh ta hic bir sorun yok tikir tikir calisiyor. :) neden logic konusuna girmiyorsunuz ?

En son gitarist1975 tarafından 21 May 2015, 21:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
Desktop i7 2600k-32gb ram
Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Bestematik »

Bu mac vs windows konusunun sonucunda her zaman kavga çıkmıştır aman dikkat :)

Ben yaklaşık 15 yıla yakın windows kullanıp son 1 yıldan beri mac kullanan biri olarak diyeceğim tek şey şudur ;

" Oh be dünya varmış "

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Abi apogee ses kartını görmede en büyük problemi yaşadım.Belki benim anakart ın cipseti ile ilgilidir.Zaten İmac vardı elimde uzun süreli test etmedim.
Gerçekten logic konusuna girmek istemiyorum.Zorlasanız da girmem.Giren girsin.:)

Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Abi evet imac güzel.
Ben pc tercih ettim.Ama tüm dünya Mac-protools-logic kullanıyor gibi sanki.
Fazla derinlere girmeyelim.

Pc ye dönme sebebim yazılımsal tercihlerimden kaynaklı.

Tüm dünya protools kullanıyor neredeyse ben sattım.

Kişisel seçimlerim ve tercihlerim tamamen.

En son Seyit ÖZTÜRK tarafından 21 May 2015, 21:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Benim mac olayında pişman olduğum tek şey mac pro almamak oldu. İleriki zamanlarda kesinlikle mac pro alacağım. Şu çöp kutusuna benzeyen hilkat garıbelerınden :)

Q10 cihazımdan gönderildi

İmac İ5 - Apogee Duet 2 - Dynaudio BM5A - SE X1 - Audio Technica ATH-M50 - M-Audio K.eystaion 61 - Yazılımlar : Cubase Pro 8 - Eiosis Air EQ - Dell 23 Ips
Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Başlığın konusuna sadık kalmak gerek.

gitarist1975
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen gitarist1975 »

Yahu su logic konusmama olayini anlayamadim. :) logic in nesi var ?

Rme babyface pro-spl mark 2- jz v 12-se z 3300-rode k2-nt5 stereo pair-dynaudio bm5 a
Desktop i7 2600k-32gb ram
Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye

[QUOTE=gitarist1975;28338]Yahu su logic konusmama olayini anlayamadim. :) logic in nesi var ?[/QUOTE]

Bu konuya girilince hararetli tartışmalar oluyor.Bu sebeble.
Sadece şunu söyleyeyim.Eser seneler önce ülkenin önde gelen dergilerinde Logic le ilgili makaleler yazardı.Logic köşe yazarıydı. Eser daw konusunda gerçekten çok bilgilidir.Bana Pyramix i gösteren ve öğreten kendisidir.Sound designer dır aynı zamanda.Sadece Pyramix değil burada çoğunun adını duymadığı programları gösteren kendisidir.Bütün bu programları sadece bilmekle kalmaz,kimsenin bilmediği en ince özelliklerini bilir.

Hazinedir.

Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Bazen kendisi ile atışırız. Bu samimiyetten kaynaklanıyor tabi. Kimse barıştıramaz bizi. Sadece biz kendimiz barışırız. İnsanlık halidir.Kendisini her konuyu bir kenara bıraksam bile insanlığından dolayı severim.

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Ben neden hala Studio One gibi bir yazılımın Pro Tools, Logic, Cubase gibi standart olamadığını anlamıyorum..Diğerlerine göre fiyatıda oldukça uygun..Gerçi v2 ile baya bir zıplama yaptılar ama halen insanların dilinde cubase, logic, pro tools var..Evet v2 versiyonu hem görsel açıdan, hem işlevsel açıdan biraz daha amatör bir ruhla hazırlanmış gibiydi..Ama v3 ben artık oldum diye bas bas bağırıyor..Umarım hakettiği değeri bulur..

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Bu arada Studio One çok çabuk düşmüş nete..Açıkcası bu kadar çabuk c.r.a.c.k leyebileceklerini düşünmüyordum..

Seyit ÖZTÜRK
Müdavim Üye
Müdavim Üye

[QUOTE=Xtansion;28343]Bu arada Studio One çok çabuk düşmüş nete..Açıkcası bu kadar çabuk c.r.a.c.k leyebileceklerini düşünmüyordum..[/QUOTE]

Abi gülmekten karın kası yaptım.

Bestematik
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Ağrıma gidiyor valla..Para verip aldığım bir yazılım böyle zırt diye 12 saat içinde ortalıkta dolaşınca..Umarım c.r.a.c.k lilerde sorun çıkar..Çıtlar çutlar, hoplar zıplar, kıçı başı ayrı oynar ve kimseye yar olmaz :)

Mehmet Uzunosmanoğlu
Müdavim Üye
Müdavim Üye
Has thanked: 77 time
Been thanked: 43 time

Mesaj gönderen Mehmet Uzunosmanoğlu »

[QUOTE=Xtansion;28345]Ağrıma gidiyor valla..Para verip aldığım bir yazılım böyle zırt diye 12 saat içinde ortalıkta dolaşınca..Umarım c.r.a.c.k lilerde sorun çıkar..Çıtlar çutlar, hoplar zıplar, kıçı başı ayrı oynar ve kimseye yar olmaz :)[/QUOTE]

Fıtrat meselesi..:)

Yamaha Clavinova CVP-503 / Roland Integra7 / Roland SonicCell / Roland Pro-E / Korg M1 / SPL Director DAC / PMC Twenty 5.22 / SPL Performer s800 Stereo Power Amplifier / SPL Phonitor Mini / AKG K712 Pro / Audio Technica ATH-M50x / Vovox Enstrüman ve Monitör Kabloları / Vovox Power Kabloları / PC i7 4 Gb 256 Gb SSD Win7 / Sony i5 12 Gb 500 Gb SSD Win10 Pro

“Studio One” sayfasına dön